Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 éves kaukázusi és 2 éves...

3 éves kaukázusi és 2 éves kisfiu együtt?

Figyelt kérdés
a kutya már kis korátol velünk van, közben született a kisfiam, eddig nagyon jol el voltak egymással, kisfiamat nem is érdekelte mi ez a nagy izé az udvarban. most 21 hónapos, kezdi érdeklni a kutya (van egy kisebb is egy 6 éves spitz lány aki aranyos kedves kutya), de ez a nagy kaukázusi (sazintén lány kutya) amiota a fiam tud menni és néha oda áll elé, nézi a kutyáét vagy meg szeretné simogatni, esetleg a nagy futásban véletlen rálép a lábára, a kutya már eddig 2 alaklaommal oda állt elé és morgott rá, ugy kellett gyorsan a gyereket el kapnom onnan. mit tegyek? a kutya nem az enyém, anyoséké, az udvar közös, hát már ki sem mehetek a gyerekkel az udvarra mig meg nem nö? a kutyát se lehet mindig elzárni, és soha de soha nincs egy percig sem egyedül a kisfiam az udvaron, és százszor elmonom neki hogy hagyja a kutyát, nem is nyul már hozzá (már amennyire ezt egy alig 2 éves felfogja), most tervezünk egy darabot lekeriteni az udvarbol, hogy mikor napi egy orát kint van a gyerek, ne találkozzanak, de igy meg attol félek ,a kutya egy idö után rájön, hogy a gyerek miatt van ezárva és nem fogja még inkább szeretni, mit csináljak? sztem most nöl fel a kutya és talán vetély társat érez, nem tudom.. mit tanácsoltok?
2012. ápr. 16. 13:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Első pillanattól kezdve kellett volna szoktatni a kutyát a gyerekhez. A másik probléma, hogy nincs kontroll alatt a kutya. Eleve nem való egy KAU ilyen helyre, ilyen családhoz, akik nem értenek hozzá. Nem téged osztalak, nem te tehetsz róla, nem is a te kutyád. Soha ne engedd egy pillanatra se, hogy egymás közelébe kerüljenek! Nem azt kell megvárnod, hogy a fiad felnőjön, mert nem fog addig élni az a kutya, hogy a fiad elég felnőtt legyen hozzá. Annyit tehetsz, hogy ha ez a kutya megöregszik és elpusztul, nem engeded többet, hogy pásztor kutyát vegyen az anyós!
2012. ápr. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
mi is mondtuk neki anno hogy ngay lesz ez ide, de szte nagyon cuki volt picinek, most meg már öregek hozzá, az udvar nagy, és a kis kutyával is nagyon szeretik egymást, amugy ujszülött kortol együtt vannak a fiammal, aki napi 2x 2 orát aludt sirt a babakocsiban, ott feküdt mellette vigyázott rá, ha a fam leült a fübe egy évesen, akkor mellé feküdt, ölelték egymást, de most 2 hete van ez hogy ilyen vele.. nagyon vigyázok persze, és a kutyával is sokat foglalkozom, sokat játszunk vele, leviszem a nagy kertbe is, jol van tartva stb.. csak ez igy nagyon bosszanto, hogy nem engedhetem ki a fiamat, hogy menj le a mamához, mert abban a 10 méteren nem tudom mi történik vele, mig leér, igy majd folyton mellette kell lenni. amugy anyosék nem veszenek másik kutyát gyanittom, mert ha egy kau elél 15 évig, ök már biztos nem (sajnos) ugyhogy még ránk is marad..
2012. ápr. 16. 13:17
 3/13 anonim ***** válasza:

Valami elkülönítést meg kell oldani, de sürgősen. Én sem hagynám egyetlen pillanatra sem felügyelet nélkül ezzel a kutyával.

És én mindenképp leülnék az anyósomékkal, megoldást találni erre a problémára. Különösen, hogy már rá is morgott a kisfiadra.


(Néhány éve egy család malamutja megölt két 3 hónapos ikercsecsemőt, amikor pár percre egyedül maradt velük.)


Persze nem feltétlen igaz ez minden kutyára, de ebben az esetben nekem ez valós prolémának tűnik.


Meg gondolom, ahogy jön a jó idő, nem lesz elég a gyereknek napi egy óra az udvaron.

