Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire hatásos az esemény...

Mennyire hatásos az esemény utáni injekció kutyáknál? Esetleg egyszeri alaklom okozhat-e komolyabb bajt a kutyámnál?

Figyelt kérdés

Van egy 9 hónapos nagytestű szuka kutyám!

Akit ivartalaníttatni akartam de az állatorvos azt mondta még túl fiatal ahhoz várjunk még vele 1 éves koráig!

A lényeg hogy nagyon stabil kovácsolt vas kerítésünk van kb 2 m magas és az udvaron lévő kennel is több mint 2 m magas!

8 hónapos korában a kutyám elkezdett tüzelni és mivel a házban van általában velem vagy a kennelben nem is gondoltam arra hogy baj lehet mivel nem olyan környék ahol kóbor kutyák vannak!A szomszédomnak van egy 12 éves németjuhász kutyája és egyik nap amikor hazajöttünk munkából láttuk hogy a kutya az udvar keritést is és a kennelét is átugrotta és befedezte a kutyánkat!Álmodni se mertem volna hogy egy 12 éves kutya így mászik át azon a keritésen!

Az orvost elhívtuk egyből adott neki injekciót mivel nem akartunk kiskutyát méginkább hogy a kutyánk belehalljon a szülésbe ilyen fiatalon!

Azóta eltelt egy hónap kb és a kutyánknak a bimbói elkezdtek megduzzadni és bepirulni!

Lehetséges hogy nem hatott az injekció és vemhes?


2012. jan. 27. 15:03
1 2
 1/11 Akiteki ***** válasza:
100%

Nem tudom mit adott az orvos, de az az injekció, ami régen volt és az "esemény" után 1 nappal kellett beadni, már nincs forgalomban, mert rengeteg baj volt vele. Van egy másik, az teljesen veszélytelen, de kétszer kell beadni, viszont iszonyú drága.

Most választhatsz: vagy beadatod a két magzatelhajtó injekciót, ami árban ugyanott van, mintha ivartalanítanád, és majd később ivartalanítjátok, vagy azonnal kipakoltatod a magzatokkal együtt.

Én ez utóbbit javasolnám, egyrészt anyagi okokból is, másrészt meg hallottam, hogy szörnyű randa látvány, mikor a félig kifejlett embriók potyognak ki a kutyából.

Ha már elég érett a kutya, hogy vemhes legyen, akkor az ivartalanításhoz is az.

2012. jan. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ivartalaníttasd, minél hamarabb.
2012. jan. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

nem kell megvárni az egy éves kort, főleg így, hogy befedezték!

én is azt mondom, hogy végezzétek el a műtétet.

2012. jan. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Amikor együtt volt a kan kutyával együtt 2 nappal utána kapta meg ezt az injekciót ami azt mondta 72 órás fogamzásgátló és egyébként 12 ezer ft volt!

És ha most elviszem ivartalaníttatni akkor az a szuka kutyának veszélytelen?

Melyik a veszélytelenebb a a magzathajtás vagy az ivartalanítás?

Nem érdekel a pénz nekem nagyon sokat ér ez a kutya szinte családtag!

2012. jan. 27. 15:38
 5/11 A kérdező kommentje:

Egyébként nem értem milyen orvos az aki nem világosít fel az iesmiről normálisan vagy legalább mondta volna a lehetőségeket !

Egyébként a kutyám emlői elég kemények is az lehet hogy valami daganat?

2012. jan. 27. 15:41
 6/11 Akiteki ***** válasza:

Úgyis akarod ivartalanítani, akkor meg itt a jó alkalom. Semmivel nem veszélyesebb most, mint máskor. És megkíméled a kutyát egy vetélés fájdalmaitól. Ugyanolyan összehúzódási fájásokat okoz az elhajtó injekció, mintha szülne.

Ha mindegyik emlője egyformán kemény, akkor nem valószínű, hogy daganat. Csak megindult a tejelválasztás.

2012. jan. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az elhajtó nagyon sürün okoz méhgyulladást, akkor meg mindenképp ivartalanitani kell.

Célszerübb egyből ivartalanitani, biztonságosabb és olcsobb megoldás. Ne várj vele.

2012. jan. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Igen mind egyformán kemény!hála akkor megnyugodtam azt hittem daganat!

köszönöm mindenkinek a válaszokat sokat segitettetek a döntésben!

Holnap elviszem és megműttetem de biztos nem ezzel az orvossal!hozzá pedig beugrom és elmondom a véleményem róla!

2012. jan. 27. 15:56
 9/11 Akiteki ***** válasza:

Mindenképpen kérdezd meg az első orvost, hogy mit adott be neki.

Azzal a régi injekcióval nem csak a méhgyulladás kockázata nőtt meg. Mikor a kutyámnál emlődaganatot találtak, akkor mondta egy orvos, hogy az is az injekció mellékhatása volt. Valami konferencián hallotta, hogy a rosszindulatú emlődaganatok 70 %-a azoknál a kutyáknál alakult ki, akik kaptak ilyen kezelést és nem voltak ivartalanítva. Sajnos én is a saját káromon tanultam meg, hogy azóta mindenkit ivartalanítunk, akitől nem akarunk már utódokat.

2012. jan. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Úgy gondoltam egy állatorvos nem ad olyan injekciót egy kutyának ami később káros lehet neki!

Megkérdezem persze !

De amugy emlékszem ilyen olajos anyag volt amiből 10 ml-t kapott mert 1 ml 3 kg hoz van!

És még mondta is hogy jól fogjam meg a kutyát mivel ez egy olajos anyag elég lassan kell beadni neki!

2012. jan. 27. 16:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!