Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Canispro-tól fogadott már...

Canispro-tól fogadott már örökbe valaki? Hogy megy ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Konkrétan a Canispronál hogy megy az örökbefogadás?

Az ivartalaníttatást például a gazdi csinálja, vagy az adományokból történik?


(Nem mintha nem tudnám kifizetni, de mivel van már egy rakás állatom, kis könnyebbség lenne anyagilag.



köszi a válaszokat!:)


2012. ápr. 18. 11:39
 1/4 anonim ***** válasza:

A honlapjukról, amit nem túl egyszerű megtalálni, de tényleg!

[link]


Az örökbe fogadás menete:


Előzetes telefonos beszélgetés alapján megbeszélünk egy időpontot, mikor is a gazdijelölt eljön megismerkedni a kiválasztott kutyával. Elsőre sosem adunk kutyát! Így ha meggyőződünk a gazdijelölt alkalmasságáról, egy másik időpontban az Alapítvány munkatársai a gazdijelölt otthonába kiviszi a kiválasztott ebet.


Örökbefogadási szerződésünk jogász által összeállított anyag, mely jogilag helytálló formában védi az örökbefogadott állat érdekeit.


Örökbefogadóinktól fix összeget nem kérünk az örökbefogadáskor, de ingyen állatot nem áll szándékunkban adni!! Mindezt tesszük azért, mert meggyőződésünk, aki egy teljes körű állatorvosi ellátásban részesült állatért nem tud / nem akar adományt felajánlani, hogyan várható el az, ha az állat megbetegszik vagy baleset éri, akár nagyobb összeget is kiadjon kedvencéért.


Másrészt tudni kell, egy-egy állat felkészítése az örökbeadásra, Alapítványunknak több 10.000 ft-ba kerül, így szükség van a további adományokra, hogy más, segítségre szoruló állatról is gondoskodhassunk.


CANISPRO HUNGARY ÁLLATVÉDŐ ALAPÍTVÁNY

2012. ápr. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hú, köszönöm!:)


Nem találtam ezt a leírást, de tőlük nem mertem megkérdezni, nehogy félreértsék!


Nekem már 7 állatom van, mindenki mentett, remélem, elnézik, ha csak 5.000 forint körüli összeget tudok adni a kutyusért.:(

Amúgy minden felszerelés stb megvan, jó minőségű táp, házikoszt külön nekik főzve,...


Csak most fogok ivartalaníttatni két nőstény cicát összesen 20.000 forintért (egyiküknek speckó altatás kell), és még egy 15.000 forintos ivartalaníttatás most így egyszerre kemény lenne...


na, majd meglátjuk...:)


Meg akkor megbeszélem velük, hogy semleges területen találkozzunk először, mert itt egy kisebb falkába csöppen az újonc és ez nem szerencsés.



Nagyon köszönöm, hogy segítettél!:)

2012. ápr. 18. 16:58
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi márciusban fogadtuk tőlük örökbe Szonját. Megláttuk a neten, felhívtuk őket. Pajor Andreával beszéltünk. Ő elmondta hogy Vácon van a kutyus és van még rá jelentkező. Elmegyünk-e megnézni. Mondtuk igen, megbeszélt velünk egy időpontot és helyszínt. Ideiglenes befogadónál volt. Végül elbeszélgetés után minket tartott a legjobb gazdiknak, mi kaptuk meg. Aláírtam a szerződést, amiben minden pontot le van rögzítve mit nem szabad csinálni a kutyával + adtak egy "kezelési útmutatót" a kutyához, hogy nehogy a fejünkre nőjjön a kis lurkó. :)

Aztán gratulált az új családtaghoz, és hazajöttünk vele.

Ja és vinnünk kellett Lizit, a már meglévő kutyánkat, hogy kijönnek-e egymással. Nem volt semmi gond.

Ja és mondta Andi hogy néha fel fog hívni, így is volt. De tartjuk e-mailben és facebookon a kapcsolatot. Nagyon aranyos, kedves, rendes csaj! Szonja ivartalanítását mi csináltattuk, és jeleztem Andinak hogy megvagyunk vele.

Nem bántam meg hogy tőlük hoztuk.

Lizi is örökbefogadott, de ő más story! :)

2012. jún. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3-as vagyok ismét.

Mi adtunk egy tízezrest, amit meglepődve fogadott el Andi. Mondtuk, az eddigi oltások, kezelések stb. egy részét legalább fedezi.

2012. jún. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!