Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassak össze egy...

Hogyan szoktassak össze egy német juhászt macskákkal? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szóval van egy német juhász a menhelyen, és ezt írták róla:

"2,5 éves szuka kutya, más kutyákkal jól kijön, egyaránt kanokkal és szukákkal. A macskákra kíváncsian reagált, és kergette volna őket, de összeszoktatható velük. Értelmes, pórázon szépen sétál."

Nekem van 2 kutyám, akik szelídek kutyákkal és macskákkal is. Viszont több macskám van, és félek, nehogy vacsik legyenek...

Van ötletetek?

Mert nagyon szeretném kihozni...:)


2012. márc. 24. 14:06
 1/9 anonim ***** válasza:

Egyszerűen nem engeded meg, hogy bántsa őket. Fogod a pórázt, és az van, amit te akarsz. Próbálod nyugodt állapotban tartani, mert ha hagyod, hogy ráinduljon agyilag arra, hogy ezeket lehet vadászni is, az nem jó. Ha túlizgulja, rászólsz, fegyelmezed. Ha nincs a vérében a gyilkolás (márpedig a lírás alapján nincs), akkor nem lesz baj.

Az is fontos, hogy ne szagoltasd össze őket, semmi szükség rá, jó messziről is érzik egymás szagát, direkt szemtől szemben összeismertetni őket csak felesleges konfliktust szül. Tegyél úgy, mintha semmi izgi nem lenne a macskákban, és lehetőség szerint ezt követeld meg a kutyától is. Jó, ha jelen van a két rutinos macskás kutya is, tőlük elsajátíthatja, hogyan is kell viselkedni a cicákkal.

2012. márc. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát sajnos macskás kutyákat nem tudok beszervezni, mert egy aprócska faluban lakok, ahol nem nagyon foglalkoznak kutyákkal. Én vagyok az egyetlen. Amikor kihoztam a goldenemet a menhelyről, hozzá csak annyi volt írva, hogy jól kijön más kutyákkal. Amikor hazahoztam, féltem hogy mi lesz a cicáknál, de szinte nem is foglalkozik velük. Néha versenyt fut velük a kaputól a lépcsőig de semmi több. És őt meg tudtam annyira fegyelmezni, hogy nyitott kapunál nem megy ki. Múltkor kiszökött egy kis résen a kerítésnél, de amint kiabáltam a nevét, vagyis szóltam neki, bejött. Azt a rést azóta megcsináltam. Szóval remélem, hogyha őt sikerült így betanítanom, akkor a németjucival sem lesz gond.:) Am meg köszi a választ!:)
2012. márc. 24. 14:30
 3/9 anonim ***** válasza:

"Nekem van 2 kutyám, akik szelídek kutyákkal és macskákkal is."

Nem kell más kutyákat beszervezni, elég a saját kettő.


Viszont ha így szökik a kutyád, és az nálad a fegyelem csúcsa, hogy egyszer sikerült behívnod, akkor nem tudom, miért kell neked harmadik kutya. Foglalkozni kéne velük, nevelni, sétáltatni, pláne egy németjuhászt, amiben aztán benne van, hogy igazi munkakutya jellem, és ha nem kötöd le, problémák lesznek.

2012. márc. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Naigen, de nem az volt a kérdésem, h kell-e nekem 3. kutya vagy sem, hanem hogy hogyan kell összeszoktatni macskákkal a német juhászt, de mindegy... És nálam nem ez a fegyelem csúcsa, mert a goldenem nagyon szépen hallgat rám, és sok mindent tud. Tudja, h "marad", "ül", ha szólok neki, odajön hozzám, nem rángat pórázon, hanem szépen sétál, kipróbáltam egy pár agilitys feladatot, amit szépen megcsinált. Nagyon okos kutya. Pacsit is ad.
2012. márc. 24. 15:11
 5/9 A kérdező kommentje:
Jah, és ha bejön a házba, nem koszol be, és ha mondom neki hogy menj ki, akkor kimegy. És a labdát is visszahozza.
2012. márc. 24. 15:13
 6/9 anonim ***** válasza:
Remek. Ezt minden normális kutya tudja. Remélem, van elég időd és energiád egy németjuhász lekötéséhez, csak ennyire akartam utalni.
2012. márc. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Van időm és energiám is bőven. Különben nem vállalnám be... Hobbim a kutyákkal való foglalkozás, szeretek tanulni is róluk, és imádok túrázni. Minden héten megyek, és szívesen vinném magammal is. A goldent nem tudom, mert hamar elfárad, de egy német juhásznak gondolom jó kis elfoglaltság lenne...:)
2012. márc. 24. 15:17
 8/9 anonim ***** válasza:

Jó, csak nem elég. Munkakutya, dolgozni szeret.

Öreg a golden, vagy hogyhogy elfárad? Az is sportos kutya, bírnia kéne.

2012. márc. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem öreg, csak sokáig volt a menhelyen bezárva, és a másik kutyával állandóan játszik és abba elfárad, ezért nem bírja annyira a hosszú sétákat.
2012. márc. 24. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!