Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Te ezt sértőnek találnád?...

Te ezt sértőnek találnád? Egyáltalán illik ilyet kérni?

Figyelt kérdés

Vasárnap a férjem születésnapjára jön hozzánk pár rokon. Az egyik, mindenhova viszi a kutyáját, és meg szeretném kérni, hogy ne hozza. A kutya nagyon problémás, és a saját kutyánkat folyamatosan ledominálja, és már többször meg is támadta.

Járok vele kutyasuliba, és ott is világosan elmondták, hogy nem a legjobb ötlet egy olyan kutyával egy légtérben hagyni aki folyton piszkálja, mert nagyon félős, és ezzel még jobban félne a többi kutyától.

Még mielőtt valaki nekem esne, hogy elrontottam a kutyát, elmondom, hogy menhelyi és már dolgozunk rajta.

Most szeretnénk, hogy ne hozzák a kutyájukat ez miatt és az miatt is, mert néha még minket sem enged elmenni egyik szobából a másikba!

Illik ilyet kérni? Ti nem éreznétek sértőnek?


2012. márc. 22. 08:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne vedd ennyire szívedre a témát. A TE házadba azt engedsz be, akit akarsz. Ennyi!

Nekünk is van ilyen rokon, hordják az idegbeteg spánielt(nem általánosítás, tényleg az) mindenhova magukkal. Én meg mondtam, elhozhatják, de az udvaron marad a 2 rottimmal!:-) Nem hozták el.

2012. márc. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nyugodtan mond meg neki(ne kerd),es ha tudja magarol hogy ilyen rossznevelesu a kutyaja akkor meg fogja erteni.en sem szeretnem a sajat lakasomban mas vendegek elott szegyenleni magam mivel a NEM en kutyam helytelenul viselkedik.es ha a te kutyadra rossza hatassal van akkor meg duplajan nem engednem hogy hozza.ennyi,remelem sierul elmondanod neki..:)
2012. márc. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!:)

Sajnos ő úgy gondolja, hogy a kutyája tökéletesen viselkedik, és csak játszik.

Megpróbálom akkor elmondani neki:)

2012. márc. 22. 08:46
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

Mond hogy most fertőző betegsége van a kutyádnak,és más kutya elkaphatja ,vagy vmi:-D

de az igazat is mondhatod,hogy félös a kutya és rehabilitálni kell,de az ö kutyájuk ront a helyzeten,amugy én tuti megmondanám neki az igazat..

2012. márc. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne próbáld, hanem mondd! Ha nem tetszik otthon maradhat ő is a kutyájával. Ez pont olyan, mint ha valaki fél a kutyámtól, akkor sem fogom megkötni vagy bezárni, nem kell hozzánk eljönni látogatóba és meg van oldva a probléma.
2012. márc. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Mivel Ti vagytok házigazdák, a vendégnek illene megkérdeznie, hogy viheti-e a kutyáját. Ti pedig természetesen mondhatjátok, hogy "Figyelj, a kutyánk nagyon félős, most van a terápiája, amelyben a Ti kicsit rámenős kutyátok hátráltatná, ezért most kérlek, ne hozzátok! Köszönöm"

Nekem is volt már egyszer, hogy rászóltam kutyás ismerősömnek, hogy fogja már meg a kutyáját a kertben, mert össze-vissza kakált, a kutyám házát pisilte le, elvette a csontját...a kertünk nem egy gyepszőnyeggel borított mintaudvar, tényleg beton és ugar :D de azért ne pisiljék össze a kutyaházat és vegyék el a kutyám jogosan féltett csontját holmi betolakodók :)

Tavaly nagyon égett a pofámról a bőr Argos miatt :((( Megismertünk egy kutyást és hazakísértük őket. Természetesen nem engedtem a kertben jelölgetni, házfalat, autót pisilni, főleg, mivel a háziaknak 3 szukájuk van. Bent a lakásban Argos kiszúrta a spéci kutya fekhelyet tele játékokkal és belefeküdt. Gazdi mondta, hogy nem baj. Igen ám, de odament a kölyök kutya, akivel Argos korábban jókat játszott, és el akarta venni a saját játékát a saját ágyában az "idegen" kutyától, Argos meg csúnyán nekiment :O Argos nagyon kikapott, a szoba közepére száműzve kellett néznie 1 órán keresztül, ahogy a többi kutyával játszunk...

Egyébként azért az túlzás, hogy olyan ember nem jöhet hozzánk, aki fél a kutyától és ezért be kell zárni vagy meg kell kötni...legalábbis szerintem. Pont most hétfőn jött hozzánk a körzeti doki, Argos-t magamhoz hívtam és mondtam, hogy jöjjön be. Mondta, hogy majd akkor, ha a kutyát rögzítem. Ezért megkötöttem. Ez senkinek nem okozott gondot, a kutyának pedig különösen nem :D

Ja, és amikor vidékre utaztam egy hosszú hétvégére, ahol ugye a kutya láncon, kennelben van, jó esetben szabadon az udvaron, megengedték, hogy vigyem a kutyát.

Az előző kistestű kutyát a padlástérben altattam, bár hajnalban kicsit vonyított, semmi gond nem volt vele, naponta többször volt sétáltatva, megjátszatva, aztán elvolt a padlástérben alukálva.

Argos már nehezebb eset, ugye "nagy, ijesztő". Ezért amikor 2 éve lementem 3 napra, ráadásul télen (szerencsére nem volt túl hideg), akkor az első éjszakát a kocsiban töltötte. Semmi kifogása nem volt vele, volt vastag pokróca és könnyen befűtötte magának a kocsit. Naponta 2-szer komolyan lemozgattam agyilag és fizikailag is, aludt.

Második éjjel a fáskamrába csuktuk, ott szétszedett reggelre egy régi fonottkosarat :)


A lényeg, hogy mindig a vendégnek KELL alkalmazkodnia!!!

2012. márc. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
En is gondolkodas nelkul megmondanam neki,hogy kutya nelkul jojjenek.A sajat kutyam lelkiegeszsege a legfontosabb.
2012. márc. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell hazudni h allergiás vagy vagy bármi,mond meg kerek perec h nem szeetnéd h hozza mert épp' most dolgoztok a kutyád szocializálásán és nem tenne jot neki h ha "betörnének " a territoriumába. Majd ha a kutyus magabiztos lesz akkor esetleg összeszoktathatjátok de addig ne!Egyébként szerintem ugy illik h megkérdezzük elötte h "vihetném-e a kutyámat?" nehogy már emiatt te érezd rosszul magad:) Én nem érezném sértőnek,én is imádoma kutyát a boltba is kiviszem magammal,de ha vendégségbe megyek nem viszem!:)
2012. márc. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!