Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meddig bírja egy kutya víz...

Meddig bírja egy kutya víz nélkül? Nem hajlandó inni, mióta megműtötték és rajta van a tölcsér! Valami jó tipp?

Figyelt kérdés
Nagyon aggódom érte! Próbálom itatni,de az nagyon minimális.Csak úgy megy ha egy rongyból csavarok a szájába vizet és abból iszik 3 kortyocskát,utána meg elfordítja a fejét! Hétfőn műtötték,szóval már elég aggasztó a helyzet(szerintem). A doki azt mondta várjak holnapig,mert valószínűleg csak a tölcsér miatt van megzavarodva. De addig is valami jó tipp?
2009. jún. 17. 19:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha a tölcsért letudjátok venni, akkor a jelenlétetekben vegyétek le addig róla, amikor a vizslámat amputálták, én is levettem a gallért róla amíg vele foglalkoztam és vele voltam. Másik: injekciós fecskendőt szívjatok fel vízzel és spricc bele a szájába!
2009. jún. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Sajna az lehetetlen,hogy a levegyük róla,mert soha többé nem tudnánk rá feltenni,így is nagyon nehéz volt! És egyébként muszáj is volt rátenni,mert nem hagyta békén a sebet,hiába voltam mellette és szóltam rá. A fecskendővel már próbálkoztunk és totális kudarcba fulladt a dolog...de köszönöm a választ. De meddig mehet még ez így? Nem fog elpusztulni?:(
2009. jún. 17. 19:57
 3/14 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem kisebb baj, ha nyalogatja a sebét, mint ha ebben a hőségben szomjan pusztul.


Amikor az én kutyámat műtötték a hátsó lábán, extra nagy gallért kellett rá adni, hogy ne érje el a varratot. Nem bírta a fejét, egy nap múlva levettem róla. Persze nyalogatta ő is, hiába szóltam rá. De begyógyult szépen, gond és fertőzés nélkül.

2009. jún. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Na jó,ez túlzás volt...tudom,hogy nem pusztul el,de ez jelentősen hátráltatja a felépülésben.Semmi életereje nincs,egész nap csak fekszik,fel sem kel.
2009. jún. 17. 20:01
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Amikor az előző kutyámat műtötték Ő sem akart vizet inni de amikor adtam neki 1 teli tál tejet még fel is ült! (igaz Ő nagyon szerette a tejet).

De valószínűleg a Te kutyád vérig sértődött a gallér miatt. Tedd pórázra utána vedd le róla a gallért itasd meg és rakd vissza. (esetleg ketten csináljátok)

2009. jún. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

néhány nap víz nélkül, és már vesekárosodása lesz.

Egy ember kb 3-4 napig bírja folyadék nélkül egészségesen. (egy ismerősöm majdnem kórházba is került, 3 napig nem ivott) A legtöbb(nem sivatagi) emlős ennyit bír.

"A víz nagyon fontos - Víz nélkül nincs élet, ezért a víz minden táplálás alapja. Víz nélkül a kutya csak néhány napig marad életben, éhhalál azonban csak akkor fenyegeti, ha elveszíti testtömegének negyedét-felét. Friss, tiszta ivóvíznek mindig a kutya előtt kell lennie. Nagy hőségben ill. ha a kutya száraztápot eszik, jelentősen megnő a vízfogyasztása. Kedvencünk átlagos vízszükséglete 35-50 ml/testtömegkg. "

2009. jún. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
85%

Azért elég érdekesnek találom hogy az orvosnak sincs annyi józan esze hogy azt mondja hogy azonnal vidd be hozzá egy vizsgálatra.

És ha "beemeled" a szája elé a tálat a tölcsérbe? El sem tudom képzelni hogy ne legyen szomjas ebbe a nagy melegbe. Enni eszik?

2009. jún. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
A kutyának innia kell, nincs mese! Ha semmiképpen nem tudod rábírni, vidd be az orvoshoz és infúziót kap!
2009. jún. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Hurrrrrááááá! Anyukám most hívott,hogy ivott a kutyuskám egy jó nagy tál vizet! És be is vágott egy jó adag vacsorát! Jaj,én annyira örülök! Köszönöm a segítő válaszokat,szerencsére ez jól végződött! Még egyszer köszönöm!
2009. jún. 17. 20:39
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Örülök, hogy kezd jobban lenni a kutty :)
2009. jún. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!