Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az baj ha a kullancs feje...

Az baj ha a kullancs feje benne marad?

Figyelt kérdés
A minap a kutyusunkból kullancsokat szedegettem ki. Egynél viszont sikertelenül jártam el. Véletlenül benne maradt a feje. Egyik helyen azt olvastam, hogy nem baj, a másikon pedig h életveszélyes! Nem tudom, hogy mit higgyek. Segíítsetek! :)
2012. márc. 22. 18:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Semmi baja nem lesz. A fej 2-3 nap után magától kieseik.

Én is jártam mér így a kutyával.

2012. márc. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

semmi baja nem lesz a kutyusodnak ha a kullancs feje bent szakadt!


a kutya szervezete automatikusan ki löki magából.

akkor van veszély mikor a kullancsot "birizgálják" és vissza öklendezi a már fel szívott vért, persze fertőzötten!

2012. márc. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem baj. Ha a kullancs fertőzött volt, akkor tökmindegy, mert megfertőzte a kutyát, ha nem volt az, akkor szintén mindegy, mert semmi baja nem lehet a beszakadt fejtől, pár nap alatt kilökődik.

De mi az, hogy "kullancsokat szedegettem ki" Ezt úgy írod, mintha azt közölnéd, hogy kifésülted a szőrét.

Engem az idegbaj kerülget, ha csak egy is belemegy egy év alatt. Mégis hányat szedegettél ki?

2012. márc. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!