Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen egy bobtaillel együtt...

Milyen egy bobtaillel együtt élni?

Figyelt kérdés

Akinek volt/van bobtailje, és van rá ideje kérem, hogy segítsen!

Bármit írjatok nyugodtan ami eszetekbe jut és úgy gondoljátok, hogy fontos lehet, vagy csak egyszerűen egy-egy jó élményt a (volt) a kutyussal.

Azért teszem fel a kérdést mert igaz hogy olvastam róla könyveben és interneten, de ami igazán tud segíteni, az az hogy elolvasom egy bobbisnak a beszámolóját!

Légyszíves segítsetek!!!


2009. jún. 17. 12:50
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Először is figyelembe kell venned hogy hosszúszűrü kutyáról van szó, úgyhogy úgy kell tervezned az életed hogy tudj foglalkozni vele, hogy mindig legyen időd a szőrét rendben tartani, mert különben nem fogja jól érezni magát a kutyád. Ha ez rendben van akkor csak ajánlani tudom a bobtailt. Nekem 3 is volt. Köztük volt az életem egyik legkedvesebb kutyája, semmi más fajtából nem volt még ilyen személyiséggel rendelkező kutyám. Na ő volt az akire igaz, hogy az ember legjobb barátja. Azóta sem volt olyan kutyám, vagy csak mindegyikbe őt keresem. De ilyen kutyát kívánok mindenkinek. Lehet hogy más fajtából is lehet ilyen, de nekem a Bobtailek közül sikerült egy ilyet kifogni. Amúgy imádják a gyerekeket. Simán huzogathatja a szőrét meg ráfeküdhet, a kutya tűri.
2009. jún. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Épp tegnap láttam a póráz két végén című műsort, nem tudom láttad e. Abban két bobtailról volt szó, akik a két gazdijuk senkit sem engettek be. Ugráltak, játékból harapdáltak, kint nem lehetett őket elengedni mert a kutyáktól agresszívak lettek. Abból az adásból kiderült, hogy napi minimum 2óra mozgásra van szükségük, ami nem sétát jelent, hanem intenzív mozgást (pl biciklizel amíg ő fut veled) illetve mivel nagyon okos kutyát, szeretnek tanulni, gondolkodtató feladatokat megoldani. A kutyaiskolát biztos élveznék. Ja és amit elfelejtettem azért lettek engedetlenek, makacsok és harapósak a műsorban a bobtailok, mert nem volt velük eleget és szakszerűen foglalkozva, mivel nagy testű kutyák, így mindenképp szánj rájuk időt, nehogy te is így járj..

Remélem segíthettem, sok boldog évet a bobtailodhoz (ha lesz)

2009. jún. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!