Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megbízható e ez a súlymérő...

Megbízható e ez a súlymérő honlap?

Figyelt kérdés
[link]
2012. ápr. 2. 19:53
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nem azt mondom, hogy a honlap tökéletes, de 0angol tudással is ki lehet silabizálni, hogy nem azt mondja meg az oldal, hogy mekkorának kéne lennie 4,5hónaposan annak a yorkinak, hanem, ha 4,5hónaposan 1,8kg akkor várhatóan felnőtt korában 2,8kg súlyú lesz.

Ezt írja ki:

Your Yorkshire Terrier puppy is likely to grow to:

(A yorki kölyköd kb valószínűleg ekkorára nő:)

2.8 kg

This is about this breed's average

(Ez kb megfelel a fajta átlagsúlyának)

(This is an estimate based on a Yorkshire Terrier puppy being weighed at x weeks)

(Ez a becslés az X hetesen mért yorki kölykök súlyán alapszik)

2012. ápr. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Tudom, tudok angolul, 7 éve tanulom, és értem. De amikor a most pont jó súlyban lévő kutyámra azt írja, hogy amekkora lesz az 30% kal kisebb lesz, mint amekkorának lennie kéne...
2012. ápr. 10. 13:37
 13/15 A kérdező kommentje:
Ezek szerint a yorkinál jó, de az enyémnél nem.
2012. ápr. 10. 13:37
 14/15 anonim ***** válasza:

Nem kell szentírásnak venni ezt az oldalt az egyértelmű, nincs pl nemenkénti megkülönböztetés se, ami a felnőttkori súlyra igencsak kihatással lehet egyes fajtáknál. Csak rajtad kívül, minden válaszoló rosszul fordítja, mert arra panaszkodik, hogy azt mondja, hogy most kéne xkilóval nehezebbnek lennie a kutyának.

Az én kutyámra se lehet pl ráhúzni, mert vékonyabb alkat, de tudom, hogy most jó formában van és max azt kihozom belőle, hogy nem lesz az átlagosnál nagyobb (mondjuk ezt az oldal nélkül is megmondtam volna).

Arra jó szerintem, hogy pl egy félig ismert keverék súlyát megbecsüljük, vagy pár fajtánál tisztában legyünk vele, hogy a standardnél kisebb/nagyobb lehet e. De erre 100%-osan alapozni nem lehet.

2012. ápr. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, és igazad van.
2012. ápr. 10. 14:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!