Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám fülének vége véres....

A kutyám fülének vége véres. Légy csíphette ki? Valamivel fertőtlenítsem?

Figyelt kérdés
Olvastam valami federol sebolajról. Az tényleg hatásos? Vagy valakinek van valami jól bevált módszere, ami távol tartja a legyeket?

2012. márc. 23. 17:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Én legyek ellen ezt használtam a kutyán:

Le betadinoztam a sebet majd tetű írtóval napi 11x átkentem. Utána ne mentek rá a legyek.

2012. márc. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tizenegyszer, vagy csak beragadt a billentyű? :D Amúgy van valami veszélye ennek a kis vérzésnek? Nem egy nagy seb, én is csak úgy vettem észre, hogy megsimogattam, és véres lett a kezem. Utána még kerestem vagy negyed óráig a sebet :S
2012. márc. 23. 18:11
 3/7 A kérdező kommentje:
És akkor valószínűleg légy volt az?
2012. márc. 23. 18:13
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen ez veszélyes lehet , mert a vér még több legyet vonz majd, valamint ha álló fülű a kutyád annyira ki tudják csípni a legyek hogy le fog konyulni neki végleg.A szomszédom németjuhászának is kicsípték az egyik fülét, és sebes maradt valamint lekonyult neki már vagy 3 éve.
2012. márc. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyenlőre légy nem sok van. Nem igazán az lehetett az oka. Valahova bedörzsölte, beszorult, stb. Betadinozd le.
2012. márc. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A légy ami kicsípi a kutyák fülét az a szuronyos istállólégy.Ilyenkor még nem nagyon lehet őket látni.

Hőigénye elég magas, legkedvezőbb számára a 30-35 °C hőmérséklet. 16 °C alatt nem szív vért és mozgását 12 °C alatt beszünteti. Hűvös időben védett, meleg, szélcsendes helyet keres. A házi léggyel ellentétben nem mászkál a földön és az ételen.

Advantix spot-on kullancs,bolha,légy és szúnyog ellen is véd.

2012. márc. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2012. ápr. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!