Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan kicsi kutyafajta,...

Van olyan kicsi kutyafajta, ami nem agresszív?

Figyelt kérdés
mindig csak azt hallom a kiskutyákról, hogy agresszívak és megtámadják a nagyobbakat meg minden rosszat, de nekem valami szelídebb fajta kellene, mert a legjobb barátnőmnek egy kicsit agresszív boxere van, és szeretném hogy kijöjjenek egymással :\
2012. ápr. 11. 23:37
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
A mopszban egy csepp agresszivitás sincs? Majd felveszem, mit mávelnek a szomszéd mopszok, ha kint vannak hagyva a kertben és valaki elmegy a kapu előtt. Mintha nyúznák őket, olyan hangon visítanak, és harapják egymást... Először ki akartam rohanni, mert tényleg olyan hang volt, mintha előttünk akarna megölni egy kutya egy másikat, de nem, csak a szomszédék házat őriznek...
2012. ápr. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Hát ha veszel egy kutyát és úgy fog felnőni a kicsi hogy egy nagy boxer folyamatosan megtámadja akkor ne csodáld ha a késöbbiekben agresszívitási félelme fog lenni a kutyákkal szemben :/ Lesz 1-2 kilós kiskutyád (először) aztán az a boxer rálép vagy bármi.. Mi is megjártuk hogy a legjobb barátunknak bullterierre van aztán a kutyámmal folyton agresszíven,durván játszott,én kutyám 5 kiló az övé meg mittudomén már 25-35 kg..Meg is lett az eredménye,utálja a kutyám őt!
2012. ápr. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Minden kutya más, mindegyik egy jellem. Az agresszivitás pedig viselkedés zavar, ami rossz nevelés, félelem, dominancia, belső szervi probléma stb. válthat ki, ami akármelyik fajta kutyánál jelentkezhet. /Még a mopsznál is/


Ezért írtam, hogy nem kellenek a sztereotípiák, és nem kellene lepontozni a másikat az őszintesége miatt, de am is lesz@rom, már megszoktam.


A kérdező pedig olvasson könyveket, érdeklődjön kenneleknél, állatorvosnál stb, mielőtt beleugrik egy kutya megvételébe, /ami kb 15 évre szól, nagytestű kutyáknál 8-10/, és ha ezt mindet megtette, akkor máris fogja tudni, milyen kutyát szeretne, és hogy milyen is egy kutya jelleme, hogyan kell nevelni.


Am sem úgy választunk kutyát, hogy a barátnődéhez passzolót, hanem HOZZÁD PASSZOLÓT!

-> Ajánlom a menhelyeket is, most pl van nálam 3 kistestű 3 hetes gyönyörűség (egy acélszürke kék szemekkel, egy fekete és egy ordas), akiket a kegyetlen emberek megfosztottak a mamájuktól, szerintem megérdemelnek ők is egy esélyt, hogy szerető helyre kerüljenek, és főleg, hogy fogalmad sincs, milyen fajta kutyát szeretnél, én ajánlom neked a menhelyet, persze csak egy tanács.


A boxerről meg csak annyit, hogy ilyen viselkedés-zavaros harci kutyához, amíg a gazdája meg nem nevelte, kézben nem tartja, én csak egy súlycsoportú kutyát engednék oda hozzá maximum (de am semmilyet), mert csak egy rossz pillanat, és volt-nincs kistestű kutyád. :DDD


Béke O.O

2012. ápr. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

11-es:Az én mopszomban nincs akkor úgy mondom és eddig egy idegbajossal találkoztam csak.

Fontos,hogy honnan jött a kutya,meghatározóak az első hetek és fontos,hogy hova kerül,hogyan nevelik,hogyan élnek vele együtt.Fontos,hogy a kutya tudja a rangsort,ha nem tudja akkor káosz lesz az életünk..

2012. ápr. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
köszönök minden választ :D van egy nagytestű kutyám (leombergi) szóval a neveléssel szerintem nem lesz bajom, mert rá póráz se kell a sétákhoz :D a világ legbarátságosabb kutyája :D de kisebb koromban volt egy kiskutyánk, és ő agresszív volt, nem egyszer megharapott engem és több kutyának is nekiment. és a sok kis panelkutya is mindig olyan agresszív az én kutyámmal :S azért félek :\ de igazatok van, ha jól nevelem akkor valószínűleg nem lesz vele gond :D mégegyszer köszi :D
2012. ápr. 12. 12:59
 16/19 anonim ***** válasza:

A kiskutyák általában nehezebb esetek a nagyobbaknál, szerintem olvasgass egy kicsit, Cesar Millant, Jan Fennelt, hogy biztosan ne cseszd el. Minden kutya más, ha felnevelsz tizet tökéletesre, akkor is lehet, hogy a tizenegyedikbe beletörik a bicskád szaktudás nélkül.

A leonbergit meg n-nel írják...

2012. ápr. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
tényleg leonbergi xD bocs félreírtam na ne köss már bele xD
2012. ápr. 12. 20:47
 18/19 anonim ***** válasza:

a sok kis "panelkutya" nem a termete hanem a nevelés hiánya miatt olyan tökkelütött


gazdi csak azt látja hogy "jaj de cuki-muki eszem a szívét stb" azt meg elfeledi hogy a cuki mukinak nevelés kell


a kisgyerek is cukimuki mégsem engedem neki hogy tökön rúgjon

2012. ápr. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Kuvasz
2016. szept. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!