Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek vissza menjek...

Szerintetek vissza menjek vele az állatorvoshoz?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tegnap kutyámban kullancsot találtam, ami eléggé megszívta már magát, azonnal elvittem állatorvoshoz, ki is vették neki, kapott 3 inyekciót vért vettek tőle meg vizhajtót ! Mondta az orvos, hogy holnap vigyem vissza mert meg kell ismételni az oltásokat! Ilyen van?? Kiskutyámnak semmi baja, játszik evett ivott, tegnap volt kicsit bágyadt de gondolom mert nagyon megijedt meg a szurik miatt!! Menjek vissza? vagy figyeljem meg hétvégére??
2012. márc. 24. 09:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Én a helyedben visszavinném, ha az orvos ezt mondta. Az enyémben is 2 kullancs volt és mi vettük ki, de pár nappal később már nem evett. Nem lehet tudni, hogy fertőzött volt-e a kullancs vagy nem. Inkább legyen pénzkidobás, de a kutyus élje túl, nem?:)
2012. márc. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is vidd vissza. Ha nem kell, úgysem kap újabb oltást.
2012. márc. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

nem egésuen értem mi alapján adott az orvos (gondolom) babesia elleni imizolt a kutyának amikor nem tudhatja,hogy fertőződött-e. Nem veszélytelen a kezelés.

Azért feleslegesen nem kéne adni akutyának, ez nem C vitamin. Kérdezz már rá mit kapott

2012. márc. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Előzőnek teljesen igaza van. Őrület,ha egyetlen kullancs miatt (ami nem is biztos,hogy fertőzött) babézia elleni kezelést kapott imizollal.Egyáltalán nem veszélytelen kezelés.Menj vissza és kérdezd meg mit kapott...
2012. márc. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Bozsikrisz ***** válasza:

Fogadjunk, hogy jól le is húzott pénzzel a doki... Egy idióta az, aki így kezel kutyát, simán bejelenteném a kamaránál.

Imizol injekciót akkor szoktak adni, ha bizonyítottan fertőződött a kutya babesiosis vírussal. És akkor is csak egy szúrás, nem három!

Nem vinném vissza, mert ez az orvos a pénzre hajt.

2012. márc. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A vérvételnek sincssok értelme, még nemlenne kimutathatóa vérből,ahoz több nap kell. Vízhajtó? azzal csak sűrít mindent, pl a fertőzést is.

Nemértem mit csinált az orvos.

2012. márc. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az Imyzol miatt kell visszamenned. Első alkalommal beadják és mellé még valami másfajtát is. Aztán két nap múlva ismétlik. Viszont mindezt csak a valóban beteg kutyánál szokták megtenni. A vérvétel eredményét is megtudod, ha visszamész.
2012. márc. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!