2012. ápr. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
a válaszod alapján azt gondolom, h ez egy ideiglenesen fennálló probléma. a fiad most van abban a korban, amikor már érdeklődik a kutya iránt, keresi a fizikai kontaktust, de még nem igazán tudja kontrollálni a mozdulatait, ahogy azt sem érzi még, hogyan kell "bánni" egy kutyával. az unokahúgom is ebben a korban kezdett kezdeményező féllé váni a kutya és az ő kapcsolatában. volt, h a simogatásból markolás lett, aztán a felmarkolt szőrt egyben kitépte, ahogy elengedte a kutya hátát, máskor simogatta, majd minden átmenet nélkül ütögetésre váltott, megfogta a fejét, h megvizsgálja a szemét, meg akarta ráncigálni a farkát, ő is rálépett a kutyus lábára, stb. képzelheted, mekkora stressz ez egy kutyának. számukra az ilyen korú gyerekek kiszámíthatatlanok, nem tudják felmérni, mit fog csinálni velük a gyerek a következő pillanatban. a jámborabb fajták csendben tűrik a megpróbáltatásokat ( a miénk is,bár tudta, h baja nem eshet, mert egy másodpercre sem hagytuk őket kettesben, felügyelet nélkül és mindig rászóltunk a gyerekre, ha olyat csinált, ami nem jó a kutyának), de egyes kutyusok ezt ugyanúgy reagálják le, mint bármi más fenyegetést, azaz morognak, h távol tartsák maguktól a gyereket. jól teszed, h sosem hagyod őket egyedül, nem is szabad. néha elzárhatod a kutyust, de figyelj rá, h ne túl sűrűn. a te jelenlétedben továbbra is maradhatnak egymás közelében, h "szokják" egymást és az új helyzetet + az elzárástól valóban "elvadulhat" a kutya. ez egy nehezebb időszak, de a fiad hamarosan meghaladja ezt a fejlődési szintet, és megtanulja, mi jó és mi nem jó a kutyának, hogyan kell hozzá közeledni. ekkor már sokkal könnyebb lesz. az valóban igaz, h mindig, a későbbiekben is óvatosnak kell lenned.(unokahúgomnak ebben a korban felnőtt szemmel nézve hajmeresztő és cuki ötletei voltak: pl ujjal fel akarta húzni a kutya száját, h belenyúlhasson és megnézhesse a fogait, máskor meg leült a kutyával szemben, átölelte a nyakát és hosszasan csacsogott neki, majd egyszer csak hangosabban azt mondta neki: "Sosem válaszolsz, te nem tudsz beszélni?" :) )
2012. ápr. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Már a cím olvasása közben felállt a szőr a hátamon. Egy ekkora kutya morog egy 2 évesre. . .

Én úgy elzárnám a kutyát ahogy csak lehet. Még csak szikrányi esélye se legyen arra, hogy szembetalálkozhat vele a gyerek.

Nekünk is volt kutyánk amikor pici voltam(n juhász) de sosem tett ilyet. A lehető legóvatosabb mozdulatokkal játszott velem (és még ennek ellenére sem hagytak vele, nem úgy mint manapság a "kutya a családtagunk,olyan mint egy ember hitet valló" újhullámos szülők, akik "hagyják", hogy a kutya megkóstolja az egyedül hagyott porontyot).

Én beszélnék anyóssal, hogy hozzáértő, határozott, kutyatartásban jártas gazdát keressetek neki. Morbid dolog, de el lehet dönteni, hogy "vagy a kutya vagy a gyerek".

2012. ápr. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A 4. válaszoló mindent leírt, amit tudni kell erről.:)
2012. ápr. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hamarosan el lesz különitve amig ez nem oldodik meg addig meg majd nagyon figyelünk, pár hétig kell csak aztán lesz kerités. a kutyát nem adják senkinek, volt rola szo, de nem adják, a gyereket is szeretik, de ök biznak a kutyában, én nem. remélem az elzárás segit majd.
2012. ápr. 16. 20:07
 8/13 D.Zsuzsi válasza:
Az a baj,hogy már rá mordult nem egyszer!Ez nagy baj!Ha ott vagy is lehet gond, a kutya tudja,h erősebb és ezt ki is fogja használni!Én a helyedben beszélnék a családdal,hogy próbáljatok meg mindenkinek megfelelő megoldást találni!Ilyenből van a sok tragédia...Isten őrizz,hogy veletek is megtörténjen!Azért egy ekkora testű kutya ha rámegy egy pici gyermekre az borzasztó lenne, nem egy tacskó,h leszeded róla!Én a gyerekem érdekében keresnék egy másik gazdát a kutyának ha már egyszer is rámordult!!
2012. ápr. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
A párommal mi is azt szeretnénk has elkerülne itthonrol, nem csak ez miatt hanem az udvar is csupa kaki, mocskos mikor ewszik stb.. de anyos ktyája és ö nem adja. mert megszerette, eddig nem volt különösebb bajom vele, de ez miatt nagyon féltem a kisfiamat. pár hét mulva le lesz keritve az udvar oda akkor lesz becsukva ha mi is lent vagyunk, amugy egész éjjel övé az udvar és örzi a házat, sztem ez a megoldás marad. csak azt nem értem mi váltotta ki belöle ezt. a másik kutyus aki az enyém az 6 éves, spitz lány kutyus, az nagyon aranyos vele, pedig volt már hogy kiváncsiságbol belemarkolt stb..
2012. ápr. 17. 20:21
 10/13 anonim ***** válasza:
Már az első hozzászólásban leírtam, hogy miért ilyen a gyerekkel. Mert egy territoriális pásztorkutya, akinek az eredeti feladata az volt, hogy őrizze a nyájat válogatás nélkül minden idegen élőlénnyel szemben egy sok négyzetkiométeres területen. Eredetileg tartozott még hozzá egy határozott, kemény kezű juhász ember is, aki ráadául még értett is a kutyához. Nálatok a kutyának nem lett elmagyarázva, hogy az a gyerek a "falkavezér" csemetéje és védelmezni köteles őt, nem megmorogni. Egyrészt azért, mert nem a kutya mellett nőtt fel a gyerek, másrészt nincs köztetek "falkavezér", így teljes joggal gondolhatja, hogy ő dönti el, ki mit tehet az ő "hatalmas" territóriumán belül, ami godnolom messze elmarad a négyzetkilométerektől is. Nagy hiba egy kaukázusit a spitzedhez hasonlítani, mert nem épp azonos módon működnek!
2012. ápr. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!