Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhász kérdés?

Németjuhász kérdés?

Figyelt kérdés

Kinek mi a tapasztalata ezzel a kutya fajtával kapcsolatban? Mennyit eszik, mennyit mozog, könnyen tanul-e, többet kell-e vele foglalkozni mint egy átlagos kutyával? Minden érdekelne róla, első sorban személyes tapasztalatok, de jöhetnek linkek is.


Amúgy menhelyről szeretnénk majd örökbefogadni:) Nem tudom lehetséges-e ott kiskutyához jutni... de ha nem találunk, egy felnőtt németjuhászt is szívesen mentünk meg egy menhelyről:-)


21L


2012. márc. 25. 23:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

általánosságokat nem írnék. személyes tapasztalatom van, mivel ezt kérted, leírom, h a sajátunk milyen volt.


nagyon okos, értelmes, jól tanítható, családcentrikus, imádta a gyerekeket és - a hírével ellentétben - ő elfogadta az összes többi háziállatunkat is (két felnőtt macska, néha kiscicák körülötte is, egy hörcsög, akit ha az idő engedte kivittem az udvarra a friss levegőre, plusz egy süni, aki bejárt hozzánk tejet inni). nagyon jó házőrző, mi kenyérre tudtuk kenni, de idegenekkel szemben fenyegető volt a fellépése. ha mi beengedtük az illetőt, elfogadtuk, ő is elfogadó volt. ugyanakkor első kutyának, tapasztalatlan, nem túl magabiztos gazdi mellé nem ajánlom, mert nagyon domináns kutya, könnyen az ember fejére nő, ha nincs mellette egy erős vezető, azaz gazdi. persze ez igaz minden kutyára, akár egy palotapincsire is, azzal a különbséggel, h nem mindegy, h egy pincsi akar vkit tomporon harapni vagy egy német juhász...

2012. márc. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia! Nagyon örülök, hogy menhelyről akartok örökbefogadni egy kutyát.

Mindig szomorú leszek, ha menhelyi kutyákról látok képet, vagy a tévében filmet.

Ezután majd erre fogok gondolni, hogy vannak olyan emberek is, akik így szeretik az állatokat.

Egyébként azt mondják, hogy a menhelyről befogadott kutyák sokkal jobban ragaszkodnak a gazdájukhoz, mint szerencsésebb társaik. Viselkedésükkel megköszönik azt, hogy otthonra találnak.

2012. márc. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nagyon sokan leírták már ezen az oldalon, milyen egy német juhász. De azt nem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy minden kutya egy egyéniség.

Menhelyen, a fajtamentőknél már ismerik a náluk lévő kutyákat. Így el tudják mondani, melyiknek mik a jellemvonásai. Kölyköt max úgy tudnál kapni ezekről a helyekről, hogy csak vélhető, hogy német juhász a kicsi. Általában nem törzskönyvvel együtt kerülnek oda. A kölyök kutya pedig még sokat változhat, mire felnő.

Sajnos, nagyon sok a gazdát kereső nj.

Biztosan fogsz találni kedvedre valót.

2012. márc. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem is a foglalkozás mennyisége, hanem a minősége nagyon fontos a németjuhásznál. Vérbeli munkakutya, ezt sosem szabad elfelejteni, szóval számára a kutyaiskola nem szükséges rossz, hanem móka; örül, hogy végre dolgozhat, feladata van, úgyhogy azt mindenképpen javaslom, nagyon jót tesz a lelkiviláguknak. És nem csak addig, amíg megtanul ülni meg feküdni, nyugodtan mehettek engedelmesvizsgákra, versenyekre, mindenre, az a neki való.

Persze minden az adott kutyától függ, majd meglátod, mit igényel, de a többségük imád dolgozni, és szüksége is van rá.

2012. márc. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem volt 2 németjuhéászom is,páromnak jelenleg 3 van:)

És csak jót tudok roluk mondani,okosan,kedvesek,gazdaszerető hű ebek,imádnak a CSALÁDhoz tartozni ptt lenni a közelben mindig,jó házörzők és rendkívül éberek. Kutyaiskola kell indenféleképpen h felszzínre hozd a "kincseket" belőle. Hát éna jánlom a rendszeres sétát és játékot sportolásra is alkalmasak. Enni annyit eszik mint minden nagytestű kutya. Napi 1 vagy 2x étkezés. nyer vagyfőtt hus,premium táp. Más nem is kell. Nézz körbe menhelyeken sokaknál van kölyök nj keverék kutyus is. De ha nem onnan akarsz akkor sok jo kennel is van. Betegség nem jellemző,egyedül a diszplázia idősebb korban,de az sajnos a legtöbb nagytestű kutyánál bejátszik:( Sok sikert a kutyushoz!

2012. márc. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem Német juhász keverékem van viszont nagyon a nj jellem dominál benne. Még csak 5 hónapos és nagyon okos kutya oviba nem vittük de 3 hónaposan már ült feküdt és nem is tanítottam sokat csak nap 10-20 percet mostanában már többet de annyira értelmes hogy az hihetetlen . Viszont szerintem eléggé egygazdásak szereti a családomat de engem mindenhova követ. Imád mozogni szereti az erdős sétákat.:) Különben meg annyit eszik mint a többi kutya a testsúlyának megfelelő mennyiséget adsz. Viszont náluk kaja után jobban kell vigyázni a mozgással mivel fentebb van a gyomra és könnyebben megcsavarodhat.
2012. márc. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Hello! Nekem is van egy 3 ev koruli nemetjuhaszom aki eleg mozgekony. Ay evesrol annnyit mondhatok hogy ay enyemet sajnos ugy szoktattam hogy napi 2-szer eszik ami eleg sok de ez van, el akarom majd adni. A tanitasat illtetoleg nagyon fogekony eb de a kamaszkorba nagyon sok turelmet igenyel a kikepzese. En nem kiskoratol kaptam ezt a kutyat de megprobaltam tanitani erre-arra ami egy ideig ment s aztan csak kezdte elfelejteni a parancsokat s mar nem meg foglalkoztam vele. A menhelyi kutyakkal csak az a helyzet hogy nem hiszem hogy fajtatiszta nemetjuhasz es hogy fajtatiszta nemetjuhaszt a menhejbe nem fogsz talalni az 95%. En inkabb ajanlanek neked egy eredetit torzskonyvel amivel nagyobb sikered lehet! Remelem segitettem valamit!
2012. ápr. 20. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!