Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Leszakadt a kutyám farkaskörme?

Leszakadt a kutyám farkaskörme?

Figyelt kérdés

Hazajöttünk sétából és láttuk a vércseppeket a padlón.

A kutyám lábából folyt a vér. Semmi nem utalt arra,hogy fájt volna neki, nem nyöszögött, nem húzta ugyanúgy futkározott,mint eddig. Átnéztem és rájöttem,hogy hiányzik a hátsó lábán a farkaskörme.. de az egész. Szépen bekötöztük, nem vérzik most már neki. Már ma nem vinném orvoshoz, de holnap lehetséges. Addig tudok érte tenni valamit?


2012. ápr. 4. 21:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Betadinnal fertőtlenítsd és kész. Az orvos sem csinálna mást. De érdemes lenne a másik oldalról is leműttetni, még mielőtt az is magától leszakad.
2012. ápr. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyáltalán mért van a kutyusnak még farkaskörme? Érdemes lenne Betadine oldattal lefertőtleníteni és bekötni. Holnap vidd el a dokihoz mert lehet össze kell varrnia. Legalábbis az én kiskutyámnak összevarrta anno.
2012. ápr. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
kérdeztem az orvostól,hogy nem műtené-e le.. azt mondta,hogy fölösleges. vágni szokta és ennyi.
2012. ápr. 4. 21:35
 4/5 anonim ***** válasza:
O.o igen lehet vágni olyan 1 hetes koráig. Utána ez a köröm is elkezd csontosodni. Onnantól kezdve ezt műteni kell. Ha teljesen elvan csontosodva akkor altatásba csinálják ha kevésbé akkor pedig érzéstelenítővel. És 4-5 napig benne kell lenni a varratnak. Amúgy nekem 2000 Ft-ért csinálta meg a doki érzéstelenítésbe. Úgyhogy nem egy veszélyes összeg. Érdemes lenne megcsináltatni mert biztos nem volt neki kellemes érzés, hogy leszakadt.
2012. ápr. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

az egy ujjperc.Nem lehet felnőtt kutyánál csak úgy levágni. Szépen le kell műteni az izületnél.

(lódoktorhoz jársz vagy mi?)

2012. ápr. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!