Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » FONTOS! Milyen oltásokat kell...

FONTOS! Milyen oltásokat kell kapnia egy 2-3 éves lány kutyának? Nincsen oltási könyve semmi, mert egy mentett kutyus, én pedig egy kezdő kutyatartó vagyok. HELP

Figyelt kérdés
Pár napja örökbe fogadtam egy kutyust, kislány,6kg-os pincser-csivava keverék. Eddig annyit tudok, hogy 2 hónapja volt féreghajtva, bolhakezelve.Még azt sem tudta megmondani az orvos, hogy volt-e ivartalanítva, mert ahhoz ultrahang kellene. Kezdő kutyatartó vagyok, tehát fogalmam sincsen miket kell kapnia, és mikor. Elég szűkös a pénzkeretünk, nem akarok vagyonokat költeni rá, azonban szeretnék megadni neki mindent amit tudok. Olvastam, hogy ilyen kortól már csak évente kell oltatni, és legalább félévente féreghajtani. Olvastam valami kombinált oltásról, és veszettség elleniről.. ezek mennyibe kerülnek kb? csak ezt a kettőt kell kapnia? Illetve mennyi lenne az ivartalanítás? megváltozna emiatt a viselkedése?Most nagyon játékos, és fontos hogy az is maradjon! Minden tanács jól jön!!!Az etetésről is adhattok tanácsokat,jól jön! NAGYON KÖSZÖNÖM előre is mindenkinek, aki segít!!!!
2012. jan. 7. 14:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Felnőtt kutyának már csak a kombinált és a veszettségi kell.
2012. jan. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

hát szerintem az ilyen kutyáknak minden oltást adnak még amit kölyök korban kellett volna kapnia mert így biztosan megelőzhetőek a betegségek, de csak a veszettség és a kombinált 8000 ft körül van a többi meg 4-5 ezer ft körül van, ivartalanítás az kg -ra megy szóval 6 kg-os kutyának sztem 20 ezer ft körül van de az orvos megtudja mondani ,szerintem vidd egy normális dokihoz és mond meg mi a helyzet az oltásokkal kapcsolatban..

ha sovány akkor naponta több kisebb adagot adj neki , ha nem akkor naponta 1x adj neki enni , tápok közül ajánlom a pro plan,acana és az olcsóbbak meg a happy dog ami szintén jó táp és a dog chow ez egy középkategoriás táp..

2012. jan. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az oltások mellett ismételjétek meg a féregtelenítést, az nem kerül sokba. Az ivartalanítással várd meg a következő tüzelést, mert azzal egyértelműen kiderül, hogy ivaros-e. Ha nem tüzel, még akkor is kérdéses, hogy nem-e szervi baj. Nem látszik vágás a hasán? Bár ilyen pici kutyáknál nagyon el tud tűnni. A személyisége nem fog változni. Keress egy jó orvost, akit majd mindig szívesen felkeresel, és az árakat tőle tudakold meg, mert nagyon változó.
2012. jan. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Voltam már állatorvosnál vele, tőle tudom az infókat amiket írtam, de elfelejtettem megkérdezni, hogy milyen oltásokat adjak neki, mert így is elég sok minden msát kérdeztem, és alaposan ki kellett vizgálni, kapott vitamint.....tudom, béna vagyok,amiért elfelejtettem, de most már nem akarom őket zargatni ilyenekkel, gondoltam hátha itt segítenek, és majd csak céltudatosan konkrétan a szükséges oltásokért fordulok majd a dokihoz
2012. jan. 7. 15:10
 5/7 A kérdező kommentje:
és azt hogy veszem észre, hogy tüzel? Mármint ő is vérzik majd egy kicsit, de az biztosan feltűnik majd? Mert olvastam, hogy a kisebb kutyusoknál néha nem is lehet észrevenni.
2012. jan. 7. 15:13
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha rövid szőrű, észre veszed a tüzelést. Megduzzad a pérája, többet tisztogatja magát. Pár nap után már szinte felkeléskor csöpög is néha belőle.
2012. jan. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Akiteki ***** válasza:

Az első oltáshoz képest két hétre vidd vissza és akkor megmondja az orvos, hogy mit kell neki adni.

A kicsi kutyáknál is ugyanúgy észrevenni a tüzelést, mint a nagyoknál. Ha már megkapta a szükséges oltásokat, lehet ivartalanítani is.

2012. jan. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!