Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Harap a kutyánk, hogyan lehet...

Harap a kutyánk, hogyan lehet leszoktatni?

Figyelt kérdés

Van egy 4 éves kan Jack Russel terrierünk.

Születése óta mi neveljük, 2 évvel ezelőttig nem volt vele probléma.

Mára állandóan megmorog minden családtagot, és már odáig fajult a dolog, hogy egyszer engem, nem sokkal később a gyerekemet harapta meg.

Ha játékból tenné ezt, akkor talán nem aggódnék ennyire, de egyre vadabb.

Nem vadítja senki, sokat játszunk vele, és még is.

Segítséget szeretnék kérni, mi az amit tehetek.

Pillanatnyilag ott tartok, hogy odaadom valakinek akinek kertes háza van, vagy elaltatom.

Nagyon állatszerető vagyok, mint egy családtag, úgy szeretem, és nem akarok ennyire drasztikus lenni, de teljesen tanácstalan vagyok.

[link]



2012. ápr. 6. 13:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ajánlom a póráz két végén műsort,abba benne lesz ez is.
2012. ápr. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Milyen szituációban harapott meg Titeket?
2012. ápr. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
nincs értelme elaltattatni. a kutya valószínűleg nem bolond, ellenben valószínűleg súlyos problémák vannak a falkavezér szerepe körül. keressetek fel egy kutyakiképzőt, ő segíteni fog.
2012. ápr. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Mellettem feküdt a kanapén, amikor felálltam onnan, a kezemet elkapta. (Nem megkapott, hanem csontig harapott)

Majdnem leszakította az ujjam.

A kisebbik Fiamat pedig tegnap, szeretgette a kutyát (a kutya ment hozzá), majd egyszer csak gondolt egyet, és a gyerek arcába harapott, majdnem kiharapott egy jókora darabot neki. (13 éves a gyerekem, tehát nem egy hülyegyerek aki nem hagyja békén a kutyát)

A Nejem ad neki mindig kaját, őt még nem harapta meg, de állandóan morog rá.

Amikor hazamegy a Nejem, rohan oda a kutya, csóválja a farkát, miközben megsimogatja a Nejem, elég rendesen morog.

2012. ápr. 6. 14:44
 5/12 anonim ***** válasza:
Nagyon helyes kiskutya, ne altassátok el. Van nálam egy ilyen kutyus, Jack Russel keverék, ugyanilyen viselkedéssel. Lehet rajta segíteni, de őrült nagy meló. Ha ezt nem tudjátok vállalni, akkor hirdessétek meg. Megérdemel egy esélyt.
2012. ápr. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Az altatás csak a legutolsó dolog lenne, de a családomat jobban féltem mint a kutyát, még ha ő is a családhoz tartozik.

Nem igen választ kértem, mert biztosan lehet segíteni, a kérdés az, hogyan...

2012. ápr. 6. 16:44
 7/12 anonim ***** válasza:

A hogyant hosszú lenne itt most leírni, de privátban szívesen segítek, de nem tudom garantál hogy az a módszer, amit nála használok, a Tiéteknél is működni fog.

Értem én, hogy az altatás lenne az utolsó, de sajnos az én kutyusom is több szerető családot "kivégzett".

A legjobb megoldás az lenne, ha valamelyik Cerberos suliba el tudnátok vinni, mert így hosszabb időt vesz igénybe. Sajnos nekem erre nem volt lehetőségem, így már negyedik hónapja küzdök. Szívesen megosztom a tapasztalatimat, de előre leszögezem, hogy nem vagyok szakértő, de amiket leírtál az alapján teljesen egyforma a két kutyus viselkedése. Sajnos az enyém is ha harap, az bizony csontig megy, és nagyon könnyen elszakad nála a cérna.

2012. ápr. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha a legutolsó gondolat az altatás és tényleg meg akarjátok oldani a problémát, akkor elég erősen meg kell változtatnotok kb mindent ami jelenleg a családotok és a kutya közt zajlik. Ha tényleg úgy gondoljátok, hogy ezt a változást meg tudjátok hozni, akkor keressetek fel egy szakértőt, mert ezt szerintem otthon már nem tudjátok helyre hozni. Az ember felé lévő aggresszió a leges legdurvább amit egy kutya elkövethet. Az a szerencsétek, hogy nem egy 40 kilós kutyáról van szó, mert akkor már lehet, hogy sokkal nagyobb baj is történt volna, és most tényleg nem vészmadárkodni szeretnék.

Egy jó kutyasuli, energia, és lesz egy teljesen egészséges kutyátok, akivel öröm lesz együtt élni.


Hajrá. :)

2012. ápr. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Saller, és/vagy szakember.
2012. ápr. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Mint írtam, hajlandó a családom bármit megtenni.

Idő nem számít, a pénz azért igen.

Mivel igazi családtag, mindannyian nagyon szeretjük, ezért mindent megteszünk ami tőlünk tellik.

2012. ápr. 6. 19:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!