Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idős korban kell a...

Mennyi idős korban kell a kölyköt pórázhoz szoktatni? Hogyan hatásos? Hogy kerüljem el, hogy rágcsálja a pórázt?

Figyelt kérdés
kertes házban lakunk és amíg nem kapja meg az összes oltást, a kertben gyakorlatozom vele. csak párszor próbáltam rövid ideig és ha szépen, rágcsálás nélkül megy, megdicsérem. falatkával ösztönözzem? Ti hogyan csináltátok?
2012. márc. 27. 09:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Én rácsatoltam és mentünk sétálni!:) Nem volt semmi probléma, szerintem a kölykök még hamar alkalmazkodnak hozzá. Ha a kertben is szépen megy pórázon, akkor nem hiszem, hogy probléma lesz! Jó sétálást!:)
2012. márc. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Van pár leírás/ember aki egy elég hosszú hozzászoktatási tréninget javasol, de én kölyöknél, felnőttnél ráraktam és mentünk, na persze eleinte nagyobb volt a szabadság, nem követeltem meg, hogy arra menjünk kizárólag amerre én akarok, azért sem néztem még csak rossz szemmel, ha húzott. De amint megszokta a pórázt, úgy már kezdtem leszoktatni őket a húzásról, majd fokozatosan tanultuk/juk a láb melletti közlekedést. Jutalomfalat se rossz ötlet, lehet használni nyugodtan, meg a klikkert is, ha klikkerezel.
2012. márc. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Bozsikrisz ***** válasza:
A legelső alkalommal csak kézben vittem le, de akkor annyira remegett, hogy föl kellett vinnem. A másodiknál már úgy voltam, hogy minek vigyem kézben, abból ő semmit nem ért, és nem élvezi. Letettem, és bár kissé bátortalanul, de elkezdett sétálni, szaglászni. 20 perc múlva már póráz nélkül egy pulival birkózott a patakparton :D
2012. márc. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha a szájába veszi a pórázt, szépen kiveszed a szájából és közlöd vele, hogy nem szabad.Mindig.
2012. márc. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én így kezdtem: először egy könnyű szalagot tettem a nyakába, és eltereltem róla a figyelmét, mert persze rögtön le akarta szedni magáról azt a "vackot". Mikor már a vékony nyakörv viselése is ment, jött a póráz egyik kezemben, másikban jutifalatok. Szerintem mikor kimegy az utcára úgyis az új szagokkal lesz elfoglalva, a séta elején egy félóráig nem kell tanítgatni, úgysem figyel ránk, hagy ismerkedjen.

Amúgy én nem teszek nyakörvet a kutyám nyakába, hámot visel, a nyakörvvel kicsit mindig húzott, barátnőm javaslatára kipróbáltam a hámot, pont ellenkezőleg gondoltam, hogy na most belefekszik, de nem. Szabadnak érezte magát és jön ma is mellettem szépen.

2012. márc. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Menjetek sétálni egy nagyot póráz nélkül, és amikor már jól kihajtotta magát, akkor tedd rá a pórázt. Nem fog rángatni, nem szaladgál hátra, körbe, örül, hogy viszi a lába.


Aztán 1-2 alkalom után már indulásnál is felteheted. Legyen egyértelmű az első perctől kezdve, hogy hol szeretnéd, ha sétálna. Van aki láb mellett szereti, én azt szeretem, ha előttem megy de teljesen laza pórázzal.


A rágást ne engedd, ha meg húzna, akkor rántsd vissza. Ne kötélhúzás legyen, hanem rántás, mert ez nem verseny, meg játék, hanem fegyelmezés.

2012. márc. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek
2012. márc. 27. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!