Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most akkor mi van?

Most akkor mi van?

Figyelt kérdés
Az a helyzet,hogy találtam a neten egy kutyás hirdetést,labrador-németjuhász keverék kölyköknek keresnek gazdit,csak az oltást meg a féreghajtót kell kifizetni,ami szerintem teljesen korrekt,ezt bármelyik kutyáért kifizetem.Csakhogy most van ez a chip dolog,és azt nem értem,hogy ha a kiskutya be van oltva,akkor van oltási könyve is,és abban az első tulaj neve van benne,akinél született.Viszont így ő nem adhatja el,csak ha van benne chip is,ugye?És ha nincs,és mégis eladja a kutyát,akkor mi van?Szeretnék venni onnan egy kölyköt,csak nem tudom mit csináljak,mondjam meg a tulajnak,hogy csak akkor viszek el kölyköt,ha rakat bele chipet?

2012. ápr. 4. 20:51
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
beszélek vele holnap,és meg is nézem előtte a kicsiket.Aztán lehet hogy lesz benne chip,csak nem írta ki külön.
2012. ápr. 4. 21:59
 12/18 anonim ***** válasza:
Ne haragudj de ő is egy "korcs" bár én nem szeretem ezt a megnevezést inkább keveréket használnám. Hidd el nekem, hogy találsz a neten ingyen elvihető keveréket is. És gondolom a kutyusnak csak 1 oltása van illetve otthon saját kezűleg van féreghajtózva ami vagy igaz vagy nem. Ez összegileg maximum 5000 Ft. De nem 20.000 Ft. Ennyiért már kapsz fajtatiszta kutyát is! Illetve mint tudjuk chip nélkül árusítani bűncselekmény. Kérlek gondold át. Most ha ilyen jól fog neki menni a biznisz csak arra buzdítjátok, hogy újabb almot hozzanak le. És rengeteg betegséget hordozhatnak és ismét ki leszel téve annak, hogy lelkileg megviseljen! Ha gondolod privátba elmondom, hogyan vásárolj kutyát ( törzskönyv nélkülit ) úgy hogy ne vágjanak át. De nagyon szépen kérlek keverékért ne adj ennyi pénzt!
2012. ápr. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Hát,már komolyan nem tudom mit gondoljak. :S Még egy hirdetést találtam,ott labrador kölykök voltak ugyanennyiért.Csak mindenhol azt olvasni,hogy szaporítótól ne vegyünk kutyát.
2012. ápr. 4. 22:02
 14/18 anonim ***** válasza:
Ezek a keverék kicsik is szaporítótól lennének, még akkor is ha nem egy fajtát szaporít, mert ez így, ilyen árak mellett az. Ha valakinek becsúszik egy véletlen alom és nem adja egyből menhelyre, akkor annak is örül ha rendes gazdit talál a kölyköknek és ingyen vagy jelképes összegért adja, ami 5-10000Ft. De ebben benne vannak az oltások, féregtelenítés és a chip. A gazdinak ráfizetés, de az még nagyobb, ha tovább kell a kölyköket etetni, oltatni.
2012. ápr. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Nézd csak:

[link]

2012. ápr. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Őket néztem,nagyon aranyosak,de nem szeretnék fekete kutyust. :) Már van egy,és neki is olyan melege van nyáron.
2012. ápr. 4. 22:15
 17/18 anonim ***** válasza:

Ha nem ragaszkodsz a nagyon pici kölyökhöz, akkor még náluk:

[link]

vannak fiatalabb kutyák, akik nagyon szépek, világosak is, azt is tudod, hogy mire számíts és nem akarnak se átverni, se lehúzni.

2012. ápr. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Én tenyésztőként mindenképpen azt ajánlom, hogy ha nem akarsz törzskönyvezett kutyát, akkor a fajtamentőkhöz fordulj. Napi kapcsolatban vagyok egy másik szervezettel, és őket ajánlom mindenkinek, aki örökbe szeretne fogadni kutyát.


Sok szervezet csak ivartalanítva ad örökbe kutyát, és mindenkinek igyekeznek a megfelelő temperamentumú kutyát adni. A kutyák egészségesek, és igyekeznek szocializálni őket.


A mellékelt fajtamenőknél a Mex és a Mini még nagyon fiatal kutyák, és szerintem gyönyörűek.


És jól írták a többiek: 20 ezer forintért egy kutyával minden legyen rendben. Számold ki, hogy egy 10-es alomnál a 20 ezer forintos kölyökár a gazdinak 200 ezer forintot hoz a konyhára. Ebből jó esetben 100 ezer forintot költ a kutyákra, tehát a nyereség máris 100 ezer forint. Nem csak az számít szaporítónak, aki nyereségvágyból 5-10 kutyát fialtat folyamatosan, hanem az is, aki a "egyszer kell, hogy fialjon a kutya" hozzáállással hoz le almot. Szépek, aranyosak, és még pénzt is hoznak a házhoz.


Válaszd a fajtamentőket. Egy keveréknél nem lehet tudni, hogy milyen természetet, küllemet, esetleg betegségeket fog örökölni felmenőitől.

2012. ápr. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!