Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyus legyen? Milyet...

Milyen kutyus legyen? Milyet ajánlotok?

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok. Voltak már kutyáim csak szegénykék meghaltak és most érzem azt hogy túl tettem magam rajta. Tudom hogy ha új kutyám lesz akkor nem a régi kutyust kell benne keresnem hanem egy teljesen másik egyéniséget voltan már ilyen helyzetben.

Viszont nem rég elköltöztünk mert anya és apa váltak így most apával mamával lakok egy panel lakásban. Azért kérem a segít segítségeteket mert nem nagyon tudom eldönteni hogy lakásba milyen kutyát válasszak. Én hétfő, kedden, pénteken reggel 7:30tól délután 16ig nem vagyok otthon szerdán és csütörtökön 7:30tól 14ig vagyok távol, a mamám nyugdíjas így ő mindég otthon van, apa reggeltől estig dolgozik. A kutyust reggel 6 körül apa vinné ki mama oly 11-13 között ki vinné én 16kor vinném le minden nap és olyan 20 fele is rövidebb időre szünetekben és hétvégén mama helyett én vinném le.

A kutyus fajtáját illetően dominánsabb kutya is lehet akkor vinnénk kutya suliban is de lehet kis picike öleb is. Tapasztalatokat szeretnék.

És még egy hogy lehessen vele futni sportolni pl én péntekenként kb másfél órát futok nagy távokat és vinném őt is így sportosabb kutya legyen, meg ha elmegyünk kirándulni túrázni (az autó utakat is bírja bár úgy szoktatnánk) vihessem. Ja és keveréket nem szeretnék. Én ezeket 4 éve egy spániellel csináltam ő bírta.


2012. márc. 31. 22:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Amit leírtál az teljesen jó,bár este 8 óra az kevés ahhoz hogy kibirja másnap reggel 6ig hisz az 10 óra az nagyon megterhelő lenne neki főleg kölyökként! Amúgy ennek rengeteg kutya megfelel de nekem így hirtelen: Beagle,Jack Russel,Border Collie,Uszkár,Westie,Vizsla,Német Juhász,Spánielek, Sheltie,Foxi,Snaucer,Labrador,Husky,Malamut,tacskó,Amerikai Bulldog,Staffordshire terrier,Bouerdeuxi Dog és bocsi de nem sorolom tovább meg hirtelen több nem is jut eszembe ami panelba kíváló lenne és jó mozgás igényű:) Ezek közül gondolkoztál valamelyiken?
2012. márc. 31. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én helyedben nem vinnék panelba nagy mozgásigényű kutyát, mert jó eséllyel mamának nem fogadna szót. Arra is gondoljál, hogy nem csak neked kell szót fogadnia, ezért a legrosszabb esetre kellene készülnöd. A mamádnak milyen kutyust választanál? Abban szinte biztos vagyok, hogy egy nyugodtabb, felnőtt, idősebbeknek is ajánlható menhelyi kutya lenne az ideális.
2012. ápr. 1. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is egy menhelyről kihozott kutyus lenne a legjobb, az már nem zsákbamacska, ott el tudják neked mondani, hogy milyen is az adott kutya. Bizony a menhelyeken is találsz fajtatiszta kutyákat. Meg szerintem az is fontos lenne, hogy ne legyen ugatós fajta.
2012. ápr. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

1. köszi szépen

2.és3. nektek is, a menhelyeket megfogadom volt már menhelyi gyönyörű kutyám és az uncsi tesómnak is onnan van az orvos pedig 100ezret ajánlott érte. Ezt azért írom hogy menhelyen tényleg vannak igazi kincsek is.

2012. ápr. 1. 09:41
 5/5 anonim ***** válasza:

Aki a Bordert javasolta, akkor az nem igazán ismeri őket. Ők imádnak a gazdival lenni, nem szeretik ha magukra vannak hagyva, vagy mindig mással vannak.

Shelti, Collie, Spánielek, akiket tudok ajánlani. De menhelyre is benézhetsz.:))

2012. ápr. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!