Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most már valóban tüzel a...

Most már valóban tüzel a kutyám (előzmény is leírva)?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ezt egy hete írtam. Szeretnék újra tanácsot kérni.

Az előzmény:


Segítséget kérek! Már nagyon várjuk a kutyusom tüzelését, fél éve tervezzük az almot tőle (tenyészszemlés, szűrt, és van kiállítási eredménye is /3xCAC/), kennelnevünk is van, és a kiválasztott kan is nagyon jó.

8,5 hónapja tüzelt másodjára, akkor konkrétan tudtam, hogy tüzel, minden teljesen nyilvánvaló volt, duzzadt péra, és vérzés.

8 napja vettem észre, hogy van valami a szokásos "nuni vizit" alkalmával (3 hónapja minden nap megtörlöm neki fehér zsepivel, hogy lássam van e valami), hogy rózsaszínes cucc jön belőle. Utána minden nap, de nagyon kicsi mennyiség, éppen csak "mutatóba" (lehet, hogy állandóan tisztítja magát? Néha észreveszem, hogy nyalja magát ott). Pár napja elkezdett egy kicsit nőni a pérája is, de tegnap előtt már nem jött semmi, ma reggel is csak annyi, hogy észrevettem, van valami a zsepin (nem rózsaszín, sima fehér).

Amiatt is aggódom, hogy a kan kutyánk egyáltalán nem mutat érdeklődést iránta, pedig őt használom indikátoromnak. Egyik tenyésztő ismerősöm szerint azért nem néz feléje sem, mert a szuka dominanciában felette áll, és nem is fogja neki engedni, hogy a közelébe menjen (ezért erre nem fogadnék, ezért külön vannak zárva).

Szóval mi lehet? Délután viszem dokihoz, beméretem a progeszteronját, meg megvizsgáltatom.


Kiderült az akkori vizsgálaton, hogy enyhe fertőzése volt, nem tüzelt. A doki írt fel neki gyógyszert és kapott egy tüzelést előrehozó kapszulát is, amitől elviekben 30 napon belül tüzelnie kell (mellékhatás mentes, nem hormon gyógyszer).

Ma 7 napja szedi, és a pérája nagyon megdagadt, iszonyat kemény is, és rózsaszín. Ma már nedvedzik is, egyenlőre sima fehéren, de sok jön.

Elkezdett tüzelni?

Köszi a válaszokat előre is!


2009. jún. 18. 12:14
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
Nem tudom elképzelni, hogy egy komoly tenyésztő olyan oldalon kérjen segítséget orvosi kérdésekben, ahol az emberek zöme szakértelem nélkül anoním válaszol. Ez inkább kezdő szaporítás TK-es kutyával. Ne haragudj, de így gondolom.
2009. jún. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Fél éve mentünk bele jobban a dologba, nem vagyunk tenyésztők még, de azzá szeretnénk válni. Folyamatosan járunk kiállításokra, és csak két kutyusunk van még. A fedezőkant is fél éve választottuk ki, aki 300 km-re lakik tőlünk, mert minőségi kiskutyákat szeretnénk.

Miért kell minden kezdőd így lehurrogni? Nekem valóban tanácsra lenne szükségem, nem bántásra.

A szuka előtte már 2 alkalommal tüzelt, először rejtetten, majd nyilvánvalóan, de most nem tudjuk, mi lehet ez.

2009. jún. 18. 12:34
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Annál jobb tanácsot senki nem tud adni, hogy orvosi kérdésekben keress egy nagyon jó és megbízható orvost és csak az ő tanácsaira hagyatkozz.
2009. jún. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Állatorvos!!!!!

Nem ismerem a gyógyszer hatását, de így leírva nem tűnik tüzelésnek

2009. jún. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

vidd orvoshoz! A fehér folyás akárcsak az embereknél semmi jót nem jelent!


Valószínűleg újabb fertőzés, gennyes méhgyulladás vagy ciszta az ok. Ki kell vizsgálni mielőbb és megtenni a szükséges lépéseket, ami akár az ivartalanítás is lehet súlyos esetben.


Csak arra kérlek mindegy mióta tervezel almot tőle, hogy első helyen mindig az egészsége álljon és csak utána a tenyésztési tervek! A fontossági sorrend lényeges!

2009. jún. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Végre valaki, aki nem a vakvilágba akar szaporítani, hanem próbálkozik valami tenyésztés-féleséggel.

De volt egy fertőzése, ez eleve nem jó jel. Valószínűleg akkor lesz több is, pláne, hogy első tüzelés alkalmával, szülés nélkül!

Én a doki helyében egy fertőzés után tuti nem adtam volna tüzelés-előrehozó gyógyszert! Ha nem tüzel(t), nem véletlen, valami nincsen rendben belül.

Szerintem várjatok türelemmel, várjátok meg a 3., természetes tüzelést, és akkor fedeztessétek, de csak egy hüvelykenet tenyésztés után.

Ha nem lesz 100%-ig rendben a hüvelykenet tenyésztés, akkor - akármilyen szomorú és csalódás - ne szülessen tőle alom, az élete védelmében.

Az a szomorú tapasztalat, hogy ha egy szuka életében csak egyszer is volt bármilyen ivarszervi probléma (márpedig a ti esetetekben volt), betegség, akkor az folytatódni is fog, kaphat bármilyen gyógyszereket meg kezelést. Ez ellen csak az ivartalanítás lehet gyógyír.

2009. jún. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Elvittem újra, nincs semmi baj most, azt mondta, teljesen fertőzés mentes, a kanra sem veszélyes! Csak előváladék volt, nem genny, stb, sima fehér folyás, ami teljesen tiszta volt. Ma már rendesen vérzik!

Annyi kérdésem lenne még, hogy ettől a vérzéstől számoljam a napokat? Elviszem a 9. nap körül progeszteron szint mérésre, de félek, hogy lekésünk, vagy valami.

2009. jún. 20. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!