Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, hogy elkerüljem a...

Mit tegyek, hogy elkerüljem a kiskutyákat?

Figyelt kérdés

Kan, hét hónapos kutya átszökött tegnap, az én két éves nőstény kutyusomhoz, aki nincs ivartalanítva.

Ilyenkor mit lehet tenni, hogy elkerüljem kiskutyákat?

Vagy ekkor már nem lehet semmit tenni?

Szétrágta a kerítést, pedig elég jól össze lett rakva. Reggel még semmi baja nem volt, mire hazaértem, már eggyütt volt a két kutya.

Légyszi, segítsetek! Sürgős lenne!

Köszönöm a válaszokt előre is!



2012. márc. 28. 19:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%
Ivartalaníttasd a szukát vagy ha ezt nem akarod akkor amíg nem vagy otthon zárd be a kutyát.
2012. márc. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Összeragadtak? Mert ha igen, akkor lesznek kiskutyák, de a vemhességnek ebben a korai szakaszában lehet ivartalanítani. Azt ajánlom konzultálj állatorvossal, és minél előbb ivartalaníttasd.
2012. márc. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Bozsikrisz ***** válasza:
100%

Egyáltalán tüzel a kutyád?

Ha igen, akkor ivartalaníttasd.

2012. márc. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Tüzel?
2012. márc. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
ivartalaníttasd. Akkor egy életre megoldottad a dolgot
2012. márc. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Vemhes kutyát is nyugodtan lehet ivartalaníttatni, és soha többé nem lesz ilyen gondod, ráadásul a kutyád is egészségesebb marad.
2012. márc. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Április 1-ig ivartalanítási akció van!

[link]

Ha nagyon gyorsan elviszed valamelyik felsorolt klinikába, egész hátralevő életére megússzátok az ilyen problémákat, nem lesz gennyes méhgyulladása, petefészek-cisztája, az emlőrák kialakulásának esélye is csökken. Ha szerencséd van, lehet, hogy a doki másodikán is megműti akciós áron, ha felhívod, de már nem tud fogadni.

2012. márc. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Ivartalaníts! ha most nincs keret, akkor van rá injekció is.Az elsőt 3 napon belül kell megkapja! Állatorvostól kérdezd meg.
2012. márc. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

A helyzet az, hogy pont most tüzel/tüzelt a kutyám.

Eggyütt nőttek fel a kutyusok, és mostanában lettek külön választva, mert már ivarérett lett a kan.

Egyik reggel, még minden a megszokottan ment, a kan elöl, a nőstény hátul (az udvar két részre van bontva). Mire hazaértem, csak annyit láttam, hogy a kerítés szét van rágva, és a kan hátulról jött előre.

Semmi mást nem láttam, vettem észre. (nem is tudom biztosra, hogy vemhes a kutyám, csak ha már látható jelei lesznek, akkor már nem sokat lehet tenni, ezért kérdeztem)

Az ivartalanításra én is gondoltam, de az egyik az, hogy nincs rá keret, a másik pedig, hogy a szüleim nem engedik meg.

Az injekció mit takar magába?

2012. márc. 29. 14:15
 10/12 anonim ***** válasza:
Az injekció van olyan drága, mint az ivartalanítás, káros mellékhatásai lehetnek, és nem mindig használ! Biztos, hogy vemhes a kutyád, mert pont a vérzés elmúltával veszi fel a kant. Győzd meg a szüleidet, hogy legyenek felelősségteljes állattartók, a menhelyek dugig vannak, a nyakatokon maradnak a kölykök. Kéthetente féregtelenítés, négyhetes kortól oltások (parvo elleni és kombinált), chippeltetés, mert anélkül már büntetik az elajándékozást (4000-6000 Ft). Az etetés se olcsó. Aztán mi lesz egy rakás keverék kölyök sorsa? Sokkal jobban jártok, ha még most ivartalaníttatjátok a szukát! Olvass el pár cikket az olcsokutya.info-ról, akkor még jobban tudsz érvelni!
2012. márc. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!