Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sorolnátok fel nekem hosszú...

Sorolnátok fel nekem hosszú szőrű kutyafajtákat?

Figyelt kérdés
Hosszabb szőrűeket mint mindjuk egy ír szetter, szamojéd vagy egy border collie. Olyanokat akiket lehet ápolgatni, fésülgetni:)
2009. jún. 17. 17:54
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
én neked, (ha ápolgatni akarsz),a yorkshire-terriert ajánlom mindenképpen. nem a minit és az extra mint, hanem a nagyot!!! nekem mini-nagy keverékem van!!! jó válogatást!!! :D
2009. jún. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Én a spánielt ajánlom!

Nekem van egy rövid és egy hosszú szőrű spánielem is! Mind a kettőt lehet fésülgetni, sőt kell is ápolni hogy ne csomósodjon be a szőre! Olyan szépek mikor meg vannak fésülve... Én egyszerűen a fajta szerelmese lettem! És az a jó még hogy középtestű kutya, igy lehet szeretgetni babusgatni, autóban vinni, felvenni szóval szinte mindent... Rendes házörző, figyel és ugat!!! És színben is nagy a választék

www.mesztegnyei.hu én őket ajánlom!!!

remélem segítettem egy picit a döntésben!

Majd megírod hogy mit választottál és milyen kutyusod lesz? Érdekelne hogy döntöttél és hogy mi alapján!

2009. jún. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

[link]

igy már oké, megnyitható az oldal!!!

2009. jún. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Köszi. De mi az hogy hosszúszőrű és rövid szőrű spániel? Nekem mindegyik rövid szőrűnek tűnik:)

Amúgy valószínű a bichon havanese mellett döntök.

2009. jún. 17. 21:48
 15/20 anonim ***** válasza:

ezt nézd meg : eurázsiai

hosszú szőrű, és nincs szőr szaga !!!

csak ritka ,mint a fehér holló

M.o 1-2 tenyésztő .

2009. jún. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
farkasspicc, gyönyörű, és ritka..
2009. jún. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a bobtailt tudnám javasolni!

Egy bozontos szőrzetű mackó, igazi "kis" bohóc:-)

Nagyon kedves, imádja a gyerekeket, lehet húzni a fülét, szőrét, nem vált ki belőle agressziót. Nem házőrző, hanem egy igazi társ, családi kutya. Ha elég nagy területű kerted, vagy lakásod van, és van időd rá, hogy naponta legalább két órán keresztül intenzíven mozogj vele (a séta nem elég, futtatni kell - legjobb biciklivel - vagy esetleg valamilyen sportot űzni vele pl.: agility). Rengeteget kell ápolni a zsőrét, hogy olyan gyönyörű legyen mint amilyeneket a 70-es években a lekrámokban lehetett látni. Táplálék szempontjából is igényes, hisz' egy nagytermetű pásztorkutyáról van szó (36kg), tehát elég sokat eszik, és nem mind1 az sem, hogy mit.

Van még egy hosszúszőrű fajta: a komondor.

Ha bármelyik felkeltené az érdeklődésedet, mindenképp érdemes alaposan utánanézni a fajtának (szakirodalom, kiállítás) és azt javaslom, hogy CSAK JÓL ISMERT MESTERTENYÉSZETBŐL VÁSÁROLJ KÖLYKÖT (ezzel elkerülve, hogy szaporítóktól vásárolj diszpláziás, idegbeteg, harapós kutyát). És ha ilyen kutyust vásárolsz, mindenképp érdemes lesz vele kutyasuliba járni (akár kbobtailt, akár komondort választasz).

De kettőjük közül inkább a bobtailt javasolnám!

Remélem tudtam segíteni egy kicsit!

Ha érdekel még valami, szólj nyugodtan!

2009. jún. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Törpetacskó. :)

Nagyon szép szőre van, és elég igénytelen..de attól lehet fésülgetni. Mellesleg baromi okos kutya. :)

2009. jún. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

A bichon havanese szerintem is jó ötlet!

Kicsi (max.6kg), aranyos, értelmes, sok színben tenyésztik, toleráns, jól alkalmazkodik mindenféle körülményhez. A szőrét naponta kell fésülni, de az kb. 10 perc, két film közötti lekrámszünetben el lehet intézni:D Sétáltatni elég naponta egy órát, sportra is alkalmas, kiváló jelzőkutya, mivel minden idegent jelez, aki elmegy a ház előtt:D

Sok szerencsét!!!

2009. jún. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

13:41 es vagyok:)


Azért bobtail mert a komondor dominánsabb de ha volt már kutyád és elég keménykezű vagy, akkor csak ajánlani tudom...de az nagyon nagy kutya, én ismerek egy alig 2 éves kutyát aki jelenleg kb 65 kilós, és még 10 kilót fog hízni!!!

2009. aug. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!