Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az állatok megértik egymást,...

Az állatok megértik egymást, kommunikálnak? Pl. Két kutya 'megérti' egymás ugatását?

Figyelt kérdés
2011. júl. 3. 19:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, megértik egymást. De nem tudnak beszélgetni. Tehát náluk egy jel egy dolgot jelent csupán. Figyelemfelhívó (vigyázz, az én területem), közlő (éhes vagyok), stb lehet.
2011. júl. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Pont egy pár napja gondolkodtam ezen. Ez náluk máshogy megy, vannak bizonyos ösztöneik, és mikor ugat az egyik kutya, akkor a másik "érzi" hogy az mit jelenthet. Például ha mérgesen ugat, akkor rájön a másik kutya, hogy baj van, ha játékosan, akkor érti hogy arról van szó. Ha az anyamacska hívja a kicsit, a kicsi tudja, mit jelent az. A madarak is azért repkednek együtt a fajtársaikkal, mert érzik hogy odatartoznak, felismerik a csipogást. De csak alap dolgokat értenek, "érzelmeket" legalábbis ez így van szerintem
2011. júl. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 xnorkax ***** válasza:
A kutyák nem mondatokban beszélnek, hanem például egy mordulással, testhelyzettel, mozgással. Szóval oké, értik hogy milyen hangsúllyal és mire szól az ugatás, de úgy külön nincs benne más üzenet, pl. ilyenek, hogy "Milyen az időjárás?"
2011. júl. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

még én is meg tudom mondani, hogy a hét kutyánk közül éppen melyikük ugat és mit :)

ezek után felteszem, ők is értik egymást.

2011. júl. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!