Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mért nem sétál úgy a kutyám...

Mért nem sétál úgy a kutyám kint az utcán, mint az udvarban?

Figyelt kérdés

Az udvaron tanitgatom,ott minden megy neki.

Pórázon jön mellettem lassan,gyorsan,akár futva is.

Bicigli mellett is simán jött.

Kint az utcán meg húz,folyton feszes a póráz,alig lehet vele bírni.

Mi lehet az oka ennek?



2012. ápr. 7. 19:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Túl sok az inger, kint nem elég nagy a tekintélyed.
2012. ápr. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az udvar ismerős már neki. Az utcán sok az érdekes történés, illat. Először valóban sétáljon az utcán. Ismerkedjen a szagokkal, hogy emberek jönnek-mennek. A gyakorlást pedig egy kis szabad térségben a séta végén elkezdheted.
2012. ápr. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az, hogy kint még nem tanítottad meg normálisan pórázon sétálni. Először is érd el, hogy kiengedjen a kapun maga előtt (nem feszes pórázon kell visszafogni, hanem azt elérni, hogy nyugodtan, önszántából előreengedjen), aztán pedig nem szabad eltűrni a húzást. Erre vonatkozóan találsz rengeteg technikát itt az oldalon vagy bárhol a neten, keress rá.
2012. ápr. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Így a neten mink nem taníthatsuk meg veled,hogy sétáltasd a kutyát!
2012. ápr. 8. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
75%

Ezzel én is csúfos kudarcot vallottam, aztán elgondolkodtam rajta, és kipróbáltam valamit.


Rájöttem, hogy nálunk túl kiszámítható volt minden, azonos rituálé szerint történtek a dolgok, így tulképpen fejből vágta az egészet.


Alap volt, hogy nálunk már akkor nem bírtam vele, ha rákerült a póráza. Egy nap rátettem, megint tiszta pörgés lett. Rajtahagytam aznapra, és nem mentünk sehová. Másnap ugyanígy a pórázzal. Időnként levettem róla, majd visszacsatoltam, néztem, hogy reagál. Amikor mindegy volt neki, akkor lábhoz rendeltem, és elindultunk.


Ha izgatottá vált és húzni kezdett, megálltunk, lefektettem, és addig vártam, amíg nyugi lett (először 2 órát tartott ez).


Aztán egy picit haladtunk, amikor fejjel meghaladta a térdem vonalát, irányt váltottam, és mondjuk, visszafele jöttünk, vagy átmentünk az úton. Volt, hogy 50 métert haladtunk 1 óra alatt.


Eljött egy pont, amikor rájött, hogy lövése sincs, merre megyünk, szabályosan kezdett járni mellettem, és folyamatosan figyelt rám, hogy mi fog történni.


Aztán fokozatosan vontam be újabb ingereket, embereket, kutyákat, ha izgatott lett, azonnal fekszik, és vártunk, amíg elmúlott.

2012. ápr. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!