Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ennyire megertik az erzeseinket?

Ennyire megertik az erzeseinket?

Figyelt kérdés

par napja sirtam,a kutyam leult mellem es a fejet a kezemre hajtotta es o is elkezdett sirni :(olyan szomorunak latszott.

tenyleg ennyire megertik az erzelmeinket?


tegnap olvastam valami ilyen idezetet:

Nincs jobb pszichologus a vilagon egy kolyok kutyanal mely az arcodat nyalogatja :))))


2012. ápr. 9. 10:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, tényleg így megértenek.:)


Sírni ugyan nem tudnak (legalábbis nem úgy, mint mi, tehát nem könnyeznek), de ők is lehetnek szomorúak, sőt, depressziósak is, illetve úgy mosolyognak, mint mi emberek.:)


Mostanában lett "divat" az etológiában a kutyák viselkedését kutatni, és bizony egyre meglepőbb, egyre merészebb kijelentéseket tesznek az etológusok.


Csányi Vilmos például azt mondja, a kutyák szó szerint értenek minket.

Nyilván ha azt mondom, hogy "Pocak, kész a süti, 10 perc múlva vedd ki légyszíves a sütőből", akkor Pocak nem fogja 10 perc múlva kivenni a sütit a sütőből.


De amikor azt mondom neki, hogy Pocak, visszafelé az ölembe ülhetsz (autóban utaztunk és a kutyák a csomagtartóban voltak), akkor Pocak a visszaindulásnál nem a csomagtartóba ugrott, hanem leült az anyósülés oldalán az autó mellé és sepregetett a farkával meg rakosgatta a mellső mancsait örömében, hogy akkor itt az ideje beváltanom az ígéretemet.:D - Ez megtörtént.:)



Én sokszor beszélek is a kutyáimhoz.:)


De olyan is volt, hogy kutyaoviban voltam egyikükkel, a behívásról magyarázott a kiképző, addig a kutyám egy akadály tetejéről bámészkodott.

Ránéztem, de nem csináltam semmit, csak magamban gondoltam, hogy odajöhetne hozzám egy simogatásért.

Nem tudom, milyen akaratlan jeleket küldtem a kutya felé, de amint ezt kigondoltam, találkozott a tekintetünk, Mogyoró leugrott, odagaloppozott hozzám.:D



Egyébként az idézet is igaz, bár nem hiszem, hogy csak kölyökkutyákra igaz...

Az már biztos, hogy az állatok közelsége, főleg a kutyáké jótékony hatással van a gyerekek lelki fejlődésére, a tanulásra, illetve sérült emberek esetében a depresszió elkerülésére, mentálisan sérülteknél javulás érhető el pl. lovasterápiával, de van, hogy egy kis egér is segít...



Engem is a kutyáim mentettek meg valami nagyon rossz dologtól, illetve segítettek átvészelni valamit és kimászni a gödörből.

Szó szerint az életemet köszönhetem nekik, nélkülük most egy intézetben kezelnének.

2012. ápr. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A kutyák nagyon jól megértenek minket.Mikor a konyhában vagyok és azt gondolom magamban ,hogy hamarosan leviszem a kutyámat ,ő rögtön megérzi ,hogy mire készülök és az ajtónál vár.
2012. ápr. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

koszonom hogy valaszoltatok :)

biztos hogy nagyon segit a gyermekek lelki fejlodeseben:)

imadom a kutyakat.tudom nem ide tartozik de olyan jo errol beszelni.az autos tortenetben is hiszek mert amikor megyunk valahova akkor en mindig az anyoullesen ulok.amikor mondom a kutyanak hogy gyere,ugorj be,beszall,de nem mindig akarom hogy az olembe masszon,ilyenkor mondom hogy labam elott leszel jo?es o nem is akar olyankor feljonni.viszont amikor latom hogy nem bir kenyelmesen elhelyezkedni ranezek,es magamban mondom hogy feljohetnel.es mar maszik is :))

2012. ápr. 9. 12:44
 4/4 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy fejlettebbek a megérzéseik mint a miénk. Én ha jövök haza a melóból és nyitom a kaput, még meg sem szólalok és Ő már érzi ,hogy milyen hangulatban vagyok és ennek megfelelően viselkedik. Van hogy kitörő örömmel, ugrándozva máskor hallgatagon lekuporodva fogad. Lehet, hogy innen ered az elhagyott emberre a mondás: a kutya sem várja?
2012. ápr. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!