Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet ez diszplázia? 12 hetes...

Lehet ez diszplázia? 12 hetes menhelyi kutya

Figyelt kérdés

Tehát: futkározásnál van olyan, hogy nagyon hirtelen leül, lefekszik. Játszik, és mozog sokat, viszont egy egy játék után sokszor lefekszik pihenni. Nagyon lassú sétánál kicsit rázza a csípőjét, viszont ügetésnél nem. Az egyik hátsó lábát lassú sétánál egy ici picit, szinte észrevehetetlenül nehezebben emeli. Bár most egy nagyobb kutya ráugrott, lehet meghúzódott.

Óriás snaci keverékről van sző, 3 hónapos. Ha dp- s, mi a teendő? Előszűrést sem lehet még csináltatni. Zöld kagyló?

Mint írtam, a legszembetűnőbb az, hogy futás közben hirzelen leül. Ja, amúgy gyorsan feláll ülésből, és fekvésből is. :)



2012. márc. 28. 20:36
 1/7 anonim ***** válasza:
biztos nem DP, 3 hónapos fejlődőkutya aki gyorsan nő és hamar elfárad. És nagyon nem jó,hogy mas kutyák ugrálnak rá. A nagytestűekkel vigyázni kell,nagyon gyorsan nőnek a csontok és ezért elég gyengék ebben a korban. Pl egy NJ. simán elroppantja a gerincét, ha ráugrik. Vigyázz vele és ne csinálj nagy sétákat azt ő még nem bírja. Csak addig menj és olyan sebességgel amit ő diktál.
2012. márc. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Még nem sétálunk, most fogja kapni a 3. Oltását, addig itthoni fárasztás van :). Labradorról van szó, ő ugrott rá egy kicsit, de folyik a nevelés, hogy mit szabad mit nem, mert 4 napja van itt a kutyus :). Megnyugodtam egy kicsit, köszönöm. Hétvégén úgyis jön a doki oltani, megkérdezem Őt is.
2012. márc. 28. 20:45
 3/7 anonim ***** válasza:

Én sem hiszem, hogy dp lenne, egyszerűen csak kölyökkutyákra jellemző ez a viselkedés, hogy hirtelen leülnek, lefekszenek.


Megőrülök! Most ez az új sláger, hogy a kölyök kutya nehogy játsszon egy nagyobb kutyával, mert "elroppan a gerince" meg "leválik a porc" ... Baromság!!

Gondolom annak idején a kisfarkasok sem játszottak felnőtt farkasokkal, nehogy elroppanjon a gerincük.

A kutyák /és farkasok/ jól meg tudják különböztetni a kölyköket és úgy is viszonyulnak hozzájuk.

2012. márc. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekünk ezt ajánlotta a tenyésztő, 5 hónapos koráig napi 1 szem mindkettőből, majd kb 15 hónapos koráig napi 2 szem:


[link]


[link]


Előszűrésen nem volt gond, a véglegesre meg majd nemsoká visszük.

2012. márc. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves 3.

Óriástestűt tenyésztek,a férjem állatorvos.

Nem újabbmánia ez, régen is így volt. Csak régen nem engedték össze az óriástestűt 3-5 hónaposab labival, NJ-szal. A német dog nem ugrik a kölyök dogra. de a labi ráugrik. A kutya gerince, lapockája,medencéje sérül.Elkezd sántítani,a sántítástól aszimmetrikusan fejlődik pl. a medencéje, egész életében húzni fogja a lábát.

Tehát, nem engedünk vadulni 3-5 (én inkább 6-ot mondanék) hónapos óriástetűkölyköt más fajtákkal.

2012. márc. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem állatorvossal érdemes konzultálni, mert az ismeretlen előéletű kutyáknál a nem megfelelő táplálás következtében kialakulhat fejlődési rendellenesség, amit időben korrigálni lehet. Ezen lehet, hogy a jó minőségű táp még ront is, mivel gyorsabb növekedésre serkenti a sérült részt is.
2012. márc. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2012. márc. 29. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!