Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem egyből hozza vissza...

Miért nem egyből hozza vissza az eldobott labdát a kutyám?

Figyelt kérdés

A kutyám , egy 1,5 éves golden retriever, sokszor azt csinálja, hogy miután eldobom neki a labdát, elmegy érte, felveszi a labdát, elindul vele felém, de valamilyen oknál fogva leteszi a földre, és elkezd szaglászni össze-vissza. Én eközben mondogatom neki a parancsszót, hogy " hozzad". Ez a szagolgatós dolog kb. 10-30 másodpercet vesz igénybe. Na és miután kiszaglászta magát, visszamegy a labdához, és elhozza nekem. Ezt nem mindig csinálja....néha egyből visszahozza. De olyan is előfordul, hogy elmegy a labdáért, szalad vissza felém,de elmegy mellettem, és kb. 2 méterrel odébb leteszi, és ott szaglászik. Én ekkor is mondom neki a parancsszót ( " hozzad" ), mert azt akarom, hogy pontosan hozzám hozza a labdát.


Valami ötlet, hogy ezt miért csinálja???



2012. ápr. 14. 22:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Mert nem vagy falkavezér a szemében, hogy feltétlen szót fogadjon. (?)


Esetleg mielőtt labdázni kezdetek engedd el, hogy előbb szaglássza ki magát azon a terepen, utána hátha nem érdekli még egyszer ugyanaz a fűcsomó.

2012. ápr. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem érdekli annyira a labda, hogy komolyan vegye a játékot.
2012. ápr. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
kevés benne az ösztön.
2012. ápr. 15. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom, nem biztos, hogy a falkavezéres dologgal lenne probléma. Ha mást mondok neki, azt mindig megcsinálja.( ül, fekszik, marad, engedd- ha a szájába van valami-, ehetsz...)

Meg egész nap kint van, így szerintem nem kell várnom a játék előtt, hogy szaglásszon...

2012. ápr. 15. 10:43
 5/8 anonim ***** válasza:
állandóan van kint neki labda, vagy csak akkor ha játszani szeretnél vele?
2012. ápr. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Két labdával próbáld neki megtanítani.. Amikor az egyiket visszahozza és már egészen közel ér, dobd el a másik labdát. El fogja engedni az előzőt.
2012. ápr. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Állandóan kint van neki a labda.


Ez a 2 labdás dolog jól hangzik, ki fogom próbálni! :)

2012. ápr. 15. 17:12
 8/8 anonim ***** válasza:
és ne legyen elől labda, csak ha játszotok.
2012. ápr. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!