Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen időközönként kell a...

Milyen időközönként kell a kombinált oltás?

Figyelt kérdés
Valóban szükség van rá évente?
2012. ápr. 10. 09:25
 1/6 anonim ***** válasza:
évente kell
2012. ápr. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Olvastam itt-ott hogy szükségtelen és káros is lehet évente adatni.

Mi a véleményetek?

2012. ápr. 10. 09:53
 3/6 anonim ***** válasza:

sok betegségtől megóvhatod a kutyádat ha beadatod neki,

sajnos volt hogy 2 évig nem oltottam be kombinálttal a kutyámat,mert kezdő kutyás voltam és azt hittem csak a veszettség oltás kell neki..


aztán az 2. évben a kutyám konkrétan vért kakilt és hányt és csak feküdt ,azonnal elvittük a dokihoz és azt mondta ,hogy parvo vírussal fertőzött és szerencsénk van hogy hamar bevittük és nem hallogatuk még pár napig mert belehalhatott volna..magától nem ivott és nekünk kellett óránként felkelni (éjszaka is) itatni fecskendővel ,de vmi gyógyszert kellett felhígítani vízzel és azt kellett itatni 2 tabletátt is kellett szednie 2 naponta dokihoz jártunk kb 2 hét alatt ,elég jól kilábalt belőle magától ivott gyógyszert szednie kellett...

onnantól kezdve nem sajnálom azt 4-5 ezer ft a kutyám oltására és mindig pontosan adatom be neki..

2012. ápr. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Olvastam itt-ott hogy szükségtelen és káros is lehet évente adatni.



olyan mint minden más védőoltás, vannak mellékhatásai, amik lehet hogy kijönnek a kutyádon lehet hogy nem, és vannak betegségek, amiket nélküle lehet hogy elkap de lehet hogy nem :D

te döntöd el, hogy kockáztatod a kutyád életét azzal hogy nem adod be neki és el kap egy halálos betegséget, amiből kigyógyítani nem 3-4ezer ft lesz :D

2012. ápr. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem spórolós szempontból kérdeztem.

Mindenkinek köszi a választ!

2012. ápr. 10. 18:09
 6/6 anonim ***** válasza:
a legtöbb védőoltás(beleértve a veszettség ellenit is!) inkább káros 3 évnél sürűbben adatni gyakorlatilag egy+ egy ismétlő oltás védettséget ad egy teljes életre, ennek ellenére a veszettség elleni kötelező minden évben....
2012. jún. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!