Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vissza fog jönni a beaglem?

Vissza fog jönni a beaglem?

Figyelt kérdés

Van egy kan beaglem,júniusban lesz 4éves.

4hónapja uj helyre költöztünk,egy tanyára,más településre. És most kiengedtük őt kicsit hadd szaladgáljon viszont a keritésnél kibujt mert sajnos nem figyeltünk rá eléggé,és elment :( erre erdők vannak és sajnos mivel sötét van,elvesztettük őt, nem tudtuk követni :( most keressük itt a környéken mindenfelé,de nem találjuk :( nagyon elkeseredtem,ugy féltem őt :(

ő az életem.

szerintetek vissza fog jönni?

olvastam valahol a neten,hogy általában visszamegy oda,ahonnan elhagyta a gazdáját akár napok múlva is. Csak kérdés,vajon visszatalál-e,hiszen még lehet uj neki a hely :(

Most mit csináljak?

Belehalok ha többet nem láthatom:(

Nappal eredményesebb lehet a keresés?

Ő mondjuk előbb-utóbb elfárad,hamarabb fárad el,és akkor meg lehetne fogni,csak kérdés,vajon merre lehet most,hol keressük,hiszen ez nagyon nagy terület :(

Vissza fog jönni?

Mit csináljak?

Kérlek mondjatok valamit :(


2012. márc. 29. 22:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Vagy igen, vagy nem. Plakátolj, keresd fel a helyi menhelyet, sintértelepet, keresd, a ráérő idődben pedig csináld meg a kerítést, tegyél félre pénzt chipre, bilétára és ivartalanítésra, aztán dolgozd ki, hogyan fogod eleget foglalkoztatni és nevelni ahhoz, hogy eszébe se jusson szökdösni.
2012. márc. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ha sosem volt még szabadon, tapasztalatlan, ráadásul a kötődése sem az igazi, akkor jó esély van rá, hogy nem talál haza. Lehet, hogy nem is próbálkozik hazatalálni vagy a tapasztalatlansága miatt esetleg baj éri. Ezért kell első perctől úgy nevelni a kutyát, hogy szabadon sétáljon erdőn-mezőn, meglegyen a kötődés, behívható, fegyelmezett és szófogadó legyen. Az ilyen kutya tud igazán szabad lenni, és még az elvesztésétől sem kell tartani. Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy elvesszen a kutyám, mert mindig tudja merre járok, ha szólok jön, ha nem engedem ki az udvarból, akkor nem megy ki (idegen helyen sem). Ha akarnám se tudnám elveszíteni sehol.

Azért holnap kezdjétek el keresni, lehetőleg többen, több irányba indulva és plakátoljatok a környéken, szomszédos településeken, szóljatok a környező állatorvosoknak, boltosoknak, kocsmárosoknak :) Nézzetek szét az ebrendéészeti telepeken, menhelyeken. És ha meglesz, akkor kezdj el azon gondolkozni, hogy mit rontottál el, hogyan lehetne helyrehozni!

2012. márc. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
most az biztos mindent megteszek még ivartalaníttatom is,csak most jöjjön vissza,és soha többet mégegyszer nem hagyom magára :(:((
2012. márc. 29. 22:54
 4/14 A kérdező kommentje:

Egyszer már elkóborolt errefelé, de akkor tudtuk őt követni,és mikor elfáradt,megállt, ölbe vettük,és hoztuk haza. De most elvesztettük a nyomát:(

én nagyon félek :(

igen elrontottam azzal amit Te mondasz(2.válaszoló) hogy nem tanítottam meg,nem engedtem többször szabadon,én inkább mindig rettegtem attól,hogy elveszitem ha elmegy :( de jó neked,hogy nem is tudnád a te kutyusodat elvesziteni. Annyira elkeseredtem. Nekem ő az életem :(

2012. márc. 29. 22:58
 5/14 anonim ***** válasza:
Biztos meglesz, és változtatni sosem késő, csak elhatározás és kitartás kell hozzá! A motiváció legalább már megvan.
2012. márc. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
remélem meglesz :( párom még most is keresi őt :( annyira féltem,mert hát azért itt az erdő,ott is baj érheti. Különben annyira okos kutya, csak még ilyen téren nem ismerem,hogy vajon visszajön-e magától? az nem igaz amit olvastam,hogy általában visszamegy oda,ahonnan elhagyta a gazdáját akár napok múlva is?
2012. márc. 29. 23:07
 7/14 anonim ***** válasza:
Ha a szükséges kötődés megvan a gazdája iránt, akkor valószínűleg visszamegy. Ha vissza talál. De hogy neki ez mennyire sikerül, az majd a gyakorlatban dől el. Mindenesetre, ha keresitek, akkor kiabáljatok, hogy meghalljon benneteket, ha a közelben van. Arra is készülj fel, hogy pár nap alatt akár 30 kilométerrel odébbról is előkerülhet, tehát a keresést és a plakátolást érdemes egy viszonylag nagyobb körzetben megtenni. Mivel valószínűleg nincs tapasztalata az önálló élelemszerzésben, így talán keresni fogja az emberek társaságát és valaki megtalálja.
2012. márc. 29. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A kutyáknak nagyon jó a tájékozódási képessége,ehhez párosul még,hogy a Beaglenek kitűnő a szaglása tehát akár még a saját nyomán is visszatalál.

Amennyiben nem fogták be,vagy nem történt vele baj az erdőben akkor van esély,hogy visszajön.

2012. márc. 30. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Na?
2012. márc. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

meglett?

hol lax? hátha tudok segíteni

2012. márc. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!