Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Van a veszettseg elleni...

Van a veszettseg elleni oltasnak (amit harapas utan kapsz) valami mellekhatasa?

Figyelt kérdés
2009. nov. 14. 11:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom. De ha veszett kutya harap meg, annak van: 3 héten belül biztos halál.
2009. nov. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
kerlek irjatok
2009. nov. 14. 11:25
 3/12 anonim ***** válasza:
az égvilágon semmi. 1-2 hétig kellemetlen a szuri helye, ennyi.
2009. nov. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
66%
Bármilyen harapás esetben irány az orvos!Legyen az kutya, macska, vagy csak egér!Engem kb 18éve harapott meg egy veszett kutya!Akkor még nem nagyon volt rá megfelelő oltás, így én 12 injekciót kaptam a hasfalamba.Akkor annak olyan mellékhatása volt, hogy ha nem volt veszett a kutya, csak annak látszott, és beadják a szert , végtagbénulást okoz!Mondjuk hál istennek veszett volt a bestia!Ezt a köjál állapítja meg a kutya teteméből, vagy még az élő állatból!Nálunk csak a tetemét találták, mert a nagypapám lelőtte mikor látta mit művel, és végre letudták rólam rángatni! Aztán a sors fintora hogy szinte napra pontosan 15 év múlva szintén megharapott egy jószág, akkor már sima veszettség elleni oltást kaptam,6db-ot, aminek azt mondták nem nagyon van mellékhatása.Max láz, végtagfájdalom, levertség!Ennyit tudok róla!Remélem tudtamsegíteni!
2009. nov. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
6db-ot???? nanemáááá:)
2009. nov. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
köjál.. anyám...:)
2009. nov. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Amennyiben az állat védőoltásban nem részesült, ismeretlen, vagy veszettsége beigazolódik, a sérült 5 oltásból (0., 3., 7., 14. és 30. napon) álló oltási sorozatban részesül. Ha többszörös sérülés áll fenn, főként a fejen, idegekkel sűrűn ellátott testrészeken, vagy a kezelés későn kezdődik, az első alkalommal két adag oltóanyag beadása sem szokatlan. A korábban már teljes oltási sorozatban részesült személyek az azóta eltelt idő függvényében kapnak ismételt oltást. Magyarországon kétféle, azonos hatóanyagú, izomba adható veszettség elleni oltóanyag (Rabivac, Rabipur) áll rendelkezésre, mely az ÁNTSZ városi és kerületi intézményeiben térítésmentesen kérhető. Az oltás helyén enyhe reakciók, pl. fájdalom, bőrpír és duzzanat előfordulhatnak. Egyéb panaszok ritkán jelentkeznek. Minthogy a veszettség halálos kimenetelű megbetegedés, veszettség gyanúja esetén minden személyt be kell oltani. Ilyenkor az oltásnak nincs ellenjavallata.

[link]


Minden harapáskor orvoshoz kell fordulni, mert olyan állat is lehet fertőzött, ami nem mutatja a veszettség tüneteit.

2009. nov. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Igen a köjál jött ki a harapás másnapján!Az orvosnak kötelessége értesíteni őket!Sőt mondok még brutkóbbat!A kutya fejét elvitték, vizsgálgatni, és 3 hét múlva volt hivatalos határozatunk róla hogy igen agylágyulása volt a kutyának!És igen én először 12, majd a másik harapásnál 6 injekciót kaptam!Még a nevüket is tudom, valahol megvan a gyerekkori betegkönyvem abba minden benne van!Akkor még volt olyan is!
2009. nov. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
21%
jó van na, csak mostmár a köjál ántsz. akkor még köjál volt, tom...:)
2009. nov. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
52%
Rohadt fájdalmas. Hasfalba, 12 db injenkció. Más különösebb mellékhatás nincs.
2009. nov. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!