Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel mozgassam le 10 hónapos...

Mivel mozgassam le 10 hónapos Német juhászkutyámat? Mikre érdemes megtanítanom? Abony közelében jó kutyasuli?

Figyelt kérdés
Ül,fekszik,ott marad és idejön megy neki.Illetve sétával nagyon hosszadalmas lefárasztanom,amire se időm,se energiám.kb. 1,5-2 óra sétával fárad le.
2012. márc. 21. 18:51
 1/5 Bandris ***** válasza:
Kerékpár! Az én német juhászom 7 hónapos és kb 20-30perc intenzív futás és egész este csönd van. Ne húzzon hanem bicaj mellet jöjjön és valószínűleg ez lesz az első csak szépen lassan indulj! Jó futkosást!
2012. márc. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

7 hónaposan még nem kellene kerékpárral futtatni.

Ha nincs a kutyádra napi 2 órád, ugyan miért pont egy munkakutyát vettél?

2012. márc. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
7 hónaposan nem igazán szabadna még futtatni de 10 hónaposan se igazán. Nekem 5 hónapos a Német juhászom de neki nem elég a napi 2 óra lehet ,hogy nem ártana kutyásokat keresned mert 2 kutya jobban letudja fárasztani egymást.
2012. márc. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Bandris ***** válasza:
Kedves kommentáló! Mivel az én kutyám is igen aktív ezért kell lefárasztani. Egy kis futás jót tesz neki ezt sok ember tanácsára és szakkönyvekben is leírják. A futást követően érdemes sétára vinni én sepiciel közben nevelem oktatom elsősorban pozitív megerősítéssel. A sétát követően roppant tanulékony és igen engedelmes, és hidd el sokszor megvan a 3 óra foglalkozás is, amit néha kevésnek is tartok, de a nap csak 24 órából áll. Ilyen korban a legfogékonyabbak. Viszont a kérdezőnek nem válaszoltál ezért kíváncsian várom én is a tanácsaidat, hátha több tapasztalatot is tudsz mivel minden kutyus más ahogy a gazdik is.
2012. márc. 22. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

nekem ez vált be :

8 hónapos korától tanítgattam bicaj mellett sétálni, rövid 5-600métereken kocogni, a bicaj JOBB OLDALÁN !!!

persze alap parancsszavak ,ÁLLJ vagy MARAD -BALRA-JOBB-lassan,STB.

azóta eltelt 2 év. napi szinten de legalább heti 50 km-t futtatom ,15-25 km egyszer, és 6-8-10 km heti 2-3 X.

persze városban is ( városban csak pórázon ), sőt sokszor komoly forgalomban,bicajosok, emberek ,autók között ( ezért kell a parancsszavak megtanítása!)

nem vagyok híve a hámnak, mert piszok erővel húznak és nehezen kontrollálható!

a fixre csatolt folytó vált be a legjobban, persze városon kívül egyből leveszem a pórázt és szabadon futtatom, de még akkor is kontrol alatt kell tartani !!!

nem szabad futtatni vadászatok közelében ( kilőhetik a vadászok )

de remek a folyók melleti töltés ( mert közben inni,sőt fürödni is tud a kutya),és bicajjal ,könnyen járható.

( fix első villás bicaj nem javasolt ,mert a könyök és a csukló megfájdul )

kell még láthatósági nyakörv, vagy mellény a kutyára !!

így látják az autósok is!

jók a világítósok, de ki a fene futtatna sötétben ??

a lényeg : megtanítani a kutyát a bicaj mellett menni, sétálni, figyelni a kutya állapotát, elsősorban a lábát ! tilos futtani friss aszfalton ,mert megsérül ( lejön a talpáról a külső védőréteg ),és vágott kövön sem javasolt !

figyelni kell a körmeit ,nehogy beszakadjon !

lassan,mértékletesen kell kezdeni, és nagy melegben nem futtatunk !

mindíg vigyél magaddal vizet a kutyának, és ,ha lehet engedd közben úszni !

40kg felett nem nagyon bírják a hosszabb futást ,de símán elhúznak egy kamiont is rövid távon, egy 60-80 kg-os embert pedig kis erőfeszítéssel is leránthatnak a bicajról, ezért is kell figyelni, gyakorolni !

futtatás előtt célszerű wc-tetni, mert gáz ha beránt az árokba a város közepén, sőt balesetveszélyes is !

ezért nem árt megtanítani, hol-mikor wc-zen !

ideges -feszült kutya hamar lenyugszik ha fárad !!

de veszélyes is lehet amikor belendül a futásba, és egyenesen áthúz az útkereszteződésen !

mivel nem nagyon ismerik a kreszt !!!

tehát, javasolt gyakorolni-gyakorolni,és gyakorolni, mert akkor lesz eredmény !!!

2012. márc. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!