Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor kezdjem el tanítani a...

Mikor kezdjem el tanítani a kutyámat és hogyan, mi az elvár viselkedés egy kiállításon?

Figyelt kérdés
Van 2 törzskönyves Kaukázusi juhász kutyánk és meg kell mondanom őszintén nem valami túl jól neveltek most megvan a 3. kiskutyám szintén törzskönyves és a szülei kiváló munka kutyák és úgy érzem fordítanom kell igényt a tanítására csak nem tudom mikor kezdjem ! És hogyan amit jó lenne megtanítani neki az a normális séta(nem húz végig az utcán), hívásra odajön hozzám és az ül. Szerintem ezek alap vető dolgok de nem tudom, hogy álljak hozzá. És arra lennék kíváncsi mi az alapvető elvárás egy ki állításon. Ha a mostani 2 nagykutyámat el vinném valószínűleg minden mozgó lényt szét tépne.

2012. ápr. 1. 22:06
 1/6 anonim ***** válasza:

nagy felelősség ilyen kutyukat tartani.

és sok időt kell velük foglalkozni, hogy jól neveltek legyenek, és ne csináljanak bajt.

miért akartál ilyen kutyát?

2012. ápr. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én mindenképp kutyaiskolát javaslok,talán 1 kutyánál nem lenne gond otthon is megoldhatnád kezdőként, de így egy falkával:) Tükör kutyaiskola nektek tökéletes lenne!
2012. ápr. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

hát mi 5 hetes kortól állítgatjuk a kicsiket asztalon, 6 hetesen már fürdetve vannak szokják a főnözőgép hangját és azt, hogy fürdetve, kozmetikázva vannak.

Aztán a gazdi itt folytatja. Ha tartunk meg kicsit 3 hónapos kortól (mikor megvannak az alap oltásai) irány az utca, város, Margit sziget (minden hely ahol sok a kutya és ember) közben folyamatosan állítgatom fogdosom, nyitogatom a száját. 4 hónapos kor körül már baby osztályba néha kiállítok de az ritka 6-9 hónapos kortól szoktam vinni a kicsiket....


Szerintem ha ilyen szinten nem megy akkor kutyasuliban próbálkozz... bár a kausok nem túl igényesek és a ringjük mellett elmenni kutyával felér egy gyilkossággal... ugranak neki a többi kutyának, agresszívak...a KÁJ-ok ugyanez.

Szerintem ne az ő táborukat erősítsd és rendesen neveld meg a kutyusodat.

2012. ápr. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A 2nagykutyával akkor próbálom meg ha lesz siker élményem, lehet hülyén hangzik de most ez a kiskutya a célom és én egyedül szeretném nevelni tanítani most 8 hetes de mindig csak jászana ami nàla abból áll, hogy le tépi a gatyád.
2012. ápr. 1. 22:26
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A kutyát születésétől a haláláig kell nevelni, rég el kellett volna kezdened. Kérj szakmai segítséget, ha ennyire nem értesz hozzá, és könyörgöm, ne állj neki szaporítani a kutyáidat, ha normálisan sétálni sem tudod őket megtanítani.
2012. ápr. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ne légy önző! Ha ezt a kettőt már elrontottad, előbb kezdd el őket nevelni, és ezzel párhuzamosan a kicsit. És ha eddig sem ment, ne legyenek ilyen világmegváltó terveid, hogy majd egyedül megneveled. Van rá 2 példa, hogy ez eddig nem ment, előbb azt hozd helyre. A kicsit pedig csak erősíteni kell abban, hogy mi jó, ha minden igaz, még nem kell lenevelnu semmiről, csak tanítani, hogy hogy játszon. Trükköket is csak játékosan tanítsd, mert ikyen kiskorban ha unalmasan tanítod, rá fog unni.
2012. ápr. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!