Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok az Acana tápról?

Mit gondoltok az Acana tápról?

Figyelt kérdés
A fórumukon mosanában elég sokan kritizálják, hogy többet kakil a kutya, papír a csomagolása meg ilyenek. Én is ezzel etetek é szerintem jó, de miért ilyen "olcsó" a többi állítólag rosszabb táphoz képest? Ez az egyik legolcsóbb prémium táp, és Kanadából jön, ezért valaki szerint csak a szállítása a drága és a táp nem is olyan jó. Szerintetek?
2009. jún. 15. 10:11
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

A kutyum nem nagyon szerette a kaját, de most már két hónapja az Acanát eszi. Este még földet sem ér a tálja, beleveti magát és szó szerint "zabál". A szőre is nagyon szép lett tőle, és végre tele van energiával.

Egy észrevételem van ezzel kapcsolatban még, az, hogy szerintem egy picivel többet kell adnom neki, mint a kiírt adag.

2009. jún. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
78%

Le leszek pontozva, de szerintem kicsit túl van "reklámozva" ez a táp. Ha felteszel itt egy kérdést, hogy jó-e ez v az a táp más választ nem is lehet kapni, csak hogy etesd Acanával, mert minden más szar.

Szerintem sokat dob az áron hogy repülővel szállítják - én meg azt nem fogom fizetni (ezzel is védem a környezetem).

A beltartalomról meg csak annyit (álltalánosan) hogy attól hogy egy táp összetevőiben sok húst tartalmaz, még nem biztos hogy a hasznos fehérje tartalma is sok. (Sőt van aki azt is vitatja hogy jó-e a nagyon magas fehérjetartalom..)

2009. jún. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
67%
Még hozzá tenném, hogy az én kutyáim bár egy olcsóbb tápot esznek, ugyanolyan egészségesek és szépek.
2009. jún. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
84%

Az én kutyám is Acanát eszik, de csak pár hete kezdtem neki adni. Az én havim is mintha többet kakilna, de lehet azért mert jobban emészthető, mint amit eddig evett, Happy Dogot kapott előtte.

Az enyém szereti, pedig nincs oda a szárazért. Tényleg nem olyan drága mint pl. a többi, amiket eddig adtam neki, de ezért is választottam, részdben, mert nem mindig a drágább a jobb. Hogy a csomagolása milyen azt nem tudom, mert kimérve veszem, így táskában kapom meg. Kg-ja 1100 Ft.

Én is csodálkoztam az árán, de nem is tudom, kíváncsi vagyok mások mit mondanak.

Amúgy én az almás-bárányosat adom, veszem neki... Mert allergiás és ettől nincs baja. Szóval, ha a diétás tápokat nézem, azoknál nagyságrendekkel olcsóbb az Acana!

2009. jún. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Nekem is kicsit furcsa ez. Mindenki azt mondja, hogy annál jobb egy táp minél több hús van bent. Azért ajánlja mindenki ezt, de akkor vegyenek csak húst és máris sok a hús (+vitaminokat). Az Eukanuba szerintem jobb, bár még nem próbáltam. És én kb. 50%-kal többet adok belőle, mert soványak lennének, és ez másnál is van így. És a kutyáim miért esznek füvet? Hiány betegség? Mert nem is rossz szokás, mert eddig nem ettek füvet, míg más táp volt.

Egyébként szeretik a tápot és tényleg szépek tőle, de lehet, hogy majd később váltok.

2009. jún. 15. 10:27
 6/22 A kérdező kommentje:

De az végülis nem baj, ha olcsó. Ha drágább lenne nem jelentené azt, hogy jobb másoknál, és ne is legyen drágább (igaz áprilistól kb. 10%-kal drágább lett).

De miért ennyivel olcsóbb? Nem hiszem, hogy a gyártók jó szándéka, hogy mindenki etethessen jó táppal olcsóbban. (Sokan ezt mondják.)

2009. jún. 15. 10:31
 7/22 anonim ***** válasza:
50%
Beltartalomra a második legjobb szerintem-az Orijen a legjobb. Eddig azzal etettem, de 5 kutyára számolva az áremelés után nekem már egy kicsit drága.
2009. jún. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
93%

A fű evés nekem is dilemma! Miért eszik meg a kutyám???

A nagyim szerint egy kutya akkor eszik füvet, ha elrontja a gyomrát, de minden nap nem lehetséges, hogy ez legyen az ok! Bár néha hányik is utána, de csak ritkán!

2009. jún. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

De az is igaz, hogy az Orijent is ez a cég gyártja és az Acana az olcsóbb "testvére". És az Orijen elnyerte az év kisállateledele díjat, és ez azért nem jelentheti azt, hogy rossz.

[link]

2009. jún. 15. 10:39
 10/22 A kérdező kommentje:
Nekem nem szokott a fűtől hányni. Valamikor zöldet pisilt tőle, gondolom valami olyan fajtát evett meg. Itt megkérdeztem, hogy ez mit jelent és mindenki azt mondta, hogy epebaja van a kutyának. Hát szerencsére nincs, de a füvet még mindig eszik.
2009. jún. 15. 10:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!