Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen az élete egy chihuahuaval?

Milyen az élete egy chihuahuaval?

Figyelt kérdés

Érdekelne minden történet:)...Főleg az olyanoké akik 6-7 hetűs koruktól neveltek fel egy kis chihuahuat.Érdekelnek a szokásaik,mit szeretnek mit nem?

Mennyi kaját kell adni hogy ne hizzon el?

Milyenek a gyakori betegségek?Ténleg muszály öltöztetni őket?

Tudom hogy googleon minden megvan de saját tapasztalatokat szeretnék hallani:)(látni)


2012. ápr. 15. 21:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%
Ne haragudj, hogy nem konkrétan a kérdésre válaszolok, de attól tartok, annak akinek 6-7 hetes koártól van csivavája, annak elég kellemetlen lehet. Ilyet csak egy szaporító tesz, hogy 8 hetes kor előtt elválasztja a kölyköt az anyjától, a szaporítós kölykök pedig jó eséllyel hordoznak különböző betegségeket. A szocializációról nem is beszélve, sok mindent nem tanul meg a kutya, idegileg gyengébb lesz. Így javaslom, inkább egy tenyésztőtől vegyél, úgy tuti jó életetek lesz:)
2012. ápr. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
2 csivavám van. Az egyikük 9 hónapos korába a másikuk pedig 8 hetesen került hozzám. Mindkettőjükben rengeteg energia és kíváncsiság van. Szeretik a hatalmas sétákat,labdázást stb. Nagyon intelligens kutya bár ő egy hatalmas ebnek képzeli magát ezt azért meg kell neki tanulni, hogy nem így van, mert könnyen megsérülhet hiszen ő a legnagyobb kutyának is neki menne...:)Szeretik a határokat feszegetni tehát következetesen kell őket nevelni. A kisebbikre jellemző volt az erős dominancia de elég hamar sikerült róla leszoktatni. A szobatisztaságot pár nap alatt megtanulta. 1-2 hétig volt kutyapelus utána már el is hagyhattuk. Én Royal Chaninnal etetek azon pedig rajta van mennyit kell adni. kg-hoz van igazítva. Örökletes betegség lehet náluk a diszplázia illetve gyakori a térdkalácsnál a ficam,rendellenesség. Ami fontos hogy szép alma feje legyen és szépen álló fülei. Igen télen valóban muszáj öltöztetni mert nagyon kicsi bunda van rajtuk és megfagynának. Nagyon tiszta kutyák, selymes,puha bunda jellemzi őket és egyáltalán nincs kutyaszaguk. Elég megfürdetni 3 havonta 1-szer. Hajlamos az allergiára ( könnyezik a szeme ) De én csak ajánlani tudom őket nagyon jó pofa,szerethető,intelligens kutyuk:)
2012. ápr. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Köszi,ez is egy hasznos vállasz:D...Egy hirdetésbe láttam hogy egy cég 6-7 hetűs kortol akármien szinű és fajta chihuahuat adnak el,de nem tudtam hogy betegséget hordozhatnak...
2012. ápr. 15. 21:16
 4/18 A kérdező kommentje:

21:15 köszönöm a választ,ám hogyan kéne ugy neveljem hogy ne képzelje magát nagy kutyusnak?és hogy ne domináljon?


Nállad előfordult már valameik a betegségek közül?ha igen sikerült megoldani?

2012. ápr. 15. 21:20
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Bizony, egy lelkiismeretes tenyésztő nem választja el ilyen korán a kölyköket. Nagyon nézd meg, hogy jó helyről vegyél, mert ez egy elég agyonszaporított fajta, és ha rossz helyről veszel, egész életedben hordozhatod orvoshoz, meg kínlódhatsz az ideggyengeségével. Inkább egyszer adj ki sokat, és legyen 10-15 évre egy egészséges kutyád, mint később az állatorvosi költségek legyenek sokba.
2012. ápr. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Tesómnak már volt Chihuahuaja. 8 hetesen került hozzánk tenyésztőtől volt. (6-7 hetesen még az anyjával kell lennie).

A tesómé az elején nagyon félt a porszívótól. De aztán megszokta. Imádta a sétákat és ha simogattuk. De tanulni is nagyon könnyen tanult parancsokat.

Az, hogy mennyi kaját kell neki adni az rá van írva a tápra. Ez függ a táp minőségétől is!

Elég beteges fajták legjellemzőbb betegségeik:

patella, légcsőösszeesés, De ezen kívül idegredszeri és kiválasztó szervredszeri betegségekre elég fogékonyak.

Ezért minden képen tenyésztőtől vegyél kutyát!

Öltöztetni ajánlatos de nem kell belőle divatmajmot csinálni. Elég ha van 1-2 meleg kabátja/pulcsija és kész. Mivel kistestű közel vannak a földhöz így könnyen megfáznak. Ezért kell rájuk ruha.

2012. ápr. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
23%
Tudom a tenyésztők most utálni fognak de az első kutyám törzskönyves és anno a hölgy tenyésztésre vette a kutyát.Mivel ő kiakarta dobni az utcára én elhoztam. A kutyus gyenge idegrendszerrel rendelkezik mikor idekerült nem egyszer megharapott. A többi kutyámnak köszönhetően illetve egy kiképzőnek sikerült helyre hozni. De idegrendszerileg továbbra is gyenge a kutyus. A másik kutyusom az állatorvosomtól való tk nélküli.Ennek ellenére gyönyörű és majd kicsattan az egészségtől. Ha látod, hogy a kutya hágó mozdulatokat tesz akkor letiltod róla ha nem használ megfogod a grabancánál és a földre nyomod még le nem nyugszik. 1-2 alkalommal lesz rá szükség. A tk.s kutyusnál van ez az idegrendszeri probléma amúgy semmi bajuk:)
2012. ápr. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Nem szeretném a legdrágább kutyust venni,me a legdrágább egy tenyésztőtől van akiről nem tul jokat hallottam.Nagyon nehéz lesz keresni ezek szerint:|

Én arra is gondoltam hogy magánszemélytől vennék akinél láthatom a szülőket is,persze ha kapok ilyet.

Amugy Romániában élek és itt elég nehéz rendes embert találni:|


Ám a kutyacipő az ténleg szükséges?olyan idiotán néznek ki vele szegénykék...

2012. ápr. 15. 21:31
 9/18 anonim ***** válasza:
A kutyacipő nem szükséges. Ha sózzák az utakat akkor otthon meg mosod a lábát és kész, vagy meg a hóban sétáltatod.
2012. ápr. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy tök mindegy, hogy látod-e a szülőket. Az örökletes betegségeket nem lehet kívülről látni egy kutyán általában. Én nem kockáztatnék. Keresnék egy megbízható, szimpatikus tenyésztőt. Ha van hibás kiskutyus hobby célra, akkor azt olcsóbban szokták adni.
2012. ápr. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!