Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ez allergia?...

Szerintetek ez allergia? (képet csatoltam)

Figyelt kérdés

2 éve és tavaly ilyenkor is előjött neki akkor voltunk dokinál összesen 4x ez miatt, de nem mondott semmit adott gyógyszert elmúlt neki,azt mondta hogy váltsunk hipoallergén tápra, akkor az acana bárányos almás tápját kapta ,de egy hónap múlva újra előjött, mindig tavasszal és nyáron jön elő neki ősszel és télen nem ,amúgy ő rágja ki..


elvinném egy másik dokihoz ,de most nem tudok 5-6 ezreket a dokinál hagyni, a másik kutyát jövőhéten kell oltani vinni az is 4-5 ezer ft lesz..


viszont köröm vágásra és bűzmirigy kinyomásra el kéne mennünk(az ingyenes szerencsére) viszont biztos észre veszi a kutyán ezeket a rágás nyomokat, mert két helyen is van az egyik szépen javul, már a szőr is kinőtt ,de amiről a fotó van az nem javul,bár szerencsére nem véresre rágta,csak annyi ,hogy nincs ott szőr, de akkor mis látható , tuti adna neki vmit a doki meg kérdezősködne amit nem akarok és ugyan azt beadná neki mint 2 éve és tavaly is

nem lennék előbbre csak , hogy 5 ezret kidobtam a semmiért..

amúgy most van ez neki kb 1 hónapig rágja magát aztán elmúlik nyáron előjön neki akkor is 1 hónapig rágni fogja magát és elmúlik eddig mindig ez volt..


Mit csináljak szerintetek??


itt a kép


[link]



válaszokat előre is köszönöm!!


2012. ápr. 5. 15:00
 1/8 A kérdező kommentje:

nem bolha allergiás és se nem csirke, ezek ki lettek zárva..

ha bűzmirigyre lenne akkor a fenekénél rágná magát meg a hasán ,de ott nem rágja..

2012. ápr. 5. 15:03
 2/8 anonim ***** válasza:

Először arra gondoltam, hogy a táp amit adsz neki, annak túl magas a fehérjetartalma. De elbizonytalanodtam így, hogy "szezonális". Lehet valami pollenre allergiás és az okozza, na de ilyet? Mert az én kutyám tuti tavaly allergiás volt valamire, mert vagy két hétig meg akart fulladni. De csak kint, vagy ritkán az erkélyen. Lakásban sosem jött rá. És abban az időben nem egy kutya tulajdonosától hallottam ezt panaszként. Volt aki volt vele állatorvosnál is, én nem vittem, bár akartam, de addigra neki már elmúlt.

Igazából tanácsot nem nagyon tudok adni (max ezt a fehérjés dolgot), gyűjts egy kis pénzt, és vidd el állatkórházba vagy állatklinikára. Ott kicsivel jobban értenek a dolgokhoz.

Esetleg zárójelben megkérdezném, nem-e fürdetted mostanában. Egyik ismerősömnek a kutyáján ugyan ilyen piros bőrpír (vagy nem tudom mi ez) volt, amikor egy olyan samponnal fürdette meg ami bőr irritációt okozott nála. Kb. ugyan ekkora felületeken több helyen is. Szőre ugyan volt, mert nem hagyta, hogy rágja. Nem tudja, hogy a sampon vagy a furminátor okozta, de én inkább a samponra tippelnék... (de ha pl nem fürdetted, viszont furminátorozod, hisz a szőre is nyáron hullik a legjobban, akkor hagyd el egy kicsit)

2012. ápr. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

bichon frise a kutyusom fajtája és őt nem kell furminátorozni , 1 hete volt kozmetikusnál akkor nyírták le a szőrét ,de ez 3 hete van neki, minden évszakban ugyan azzal a samponnal fürdetem meg és akkor pont tavasszal meg nyáron jönne ki,ezt nem hiszem, 4-6 hetente fürdetem meg általában, ha lesz pénz elviszem egy másik dokihoz ,mert egy betegségből is kigyógyította amiből amit írtam doki akinél sokszor voltunk nem tudta, oda akarom vinni,csak az a baj ,hogy mire lenne pénz addigra lehet hogy el múlik,de inkább akkor félre rakom azt a pénzt és ha előjön akkor elviszem...

én is a táp fehérje tartalmán gondolkodtam, mert az acanánál az elég magas(de akkor is időszakos ez a rágás,nem folyamatos) most váltok brit care tápra ennek alacsonyabb a fehérje tartalma(nem ez miatt váltok csak az acana elég drága,bár kimérve veszem de akkor is) a brit care meg olcsóbbra jön ki és sokan ajánlották..


köszi a választ

2012. ápr. 5. 15:49
 4/8 anonim ***** válasza:
A 4-6 hetente lévő fürdés nagyon gyakori!! 3-4 HAVONTA szabad fürdetni. Bár nem hiszem, hogy emiatt van, de akkor sem tesz jót neki!!
2012. ápr. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

fehér a kutya, így is 1,5 hete volt kozmetikába de már szürke és kezd kutyaszaga lenni és még 3 hetet várnom kell a fürdetéssel ,az is nehéz lesz..

de amúgy a szobakutyákat 4-6 hetente kell fürdetni a kozmetikust is megkérdeztük és a neten is az volt hogy 4-6 hetente kell az ilyen kutyákat fürdetni..

2012. ápr. 5. 16:49
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem is szobakutyám van, és nem akarom tönkre tenni a szőrét azzal, hogy a szőrén lévő zsírréteget, ami sok mindenben hasznos számukra. Óvja a kutyát. Ráadásul a túl gyakori samponos fürdetéssel a bőrét is tönkre lehet vágni. Kiszárad, "korpásodik". A kozmetikusnak meg persze, hogy az a legjobb ha havonta viszed hozzá a kutyát.
2012. ápr. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én kutyám (igaz nem bichon), 3-4 havonta fürdik. Még ez is sok, mert évente kétszeri fürdetést javasolnak, vagy úgy, hogy minél ritkábban annál jobb. És így sincs kutyaszaga. Egyáltalán nincs. A szőre folyamatosan selymes. Persze előfordul, hogy sima vízzel kell néha, mert összepiszkolja magát nagyon, olyankor neki is ázottkutya szaga van. De egyébként nincs. Állandóan azt kérdezik, hogy de szép selymes, most fürdetted? Aha igen, 3 hónappal ezelőtt.
2012. ápr. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

de neki nem száraz és nem is korpás a bőre, meg már 9 éve fürdetem így és sose volt száraz/korpás a bőre..


meg próbálom ,hogy még ritkábban ,bár szerintem nem ez a baja..

2012. ápr. 6. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!