Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlotok?

Milyen kutyát ajánlotok?

Figyelt kérdés
Beagle méretű vagy annál kisebb kutyafajtát keresek ami cicával könnyen összeszoktatható. Fajta is elég, de külön megköszönöm, ha valaki linkel tenyésztő(ke)t/fajtamentő(ke)t. Tapasztalatokat is szívesen meghallgatnék, előre is köszönöm a válaszokat!
2012. márc. 21. 15:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Beagle-m van. 3 éves elmúlt, mikor cicánk is lett. Nem bántják egymást, de még nem is jó barátok.

De szerintem mindegy milyen fajtát választasz, ha kölyök a kutya és a cica is akkor könnyen összeszoknak.

2012. márc. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Első: köszönöm a választ, a helyzet az, hogy kölyök vagy "serdülőkorú" kutyust szeretnék, a macska viszont már felnőtt, 3 éves.
2012. márc. 21. 15:27
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy egy 3 éves macska elfogadna-e egy kutyakölyköt. De sok szerencsét.
2012. márc. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 alice_L ***** válasza:

Szerintem jobb ha kerulod a vadaszkutya fajtakat ha macska mellé szeretnéd. Az orzo és juhasz (nem terelo) kutyak, valamit a tarsasagi kutyak a leginkabbb macskakompatibilisak. FCI 2 és 9 csoport valamint az 5 is.

Es persze rengeteg kivétel van minden fajtaban, ha fajtamentokhoz vagy allatmenhelyhez mész, azok megtudjak pontosan mondani melyik egyed milyen viselkedésu, és ez a legtutibb.

2012. márc. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 krushems válasza:
Nekem 2 cicam meg egy Yorkim van.A cicak voltak meg elobb de konnyen osszeszoktak:)
2012. márc. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem sheltiem van, nagyon jó természetű, okos kutya, merem ajánlani. Viszont nagy mozgásigényű, és agyilag is le kell őt mindig fárasztani, szóval ezt érdemes megfontolni. Már felnőtt volt amikor a felnőtt (!) cicát hoztam haza, de simán összeszoktak, most már jó barátok :) Van egy amerikai staffordshire terrierem is, kölyökként került ide (a cica már felnőtt volt) és semmi gond nélkül össze szoktak ők is. Az viszont tény, hogy ők nem a macska szeretetükről híresek, így csak a ház cicáját fogadja el, akivel felnőtt.

Szerintem bármilyen fajtát is választasz, ha kölyök, akkor nem lesz gond az összeszoktatással, még hogy ha a cica felnőtt is :)

2012. márc. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szerintem kisseb testü kutyát,ölebet szerez melé. A barátnönmek is van egy kb 4 éves macskaja és vettek egy egy yorkit és kijöttek a macskával
2012. márc. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!