Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nyalogat állandóan a...

Ingridd kérdése:

Miért nyalogat állandóan a kiskutyám? Akárhányszor hozzányulok állandóan nyalogatni kezd, nincs olyan hogy hozzá nyulok és simogathatnám, mert egyöb nyalogatni kezd :/

Figyelt kérdés

2012. márc. 29. 19:54
 1/7 anonim ***** válasza:
MErt szeret. Az enyém is ilyen 1 éves most. Nagyon aranyos dolog :-)
2012. márc. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az enyém már 3 éves, és állandóan nyalogat. :)
2012. márc. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy szeret? Az enyém is ezt teszi, ha meg akarom simogatni, vagy megpuszilom őt! Mondanom sem kell, én jobban szeretem őt, mint ő engem. Imádom a kicsi drágámat!
2012. márc. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nekem is az életem értelme, csak én olyasmit hallotam hogy ha sokat nyalja az embert akkor só hiányos. És erröl akartam volt meg gyözödni vagy az ellenkezöjéröl. :) Köszi a válaszokat :)
2012. márc. 29. 20:20
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A gyökere kölyökkorból ered, mivel amikor a kiskutyák (farkasoknál még jellemzőbb) anyja visszatért, a kutyusok elkezdték az anya pofáját nyalni, majd az visszaöklendezett számukra táplálékot. Ma ez már leginkább csak farkasoknál figyelhető meg, innen ered ez a szokás.
2012. márc. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Komendó Anna ***** válasza:
Azon felül én több felől hallottam, hogy a kutyák közül a dominánsak teszik ezt, és valóban lehet sóhiány is, vagy szomjúság...
2012. márc. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
És hogyan lehet erről leszoktatni? Nekünk egy óriási kutyánk van, elég méretes nyelvvel... Elég bosszantó, hogy nem tudom megsimogatni anélkül, hogy elázna a karom..
2012. jún. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!