Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel vághatom le a kutyám...

Mivel vághatom le a kutyám körmét?

Figyelt kérdés
Állatorvoshoz nem vihetem ,mert anyám nem engedi.Szerintetek mivel? És úgy jó ha 2 naponként megfésülöm,mert a szőrét nem vágom? És mit tegyek ha nagyon sárga a kutyám foga?Kérlek titeket mindegyik kérdésemre válaszoljatok!

2012. márc. 30. 17:18
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Kb egy kg csirkenyak kerül annyiba mint a pedigree denta akármi és ez egy hónapig elég, naponta kétnaponta adj neki egy darabot úgy, hogy leöntöt forróvízzel és 1-2percig hagyod benne ázni, ez letakarítja majd a fogait, de neki is ugyanúgy adhatsz nagyobb disznó/marha csontokat csak ne legyen 3x akkora mint a kutya, bár ő nyílván nem panaszkodna. Az egyetlen amire vigyázni kell, hogy emellett ne kapjon több vagy számottevő mennyiségű csontot mert szorulást okozhat. A karomvágó olló ami jó kistestűeknek már kb 5-600Ft-tól kapható, az erősebb fajta, ami közepes-nagytestű kutyáknak is jó 1000Ft felett. Ha nem tudsz venni vagy vetetni akkor használhatsz egy jó fajta körömcsipeszt, vagy csípőfogót, de vigyázz, hogy csak a végét vágd le. Illetve ha a kutyád hagyja, akkor reszelheted is neki, ez hosszabb, bonyolultabb, de ugyanolyan jó és véletlenül sem tudsz belevágni az élő részbe.

Itt egész jó képek vannak, még szöveg nélkül is érthető:

[link]

2012. márc. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! De sztem a kutyám még azt sem fogja engedni h levágjam a körmét.De nekem csak ollyan körömcsipeszem van amit mi használunk ha kutyának is levágom aztán az enyémet akk nem lesz vmi jó
2012. márc. 30. 21:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!