Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen gyakran lehet koplalóna...

Milyen gyakran lehet koplalónapot tartani egy idős kutyának?

Figyelt kérdés

2012. márc. 22. 15:10
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Soha.
2012. márc. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
soha ne kinozd szegény állatot
2012. márc. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Neki olyan a gyomra, hogy kibírja, a rendszertelen evéshez szokott. Normális válaszokat kérek!
2012. márc. 22. 15:31
 4/10 anonim ***** válasza:
Koplaló napot akkor szoktak tartani, ha a kutya válogatva eszik, netán fogyókúrán van.
2012. márc. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Én azt olvastam, konkrétan, idézem: ETETÉS: Az élelem kiemelt jelentőségű, ezért nagyon fontos, hogy az étkezéssel is mutassuk kutyánknak, ki a vezér. Mindig mi együnk először, és a kutya csak utánunk. Sohase engedjünk a kunyerálásnak, soha ne adjunk neki asztalról a saját ételünkből, mert ezáltal is maga alá helyezhet bennünket. A kutyának soha ne legyen elöl ennivaló! Adjuk neki oda az ételét, és ha nem nyúl hozzá, azonnal vegyük is el előle. Tanulja meg, hogy az étel "ajándék" a vezértől; örüljön, hogy kap enni, és becsülje meg. A kutya nem fog éhen halni – amikor tényleg éhes lesz, azonnal enni fog.


MIÉRT? Egy farkasokból álló falkában is mindig a falkavezér eszik először, és ha ő már jóllakott, akkor engedi a többieket is enni, hiszen elsődleges a falka túlélése szempontjából, hogy a vezér megfelelően táplált legyen; a többi falkatag csak másodlagos. Ugyanezt kell utánoznunk a kutyánkkal is.


GYAKORLATI MEGVALÓSÍTÁS: Játsszuk el a kutyánkkal, hogy először mi eszünk a táljából, és az övé csupán a maradék. Etetéskor az étele tetejére helyezzünk fóliát, és tegyünk rá pár darab virslit, kolbászt vagy sajtot (olyat, aminek jó erős illata van), és nagyon feltűnően eszegessük meg a kutyánk előtt. Hiába ugrál, ugat, lökdösődik, tegyünk úgy, mintha ott sem lenne. Pár perc múlva, amikor már nem ugrál annyira és a virsli is elfogyott, csak a saját ételét dobjuk oda elé, mintha ezt mondanánk neki: "Ez a maradék, ez a tied!" Fontos, hogy ezenkívül tartsunk heti 1 koplalónapot is, amikor a kutya nem eszi. (Növendék kutyáknál heti egy etetést hagyjunk ki.) Ez a kutya egészsége szempontjából fontos, hiszen a farkasokéhoz hasonló ragadozógyomra van, amely a rendszertelen evéshez alkalmazkodott. A koplalónapon ugyanúgy együk meg a táljába helyezett virsliket. Ilyenkor ne legyen a tálban a saját étele, hanem csak az, amit mi eszünk belőle, majd az üres tálat dobjuk a kutyánk elé, és hagyjuk őt magára. "Ma kevés volt a zsákmány, nekem kell ennem, hiszen nekem kell az erő; neked nem jutott, majd talán holnap ehetsz, ha elegendő táplálékot szerzünk vadászatkor…"

Valami gubanc van annál a résznél ahol leírja milyen gyakran kell.

2012. márc. 22. 15:40
 6/10 anonim ***** válasza:

Én csak olyan kutyát ismerek aki hetente 6szor kap enni.

tehát heti egy napot koplal.

Idősebb kutyáknál nem tudom hogy lehet de szerintem igen.

2012. márc. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 alice_L ***** válasza:
51%

Haat, ha természets kajan tartod, azaz gyakran kap nyers hust, nyers husos csontokat, stb, akkor érdemes koplalonapot tartani is, de amugy felesleges.


Ez a kajan keresztuli falkavezérség meg végképp egy blod dolog, hagyd a francba. Mar azt is bebizonyitottak hogy a falka alarendelt tagjai hivjak a tobbieket jatszani, és a jatékra hivas amugy a "lenyugvo" jelek kozé tartozik. (Ezt csak azért fueom hozza, mert rakerestem az idézetre, és feljott valami cerberos oldal, ahol hulyeségeket javasolnak.)

2012. márc. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Hááát...

Én úgy alkalmaztam ezt e koplalós témát, hogy amíg "gyerek volt" és egy nap többször kapott enni, akkor hetente egy étkezés (általában vacsorát) hagytunk ki.

Amikor "kamasszá" vált, akkor napi 2-szer kapott enni, hetente 2 étkezést kihagytunk. Általában a szerda vacsora és szombat reggeli.

Amikor felnőtt lett, akkor a szerdát neveztük ki böjtnapnak.


Felelőtlenül ne vágjál bele. Milyen fajta kutya és mennyi idős? Van esetleg vmi betegsége vagy esetleg kövér?

2012. márc. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
kéthetente 1 na maximum,de szerintem felesleges.te mirt akarsz ilyet?
2012. márc. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
8-as válaszoló: köszönöm a tanácsot! 8 éves kan német juhász, egészséges. És nem, nem kövér.
2012. márc. 23. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!