Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idősen kell beoltani a...

Mennyi idősen kell beoltani a kiskutyákat és mikor lehet eladni?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 15. 09:37
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Most ÍRTAM hogy a kutya megkap mindent oltást csak a chipet nem és a törzskönyvet és ebbe nem fog beledögleni hogy nincs a bőre alatt az a szar -.- "
2012. ápr. 15. 13:08
 12/21 anonim ***** válasza:
95%

persze megveszi a 30 ezrest, aztán amikor az állatorvos megmondja,hogy 150 ezer aműtét amivel helyre lehetne hozni akkor kidobja.És én fizetem amenheléyi költségeit.Mert valami hülye vidéski szaporító azt hiztte, hogy a kutyatenyésztés abból áll, hogy összerak 2 kutyát.

És igenis vidéken is lesz minden kutyának chippje, mert egyre többet ellenőrzik Volt 1 év türelmi idő, de az lejárt.

2012. ápr. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Most ÍRTAM hogy a kutya megkap mindent oltást csak a chipet nem és a törzskönyvet és ebbe nem fog beledögleni hogy nincs a bőre alatt az a szar -.- "
2012. ápr. 15. 13:09
 14/21 A kérdező kommentje:

ti nem látjátok mit írok??? AKKOR KI A H*LYE???? minek neki műtét mert nincs chipje ????????????????????????????????????????????????????????

ha úgy gondolod abba beledöglik akkor te menj orvoshoz f*sz .... -.-

2012. ápr. 15. 13:12
 15/21 A kérdező kommentje:
Meg egy keverék kutyának amit a szomszédtól kaptál ingyen kíváncsi vagyok ki fog adni chipet?????? kezeket fel
2012. ápr. 15. 13:15
 16/21 anonim ***** válasza:
90%

ahol született ott fogják bechippelni, ha nem akarnak 80 ezret fizetni. Ennek ez a normális rendje. A hologrammos oltási könyv ellen is tiltakoztak és mégis most már csak az van.

Azért kellmátét, mert nem tudodmilyen geneitájú kölyköket gyártassz. Van tenyészszemléjük? a kötelező orvosi szűréseik az öröklődő betegségekre megvannak? gondolom nincs semmi. Lehet szembeteg,patellás,HD-s...azt pedig műteni kell. Nem is tudod a menhelyen évente hány SZÁZ kutya mátétjét kell megcsináltatni,mert a gazdi nem állja és kidobja. Mindezt azért mert te selejtet gyártassz. és még pénzt is kérsz érte.

2012. ápr. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
90%
*bocs, telóról nem egyszerű írni
2012. ápr. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
95%

Nekem keverékem van, ingyen, megmentettem az életét a tesóival együtt. Van chipje, van törzskönyve és akárhová megyünk nyaralni, jön velünk (külföldre is). Akkor most én jogosan rakom fel a kezem?


Nálam két féle kutya létezik: az ingyenes (vagy max oltások ára, mint a gyepinél és menhelynél) vagy 100 felett törzskönyvvel. Aki az oltások áránál többet fizet egy keverék, ismeretlen előéletű, ismeretlen felmenőkkel rendelkező kutyáért, az nem más, mint állatkínzó, mivel elősegíti a szaporítók munkáját. Ezt nevezzük tettestársnak.


Az én kutyámról tudtam, h diszpláziás lesz, mivel a mamája is az volt (plusz öreg korára izületes is lett).

Akármennyire is próbáltam mindenféle cuccal megelőzni, a doki szerint (az előröntgen után) ez kivédhetetlen volt, és bele se mer gondolni h milyen kutya lenne a sok beadott plusz porcépítő és kalcium nélkül. Valszeg nem tudna járni, pedig nemrég múlt el 1 éves.

Tudom, h egyszer szüksége lesz műtétre, sajnos kétoldalira. 200ezer az ára kb. Hogy hol van a pénz? Félre van téve, egy év bőven elég volt h félretegyük és felkészüljünk a sok-sok évvel későbbi kiadásra.


Ha szaporítótól vettem volna, akkor kifizettem volna 30-50ezret, átvertek volna h fajtatiszta és még csak azt se tudnám, h ki fia-borja, mire számítsak. Így meg ingyen volt és tudom mire számíthatok.


A törzskönyves kutyánál szintén tudom, hisz tudom kik a felmenők, mivel rendelkeztek, sőt, a tenyésztő a szerződésben GARANCIÁT vállal a kutyára.

2012. ápr. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Cspapa ***** válasza:
95%
Én csak egyet értek a válaszadókkal, Nem elég, hogy szaporító, még abból a fajtából is amelyik Önérzetes, mert a legrosszabb kombináció amikor a butaság az Önérzetes szorgalommal párosul. Tudod nem kellene még több száz kiskutya a menhelyekre, tartsál kutyát kedvtelésből, de ne szaporítsd! Hogy erre nem figyel a NAV???!!! Miért nem lehet ezeket nyakon csípni? Azzal két legyet ütnénk egycsapásra!
2012. ápr. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Varázsló78 válasza:
0%

Kedves kérdező...

kérdésedre nem válaszolnék, mert egy csomó agyoniskolázott állatszerető majom okoskodott már.

Viszont a bicska kinyílt a zsebemben, amikor olvastam egy paraszt hozzászólást, hogy ugye "csak szaporítani tudsz", "törzskönyv nélkül ugye nem kérsz pénzt"..

Ehhez neked mi a nagy büdös közöd van , ki miért kér pénzt. Természetesen mindenki gondosan gondoskodjon a kölykökről, de ez már vérlázító...

Akinek nincs pénze az pedig ne vegyen kutyát, mert etetni orvoshoz vinni stb. sem lesz neki, de ne mond már meg, hogy 30 vagy 50 ezerért vegyen, vagy kihozza az illatos útról a kutyát.... semmi közöd hozzá, itt nem minősíteni kell, hanem válaszolni felelősségteljesen a kérdésre.....

2012. szept. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!