Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám rettenetesen húzza a...

A kutyám rettenetesen húzza a pórázt. Már sok mindent kipróbálta, de mi a legjobb?

Figyelt kérdés
már lassan egy éves a kutyám, hónapos korától szoktatjuk a pórázra. A nyakörv megszokásával nem volt gond. csak miután a séta következett. Nyáron született így igazából alig mentünk vele, mert télen nem vittem ki az útra sétálni csak az udvaron játszottunk. Ami furcsa, hogy előtte úgy lefárasztom hogy már csak fekszik szinte, de amint kilépünk az útra, olyan rettenetesen húz, hogy szinte majd hasra esek. Főleg hogy a tél alatt sokat nőtt. Tényleg borzasztó, én még ilyet nem láttam. (Egyébként az udvaron viszonylag laza pórázon szépen megy) Mégis mi a legcélravezetőbb módszer?
2012. ápr. 13. 20:02
 1/5 A kérdező kommentje:
*3hónapos
2012. ápr. 13. 20:03
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg sok neki az új információ amit lát, hall, érez, ezért izgatottságában húz. Próbáld meg vele azt, h mikor el kezd húzni megállsz és addig nem indulsz el míg le nem ül...mi így csináltuk. Az első séta szinte csak abból áll, h 1 lépés ácsorgás, de szép lassan belejön majd.
2012. ápr. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Amint elmegy a lábad mellől fordulj meg. Ha arra fele is lehagy, ismételd. Elég gyors módszer, de az előző sem rossz, esetleg kombináld a kettőt.
2012. ápr. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Így van, mindkét módszer jó és vidd sokat sétálni, hogy szokja a kinti dolgokat, egy idő után már nem lesz annyira új neki és könnyebb lesz vele, a fent leírt módszerekkel próbálkozz addig is!
2012. ápr. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tanítottam a kutyámat hogy amikor húzott akkor finoman(elején persze erősebben) megrántottam a pórázt majd megálltam és magam mellé húztam. Így azt rögzítettem hogy engedem valamennyire előre de ha finoman megrántom a pórázt akkor megáll és visszajön mellém. Viszont addig kell állni amíg nem engedelmeskedik! Nem szabad engedni neki semennyit sem!!

Egyébként ezután nagyon gyorsan rájött hogy mekkora távolság tőlem az ameddig elér a póráz és szaglászhat. Így viszonylag szabadon mászkálhat de soha nem húz.

Ha meg jön más gyalogos, kutyás stb amitől visszahúznám akkor csak egy kis rántás(más szerintem észre se veszi) és már mellettem van. Hihetetlen milyen apró semmilyen jelzésekre reagálnak a legnagyobb izgatottságban is!

2012. ápr. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!