Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg a Labrador a legszelid...

Tényleg a Labrador a legszelidebb kutyafajta?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm pont a gyerekek miatt vette, mert valahol ezt olvasta a fajtáról. Állítólag nagyon keveset ugat és teljesen alkalmatlan házőrzésre mivel felőle bárki bejöhet, inkább egy szelíd bocira emlékeztet mint egy kutyára. Kinek mik a tapasztalatai?

2012. ápr. 6. 09:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A labrador márcsak ilyen :)
2012. ápr. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%

azért a labrador egy retriever vadászkutya.

napi 2-3óra mozgásra van szüksége és intenzív foglalkozásra. Anélkülmegörül,ugat pörög.

Sajnos nagyon elterjedtek olyan leírások aminek semmi köze a kutyához, vagy csak a dolog egyik felét mutatja.

Igen a labrador ilyen, ahogy leírtad. Ha megvolt a napi 2-3 óra mozgása

2012. ápr. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk vagy egy 11 éves Labradorunk:

Csak akkor ugat, ha éhes (azaz teljes pontossággal minden délután 3-kor, így szoktattuk), illetve ha este 7 körülig nem indulunk el sétálni akkor van még egy sor ugatás. Egyébként tényleg nagyon szelíd, senkit nem bántana, a két éves kisgyerek ha beleteszi a kezét a szájába nyugodt vagyok, mert tudom, hogy nem fogja bántani. Rendkívül ragaszkodó, családbarát, szelíd, olyan mit egy mozgó plüssállat.

De valóban mozgó: ugyan udvarban tartjuk ahol alapból mozoghat, ennek ellenére minden nap el kell, hogy vigyünk sétálni, minimum fél óra - egy órára és emellett hétvégente túrázni szoktunk vele járni 10-15 km-t. Kis korában (1-1,5 éves kora körül) még ennek ellenére is volt egy időszaka amikor tönkretett mindent ami a közelébe került.

2012. ápr. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

szia!


Az ismerősömét 2 családtagnak kell megfogni, ha megy hozzájuk valaki, annyira agresszív...biztos ő a kivétel.

2012. ápr. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Kedves 4, gondolom ő a tipikus nem foglalkoztak vele, nem volt kutyasuliban, nem sátátatják eleget és ezért megvadult.

Sajnálom, én elvenném az ilyen emberektől a kutyát,mert szenved, azért ilyen

2012. ápr. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Hát vannak kivételek. Van itt a környékben is labrador is, golden retriever is, de olyan vérszomjas,mélyről jövő ugatásuk van, hogy valahogy ijesztő. Lehet kedvesek, de nem mernék bemenni hozzájuk.

Nos az én kis labrador-németjuhász mixem teljesen más tészta. Kinézetre színre labrador, járásra, fejre német juhászosabb. Jellemre mindkettő. Velünk, családtagokkal abszolút labradoros, mint egy terápiás kutya. Viszont idegenekkel meg olyan mint egy német juhász. A rosszabbik fajtából. Nagyon hamis, főleg ha nincs itthon senki. Nevelgetem, nagy udvara van, sétáltatom, de mégis ilyen erős egyéniség.

2012. ápr. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy "legszelídebb fajta". Nagyon sok olyan kutyafajta van, ami alapvetően szelíd, nem igazán lehet rangsort felállítani. Egyébként egyedenként is lehetnek eltérések és sokat számít az is, hogy milyen környezetben nőtt fel.
2012. ápr. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nagyon nyugodt, úgy értve, hogy nem harapna meg senkit, ahogy errefelé mondják, viszi a játékát a betörőnek. Viszonz igazi örökmozgó!
2012. ápr. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Nekem van egy 1éves labradorom. 1órát sétáltatom, utána estefelé fél órát játszom vele, hogy kifáradjon. 1-2éves koráig szörnyű pusztítást csinál az udvaron...ez a fajta olyan "kemény legény" típus. Kerítés mögül nagy a szája, de ha valaki bejön behúzza fülét farkát, és elkezd nyalakodni. Én sajnos rosszul választottam, mert eléggé olyan helyen élek, ahol vannak betörések,lopások. És nekem leginkább egy Staffi vagy egy Roti lett volna a jobb választás. De amúgy a Labrador, ha simogatod és játszol vele éjjel nappal, akkor szeretni fog. :D
2012. ápr. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hát a fene se mérte össze a világ összes kutyával. Bírom az ilyet. de amúgy labradorom volt, és eszméletlenül békés kutya.
2012. jún. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!