Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S Kutyagondok?!

S. O. S Kutyagondok?!

Figyelt kérdés

Van 1 2 éves ivartalanított Francia Bulldogom, és vannak olyan szokásai amit egyszerűen nem tudok kezelni. A Fennel könyyvek megvannak a leírt szabályok szerint járok el mindennap vele kapcsolatban. Kutyaiskolába is járunk. Na most konkrét gondom: 1.Sokszor a szembejövő kutyákra ki akar támadni pórázról. Tudom most azt fogjátok mondani, hogy falkavezérség. Oké én tartom a szabályokat akkor nem értem mi a gond? A kutyasuliban kérdeztem és nem is válaszoltak nagyon semmit, pénzem most egyáltalán nincs másikba vinni. Ott egyébként teljesen máshogy viselkedik. Csak itthon csinálja ezt. Ott szófogadó és mindent megcsinál. Itthon is mikor sétáltatom a környéken próbálok nyugodt higgadt maradni mikor szembejön 1 másik kutya, de olyan nehéz nyugodnak maradni, ha közben két lábon állva csahol. Pedig kutyabarátai is vannak. Nagytestű kan és szuka is.

2. Gond: Mindent föleszik. Kakit penészes zsömlét. Rászóltam vagy megfogtam a nyakörvét és szó nélkül odébb vittem. De ő visszaszaladt és, ha látja, hogy megyek felé, mert rosszalkodott, annál gyorsabban falja be. Vagy elszalad előlem.

Ti az ilyen helyzetekben mit csináltok? Konkrét példát vagy segítséget várnék!!!!



2012. ápr. 3. 14:26
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Ezt nemrég olvastam:

"Nemritkán az ürülék és a talált dög elfogyasztásának viselkedési problémának gondolt jelensége mögött is a magas proteintartalmú táplálék lehet az ok, mert az állat ilyen módon próbál védekezni a túlzott gyomorsavtermelődése ellen.

"

[link]


Az ürülékevés vagy egy nála kialakult esetleg eltanult rossz szokás (az enyém is eltanulta a mezőn a többitől, rengeteg idő volt leszoktatni), azzal sajnos nem nagyon tudsz mit tenni, mert nincs eü. háttere, csak ha valamilyen módon leszoktatod.

Vagy az acanának tényleg elég magas a fehérjetartalma, akkor egy kisebb protein tartalmú tápra való váltás segíthet a problémádon.

2012. ápr. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti. Nem a sajátját eszi, hanem pl macskakakit. Több tápot is kipróbáltunk és ez volt az egyetlen amitől nem ment a pocija. Úgyhogy emiatt nem szívesen váltanék. Ő mindent föleszik, penészes kenyeret meg ilyeneket is amit a sok okos kidobál a madaraknak a mezőre, ahol kutyákat sétáltatunk..:S Szerintem ez hülye szokás.
2012. ápr. 4. 20:04
 13/14 anonim ***** válasza:
25%
ha úgy gondolja a kérdező, hogy egy "jólnevelt" kutyája van mert mindent megcsinál a kutyaiskolában akkor tanuljon meg ezzel a "nem problémával" együtt élni...!
2012. ápr. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Úgy látszik, hogy Se olvasni Se értelmezni nem tudsz!! XD Majd akkor válaszolj, ha sikerült. Ennyire buta emberekkel én nem is társalgok. Még szerencse, hogy a válaszadók 99%-a sikeresen megértette a kérdésemet. Te a maradék bugyuta tudatlan vagy. Kímélj meg a jövőben frappánsnak szánt, de csak szánalmas fröcsögésnek sikeredt hozzászólás/aid(od)-tól. Köszi. Remélem ezt sikerül értelmezned.
2012. ápr. 7. 18:53
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!