Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS. Mit kell ilyenkor csinálni?

SOS. Mit kell ilyenkor csinálni?

Figyelt kérdés
Tegnap lett ivartalanítva a szuka kutyám( tüzelni még nem tüzelt) nagyon nyalogatja és a műtét helye piros, de nem hagyja hogy felhúzzuk rá a gallért pedig ketten próbáltuk ráadni. Gyógyszert már kapott.
2012. ápr. 11. 20:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%

SOS! Egy gazdi aki nem bír a kölyökkel!!! Mi lesz így később???

Mindenképp adjátok rá a gallért, olyan nincs, hogy nem engedi, nem ő a főnök, értesd meg vele, de csak szépen!

Jobbulást a kutyusnak! :)

2012. ápr. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem kritikát kértem hanem választ. Rosszul van fogd fel. Ez az oldal arra van hogy kérdezzek nem arra hogy kritizálj. Első kutya első ivartalanítása. Bocsi hogy nem születtem állatorvosnak.
2012. ápr. 11. 20:18
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Így van kell a gallér ha nyalogatja,nincs olyan hogy nem engedi!! ha sikerült adj neki jutalomfalatot!
2012. ápr. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Egyikőtök megfogja a kutyát, a másikótok ráteszi a gallért. Ennyi.
2012. ápr. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül kell gallér, de nem nyalogathatja a sebet.

Mi pólót adtunk rá.

2012. ápr. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Drága első kutyás gazdi!!!

Nem kritika volt, az élesebben hangzott volna, hidd el, neked is feltűnt volna...

De itt nem az önérzeted a lényeg, ha nem vennéd észre, hanem a kutyus egészsége! Ezért én le is írtam mit kell(ene) tenned, de számodra is egyértelmű, csak nem mered rátenni a gallért a kutyára, de miért nem???

Olyan nincs, hogy ilyen dolgot egy kutya nem enged, légy határozott, ha felnő akkor is neked kell őt védeni, irányítani, nevelni stb., és ez a feltétlen bizalom és szeretet nélkül nem fog menni! Ezt kell szem előtt tartanod!

Nekem is a mostani kutyám az első, de kettőnk közt soha nem ő lesz a "vezér"... Ezt kell tisztázni.

ÉS nem bírálni, kioktatni szerettelek volna, ahogy most sem, hanem segíteni neked, hogy boldog kutya-életet élhessetek az állatkáddal!!! Mert tudom, hogy minden ember erre vágyik, akiből gazdi lesz, szóval nem kell egyből támadással indítani, főleg, hogy segítő a szándékom!

2012. ápr. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszoló!


Az első soraidból nem úgy tűnt, hogy túl barátságos lennél. Rátettük a gallért de nekivágja magát mindennek le akarja venni. Félek ha túlságosan ficánkol felszakad a sebe. Piros neki kapott gyógyszert most nyugodtabb de aggódom.

2012. ápr. 11. 20:44
 8/12 anonim ***** válasza:

Az első válaszom sem volt támadó, csak vicces beköszönőnek szántam a soraim, ezek szerint nem az lett, elnézést kérek...

Az jó, ha rajta van, most szerintem bújj oda hozzá, ülj mellé vagy vmi és simizd, nyugtatgasd, csak beválik, a gyógyszer biztosan segít majd elaludnia, éjjel nézzetek rá többször, de ha veletek aludhatna, mondjuk a hálóban egy kis helyen, akkor biztosan hamar megnyugodna. Jobbulást neki és ne aggódj, próbálj nyugodt maradni, azt a kutyus is megérzi, és a fölösleges stressz mindig csak ront a helyzeten, hidd el. Saját bőrömön tapasztaltam tavaly, mikor éjjel karamboloztam az állatkórházból haza fele jövet a beteg kuyánkkal, szerencsére nem lett nagyobb baj, de ezért mondom, első, h nyugi van! :)

2012. ápr. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekünk nem nem engedte, hanem tudtam, hogy megőrülne tőle. Így két harisnyának levágtam a derékrészét, az egyiket hátrébb húztam, és hajgumival felfogtam a csüngő részét, a másikat kicsit feljebb, és azt is meghúztam gumival. Semmi baj nem volt, még a doki is megdícsérte. A lényeg, hogy a kettő fedje egymást, és gumizd is be mind a kettőt, hogy szoros legyen, de ne kényelmetlen, hogy ne tudja tologatni, huzogatni.
2012. ápr. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Hovarju ***** válasza:

Kedves gazdi, ne aggódj hamar meg fogja szokni a gallért. Az én kutyámat két nap múlva már nem zavarta, inni is megtanult benne.

Igaz én a séta alatt levettem róla - hisz egyébként is pórázon sétált igy rá tudtam szólni, ha piszkálni akarta a sebet. Aztán séta után megvártam amig iszik és csak utána raktam rá vissza.

Gyors gyógyulást kívánok a kutyusnak.

2012. ápr. 11. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!