Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csodálkoznak az emberek,...

Miért csodálkoznak az emberek, hogy a 2 hónapos kutyát nehéz felnevelni+sír+bepisil+rendetlenkedik? Miért nem előre gondolkodnak, még vásárlás előtt?

Figyelt kérdés
2009. jún. 15. 12:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert h.lyék. Én azt utálom, mikor még pici hu de jó,meg minden, mikor megnő vagy bepisil akkor meg kiszórják az utcára vagy rásózzák vkire:S
2009. jún. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mert egyre többen vesznek úgy kutyát, h fogalmuk sincs mit is jelent kutyát tartani. Aztán meg csodálkoznak...

Sokan csak azért vesznek kutyát, azért választanak egy bizonyos fajtát, mert "a barátnőnek/ ismerősnek is ilyen van", mert a gyerek ilyet szeretne, mert látta vhol és olyan aranyos...stb Abba bele se gondolnak h mik az adott fajta igényei és h ők egyáltalán alkalmasak-e a tartására.

De sajnos erre a kérdésre a választ csak az nem fogja tudni megadni akinek kéne:(

2009. jún. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%
Nincsenek tisztában a dolgokkal, és nem kapnak megfelelő tájékoztatást. Ennek a kérdésnek sincs sok értelme.. Elég baj, hogy meggondolatlanok, tájékozatlanok, de talán azon kéne elgondolkodni, mi van azokkal, akik elszakítva a szüleitől eladják azt a 2hónapos kutyát, és átverve a gazdikat nem adnak megfelelő tájékoztatást a helyzetről. Inkább ezen dühöngj, vagy még jobb, tegyél az ügy érdekében valamit, céltalan fórumkérdések helyett.
2009. jún. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igazatok van. Szerintem tök röhej, hogy a hozzáértők első kutyának inkább felnőttet ajánlanak vagy kölyköt annak, aki tényleg otthon tud vele maradni egy ideig, majd türelmes lesz hosszú ideig. Erre a sok hülye jobban tudja, de itt minden harmadik kérdés arról szól, hogy megőrülök, mert napok óta sír a kutya. Nahát! Mit csináljon? Mosogasson el?
2009. jún. 15. 12:48
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Jó kérdés! Most hétvégén egy barátomnál voltam. Éppen a teraszon kávéztunk, mikor jött a szomszéd, hogy nézzétek, milyen édes kutyukat vettem a gyerekeknek. Átmentünk megnézni, de csúnya összeveszés lett a vége, mert megmondtam neki, hogy egy nagy balf@sz. A két kölyök (5; 7 évesek) húzták, vonták a kutyusokat (2 beagle) Annyira berágtam, hogy elmagyaráztam neki a kutyatartást nagy vonalakban, mire közölte, hogy takarodjak a kertjéből. Fogalma sincs, hogy mit kell enni, inni adni egy kutyának . Tejjel próbálkozott 30 fokban. Nincs tisztában az oltásokkal, a féregtelenítéssel, és egyáltalán semmivel. Végül megfenyegettem, hogy gyakran fogok a barátomhoz járni és ha a kutyusoknak baja lesz, feljelentem.

Remélem legalább ez lebeg majd a szeme előtt.

2009. jún. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!