Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya vásárlás, mit csináljak?...

Kutya vásárlás, mit csináljak? SÜRGŐS!

Figyelt kérdés
Vennék egy kiskutyát tk-vel.Az eladó nincs messze,de valahogy mindig kikerüli,hogy elmenjek házhoz megnézni a kutyáit.Lehet,hogy tényleg ennyire nem tudunk összehangolódni,de olyan érzésem van mintha nem akarná,hogy elmenjek.Most az az utolsó,hogy délután megyünk x helyre,azt mondja elhozza a kicsi szüleit is.A tk-nincs még kész,amúgy azt fixre tudom,hogy tényleg tk-ves tenyésztő,és jó kutyái vannak. A fajtához értek,e-mailen küldött kép alapján szép a kölyök,meg majd meglátom személyesen is.Szerintetek elhozzam?Vajon mit rejteget otthon,hogy nem mehetek oda?
2011. ápr. 7. 09:41
1 2 3 4
 1/36 MissWhite ***** válasza:
100%
Ez elég érdekes ... Apukám is tenyésztő és a kiskutyáink anyját és apját otthon meglehet nézni .Szerintem nézz utána jobban aképek alapján nem biztos hogy bízhatsz benne de ha a kiskutyával találkozol személyesen és minden rendben van vele és a törzskönyvvel akkor oké Bár a szülőket szerintem érdemes lenne megnézned
2011. ápr. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon sántít a dolog. Egy rendes tenyésztő nem csinál ilyet, hogy x helyen találkoztok és odaviszi a kutyát, vagy ahogy értelmezem, a kutyákat (a szüleit is). Személy szerint én lebeszélnélek róla. Jegyezd meg, egy rendes tenyésztő örül annak, hogy akár több alkalommal is mész, hogy megnézd és megismerkedj a kutyuval.
2011. ápr. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
100%

Láttam már olyat, mikor egyébként jó nevű tenyésztő menhelyről kihozott fajtiszta kutyust rakott be a saját kutyái kölykei közé, és így törzskönyv is lett hozzá. Csak hát a kennel összes tacsija zsemleszínű volt, ez az egy meg fekete...

Szóval a név önmagában sajnos nem garancia semmire, ha nem engedi megnézni a többi kutyáját, még lehet mögötte simli.

2011. ápr. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
Nem tudsz véletlenül másik tenyésztő után nézni?Nekem is törzskönyves kiskutyám van.8 hetes korában hoztam el a tenyésztőtől.Ezalatt a 8 hét alatt bármikor elmehettem megnézni a kutyust.Szerintem ez a normális.Azért kívánom összejöjjön a vétel és nagyon szeressétek a kutyust!
2011. ápr. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%
Legyél óvatos, szerintem nem stimmel valami....
2011. ápr. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy nagyon szép a kutyi.A szülőket azért még megnézem,meg úgy gondoltam,kérek igazolványokat,hogy tudjak hova menni reklamálni.Más gond nem nagyon lehet,mert ismerem a kutyái vérvonalait,ha az övéi nem is,de az ősök mind szűrtek,hibátlanok,csak a tk.Attól tartok eltűnik a ködben,én meg itt maradok a szép,de tk nélküli kutyámmal.
2011. ápr. 7. 10:24
 7/36 anonim ***** válasza:
100%
Erre való a szerződés, amiben mindent pontról pontra leírtok, hogy később ne legyen félreértés.
2011. ápr. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez eléggé sántit, légy nagyon figyelmes és körültekintő...na meg óvatos.

Ha nem tudod megnézni az összes kölyköt és valóban a szülő kutyákat, akkor ne menj bele semmiképpen a kutya megvásárlásába. Elvégre ahogyan azt feljebb már írták egy normális tenyésztő örül neki, ha a 8 hét alatt többször is megnézi a lehendő gazdi a kölyköket. Ez a normális, ha már kicsit megismerik egymást még a kölyök az anyja mellett a megszokott kis vackában van a tesóival. Ha bármi gyanúsat észlelsz inkább hagyd ott. Mert azt elfogadom, hogy 1x 2x nem jön össze az, hogy mind a kettőtök számára a megfelelő időpontra rátaláljatok, de hogy szinte soha. Aztán ha össze is jön, akkor se nézheted meg őket, csak majd kitudja hol. Na nem!

2011. ápr. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%

Mint tenyésztő javaslom, hogy úgy ne vedd meg a kutyát, hogy nem láttad milyen körülmények között nőtt eddig fel. Kérd el előre emailbe a szülök tk-nak a másolatát, ha nincs fent a honlapon, a szűrések papirjait, dp szűrés nélküli szülőktől eszedbe ne jusson venni, hiába tenyésztő.

Milyen nemű kutyát szeretnél venni? Milyen fajta?


Kérdezd meg, milyen tápot evett eddig kutyus, milyen a természete stb stb.


Googlebe keress utána hogy a szülök tk-ja egyezik e a megtekintett szülők képével. Van amikor cserélik....


Ne csak külső alapján válassz kutyát!

2011. ápr. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:
A szerződést majd a tk nél tudjuk kitölteni.Addig amíg nincs chip,és az majd a tk-vel lesz,addig azt mond,ír amit akar.Nem tudom bizonyítani.
2011. ápr. 7. 10:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!