Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi ideig gyászolják a...

Mennyi ideig gyászolják a kutyák a társukat ha az elpusztul?

Figyelt kérdés

Húsvét hétfőn - kegyetlen gyors lefolyású méhgyulladásban - elpusztult a kutyusom. :(((( Még mi is teljesen kivagyunk a történtek miatt, viszont a másik kutyám az Ő anyja. Tegnap egész nap szokatlanul csendben volt. Ma kivittük extra hosszú sétára, sokat foglalkoztunk vele és láthatóan élvezte. Utána a vacsiját viszont nem ette meg és most hallom, hogy vonyítgat. :(

Nagyon aggódok érte. Mennyi idő míg felfogja hogy mostantól egyedül van? 10 évig volt társa, ráadásul a kölyke volt. Nagyon szorosan kötődtek egymáshoz.

Hogy könnyíthetnénk meg ezt az időszakot neki? (Másik kutyát nem nagyon szeretnénk hozni és talán nem is lenne most jó.)

Köszönöm előre is a tanácsokat!



2012. ápr. 10. 21:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem túl sokáig, maximum 1-2 hét.
2012. ápr. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Remélem tényleg így lesz. Igyekszünk addig is lefoglalni, de ugye 24 órán keresztül nem tudunk mellette lenni. :(
2012. ápr. 10. 21:45
 3/12 anonim ***** válasza:
Az a fontos, hogy viselkedjetek vele úgy, mintha mi sem történt volna. Mármint extra simi persze mehet, hiszen mégiscsak rossz neki is, de ne ragasszátok bele ebbe az állapotba azzal, hogy sajnáljátok őt.
2012. ápr. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm,kedves 2. válaszoló! Jogos meglátás! Erre tényleg figyelni kell. Csak folyton az jár a fejemben, hogy 10 évig volt társa és most mit élhet át, hogy hirtelen "egyedül" maradt. :(( Meg mi is gyászoljuk a kutyusunkat, mert nagyon hirtelen jött a baj.
2012. ápr. 10. 23:08
 5/12 anonim ***** válasza:
szegény. Sajnálom őt, és a másik kutyust is. Ha egy picit szelidül a fájdalom, egy kölyökkutya nem tenne neki rosszat. 10 éves, a bánat leamortizálhatja, de a kölyök visszaadja az életkedvét.
2012. ápr. 11. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én is jártam így, amikor meglőtték az egyik kutyámat. 3 évesek voltak, a kan egyedül maradt. Ők is elválaszthatatlanok voltak, sétálni is csak együtt mentek. Aztán végül elpusztult a szuka. A kan nagyon rosszul nézett ki, a rokonság már azt mondta, hogy félholt az a jószág. Végül szegény egy évet bírt ki a társa nélkül, egy nyári reggelen találtam meg elpusztulva. 4 éves körül volt. Utána két németjuhászom volt, az egyik babesia miatt halt meg 2 évesen. A másik még most is megvan, egész kikupálódott, látszólag jól érzi magát. Habár most szuka van meg, a kan halt meg, igaz egy kicsit domináns eb volt, mindig piszkálta, sanyargatta a lányt. Lehet fellélegzett.


simogassátok, de ne sulykoljátok bele, hogy szomorú legyen!!

2012. ápr. 11. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekünk kb. egy hónapig tartott amíg úgy-ahogy rendbejött a másik kutya. Anya-lánya páros, az anya halt meg, a "kicsi" most 7 éves. Ő teljesen magábafordult, minden nap órákig sírt, ugatott és nagyon bújós lett. Sajnos az én hangulatomat is egyből átveszi, én meg nem tudtam úgy tenni, mintha misem történt volna. Most, hogy már két hónap eltelt, ő is jobban van, néhány szokása megváltozott, néhány szokását pedig átvette a meghalt, öreg kutyánknak, de újra jókedvű, újra a régi.
2012. ápr. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Részvétem a kutyus miatt! :(


Ez nagyban függ attól, hogy Ti hogy reagáltok a távozására. Ha Ti rövid ideig gyászoljátok és tovább léptek, akkor ő is így fog tenni.


Ha sajnáljátok őt, vagy nem tudjátok feldolgozni a halálát, akkor ő sem fogja tudni.


Amíg Ti nem jöttök helyre lelkileg teljes mértékben, addig ő sem fog, ez inkább tőletek függ szerintem.


A másik kutya egyelőre tényleg nem jó ötlet, akkor javaslom (ha szeretnétek másikat), amikor Ti már helyre jöttetek.


Pontos időt nem lehet mondani pont a fentiek miatt.

2012. ápr. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Részvétem a kutyusod miatt, tudom milyen érzés elveszíteni .

Mikor a mi ebünk elveszítette két társát (+ egy lábát, mindhárom kutya néha szökött, és vonatbaleset érte őket), kb.: 1-2 hétig gyászolt. Annyira régóta pedig nem ismerte a társait.

2012. ápr. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a kedves szavakat! Nagyon aranyosak vagytok!


Kedves 7. válaszoló! Majdnem ugyanez a helyzet most, magába fordult, vonyít sokat és bújik ha odamegyek hozzá. Én sem tudok úgy tenni mintha mi sem történt volna, ezen majd csak az idő segíthet. Sajnálom az elhunyt kutyust mert 1 héttel ezelőtt még makk egészséges volt, eleven, játékos és életerős, igazi mindenki kedvence-típus, aztán hirtelen elment. Másrészt meg az anyját is sajnálom, mert egyedül maradt, biztos nem érti hova lett a társa, a gyereke.

Nálunk a meghalt kutyus volt a dominánsabb, elevenebb, így húzta az anyját is magával. Ezért nem tudom mi lesz most. Igyekszünk sokat foglalkozni vele, többet a közelében lenni.

De az utolsó mondatod biztató, hogy a magára maradt kutyusod újra a régi.

2012. ápr. 11. 16:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!