Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet mellékhatása a veszettsé...

Lehet mellékhatása a veszettség oltásnak?

Figyelt kérdés

Hétvégén kiállítunk, de az egyik kanommal meglátogatjuk az állatorvost holnap. Egyéb kérdéseim is vannak vele kapcsolatban, de ha már ott járunk arra gondoltam be is oltatom, mivel hamarosan úgyis lejárna a veszettségoltása.

Egy-két ismerősömnél előfordult már, hogy az oltás helyén kis gumó alakult ki. Ez mennyire gyakori? Vagy nincs más mellékhatás? Nem szeretném, hogy pont a kiállítási forgatagban érezze rosszul magát szegény kutya..



2012. ápr. 4. 09:52
 1/10 anonim ***** válasza:

Nálunk az oltás után soha semmilyen mellékhatás nem jelentkezett, még a gumó sem, pedig több kutyám is van.

Szerintem ez attól függ, mennyire stresszel a kutya az orvosnál a szuri közben.

Az embernek is sokkal rosszabb szuri után, ha közben feszeng, izgul, ideges.

2012. ápr. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
nekünk az orvos mondta hogy ha izgul és stresszes a kutya akkor ,hányhat az oltás után illetve fáradékonyabb lesz 1 napig ,de kialussza és jobban lesz..nekünk nem volt a kutyáinkkal ilyen ,kivéve a kölyköt ő az oltás napján csak aludt és a szuri helye nagyon fájt neki de másnapra el is múlt :)
2012. ápr. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha túl gyorsan adja be az orvos, akkor lehet kis gumó.Ezt ellehet masszírozni.

Lehet allergiás a hordozóanyagra,de ez rutka és ha elő is fordul többé nem oltják ezzel,más hordozót használnak.

2012. ápr. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az oltásnak nincs mellékhatása, viszont lehet a kutya allergiás a vivőanyagra.

Tökegyszerü, az oltási könyvben benne van milyen fajta vakcinával volt utoljára oltva - beszéld meg a dokival, hogy ugyanolyannal oltsa le.

2012. ápr. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Általában nem szokta, persze előfordul. De mint látom, már volt veszettség ellen oltva. Így ha akkor nem jelentkezett semmi probléma, akkor most sem szabadna. Olvastam már durva esetet is, oltóanyaggal kapcsolatban, de szerintem ez igen ritka. Többnyire első oltásnál szokott ez jelentkezni. De semmiképp sem pár nappal később, akkor már aznap látod, hogy levert, nincs jól stb.

Csak nem Miskolc CACIB? :)

2012. ápr. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekünk eddig még semmi nem vokt az oltá után, szerencsére.
2012. ápr. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! 6 éves, sokszor volt már oltva és nem nagyon vettem észre semmi ezzel kapcsolatos problémát. Csak gondoltam, ilyenkor szokott keresztbe tenni a sors mikor valami eseményre készülünk :D Miskolc CACIB igen:) Így is húzós lesz a Maraton nem még ha amúgy is fáradt/rosszul van a kutya. :) Beadatom neki, ha bármi lesz is, remélem szombatig még ki tudja pihenni.
2012. ápr. 4. 14:37
 8/10 anonim ***** válasza:
:) Milyen fajtával mész?
2012. ápr. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Golden..:) A kiöregedés szélén, de miskolciak vagyunk szóval nem tudom kihagyni:D
2012. ápr. 4. 17:31
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát nekem York Shire Terrierem van és ő a múltkor a veszetség elleni után hányt. 2x De nem tudom.....
2012. jún. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!