Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 éves kaukázusi és 2 éves...

3 éves kaukázusi és 2 éves kisfiu együtt?

Figyelt kérdés
a kutya már kis korátol velünk van, közben született a kisfiam, eddig nagyon jol el voltak egymással, kisfiamat nem is érdekelte mi ez a nagy izé az udvarban. most 21 hónapos, kezdi érdeklni a kutya (van egy kisebb is egy 6 éves spitz lány aki aranyos kedves kutya), de ez a nagy kaukázusi (sazintén lány kutya) amiota a fiam tud menni és néha oda áll elé, nézi a kutyáét vagy meg szeretné simogatni, esetleg a nagy futásban véletlen rálép a lábára, a kutya már eddig 2 alaklaommal oda állt elé és morgott rá, ugy kellett gyorsan a gyereket el kapnom onnan. mit tegyek? a kutya nem az enyém, anyoséké, az udvar közös, hát már ki sem mehetek a gyerekkel az udvarra mig meg nem nö? a kutyát se lehet mindig elzárni, és soha de soha nincs egy percig sem egyedül a kisfiam az udvaron, és százszor elmonom neki hogy hagyja a kutyát, nem is nyul már hozzá (már amennyire ezt egy alig 2 éves felfogja), most tervezünk egy darabot lekeriteni az udvarbol, hogy mikor napi egy orát kint van a gyerek, ne találkozzanak, de igy meg attol félek ,a kutya egy idö után rájön, hogy a gyerek miatt van ezárva és nem fogja még inkább szeretni, mit csináljak? sztem most nöl fel a kutya és talán vetély társat érez, nem tudom.. mit tanácsoltok?
2012. ápr. 16. 13:05
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nem egyformán müködnek, nem is azért iratm. nálunk a falkavezér az anyosom, neki mindent megenged, nagyrész szot is fogad. az udvarunk elég nagy és van két nagy kert is, ahova napi 5x legalább le van engedve, és futkozhat, meg védi a keritést, amugy nagyon jo házörzö, kisgyerekkel ugy nött fel együtt, hogy mivel mi is ott lakunk, napi szinten találkoztak, pár héttel ezelöttig, védte, óvta ök, el nem mozdult mellöle, mikor a kicsi elesett, odament és lefeküdt mellé, vagy szolt nekünk. nem tudom mi történt vele pár napja ezért is kérdeztem, mi sem akartunk ekkora kutyát ide, elötte volt egy farkasölöjük anyoséknak de az kiöregedett, meghalt, mi mondtuk hogy nem kell ekkora elég a kiskutya de ök akarták, de sztem nem foglalkoztakl vele ugy ahogy kéne. megeteti, meg néha meg simogatja de ennyi, semmi nevelést nem kapott, össze vissza kakil pisil mindenhova sajnos..
2012. ápr. 19. 12:15
 12/13 anonim ***** válasza:

Én elmondom, mi váltotta ki a morgást:

A kisfiad koordinálatlan mozgása és az, hogy szépen cseperedik fel, és lassan eljön az ideje, hogy helyet foglaljon a falkában.

Ekkortól a felnőtt falkatagok (köztük a kautok) már nem néz el neki mindent.

Az egyik előző hozzászóló tökéletesen leírta a saját példáját.

Ilyenkor a gyerekek sokszor okoznak fájdalmat a kutyának, vagy "tiszteletlenek" vele a tudtuk nélkül.


Nem minden kutya tűri ezt jól. (Bár a kau pont nem az idegzsába kutyák közé tartozik, egy spitz speciel türelmetlenebb szokott lenni).

Itt nem a falkavezérnek született "kölyke", hanem nektek, egy szemében alárendelt falkapárnak.

Tök egyszerű a dolog, szakemberhez fordultok, vagy olvastok szakkönyveket (ez problémásabb lehet), és megtanuljátok, hogyan értessétek meg a kutyával az új formáció falkasorrendjét, és onnantól nincs bibi.



Én ezt látom hosszútávon járható útnak, ez szerintem egy korrekt kompromisszum lenne.

2012. ápr. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is mindenképp neked kellene kézbe venned a kutya nevelését, mert hiába írod, én sajnos nem hiszem el, hogy anyós lenne a falkavezér. Legyél te az és dolgozz meg érte, hogy a kutya tiszteljen! Akkor tisztelni fogja a gyerekedet is.
2012. ápr. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!