Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Személyes tapasztalataitok az...

Személyes tapasztalataitok az amstaffról?

Figyelt kérdés
Nagyon tetszenek és érdeklődöm az amstaffok iránt. Az interneten minden viszonylag megbízható forrást elolvastam, valamint ismerősöktől is kérdezgettem, de szeretnék még személyes tapasztalatokat. Mennyibe kerül átlagosan egy hobbi illetve kiállítási ,,minőségű" amstaff? Mennyit eszik felnőtt korában? Melyik a leghatásosabb nevelési forma (erélyes vagy nyugodt de határozott fellépés)? Minőségi kajával és kellően megmozgatva előfordulnak-e egészségügyi problémák? Személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi.

2012. ápr. 18. 22:11
 1/4 anonim ***** válasza:

nincs ilyen kutyám, nem ismerem a fajtát, nem tudok róla semmit, nem is akarok ilyen kutyát, de linkelek neked egy képet, hogy még jobban akard :D


[link]

2012. ápr. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
szia.amit tudok ezzel kapcsolatba tanácsolni neked hogy mindenképpen megbizható tenyésztőtöl vedd a kutyust ha ilyen fajtát szeretnél,ne a 10000ft-os hiredtőtöl,mivel egy elég komoly kutyák,tehát ha nem megfelelő idegrendszerrel van megáldva akkor akár fegyver válhat belőle még veletek szembe is,hiába tesztek meg mindent a nevelésével kapcsolatban. nálam már volt több mentett is pl most is van...évek alatt már sok állatorvossal beszéltem,sajnos mivel elég felkapott kutya volt (van)a szaporitók körében is elég soknál előfordul "agyvizkór" és ebből adódóan epilepszia amit még gyógyszeres kezeléssel is nagyon nehéz szinten tartani régi kutyám 7 évesen 8 hónap alatt elvitte és közel fél millióba volt az orvosi kezelések gyógyszerek,és mégis elveszitettük,bár csoda hogy 7 évig élt:((( a mostani amstaffom aki szintén mentett 1 éve került hozzán szintén epilepsziás még most megy több vizsgálatra csupán 3 éves és már gyógyszerezni kell és kétséges hogy meddig él még,annyi a szerencsénk hogy időben észrevettema viselkedési problémákból hogy epilepszia gyanus amit hát egy normál kutyás fel sem ismer sajnos,max, hogy kicsit hiperaktiv és domináns a kutya és ennyi...szóval mindenképp érdemes belefekteni egy jó minőségü kutyába ha tényleg egészségeset szeretnétek,és hát ha esetleg beteg lesz egy minőségi kutya többszörösét el tudod költeni orvosokra miközben ő szenved:(,ezzel nem a mentett kutyák ellen szavazok de ha pl gyerek is van oda megbizható kutya kell és ha jó idegrendszerű kutyus kiváló családi kutya imádja a gyerekeket.neveléssel kapcsolatban inkábba nyugodt és határozott fellépés a nyerő!!de jó körülmények között könnyen kezelhető kutyák igaz iszonyat makacs,de okos:)) a kaja attól függ mivel etetsz de száraz tápból ami minőségi kb egy 18 kg zsák elég egy hónapra max. 1,5.a kutya árával kapcsolatban annyi ha minőségi kutyát akarsz legyen az bármilyen fajta 150 től felfelé,ott már a szülök rendelkeznek minden szükséges szűrési eredménnyel,kiállitási eredményekkel..és ott is tudsz hobby célra kutyát venni valamenyivel olcsóbban,ami apróbb fog vagy szinhiba ált de ettől fügetlenül kitünő egészségi állapotú kiskutyát kapsz..
2012. ápr. 19. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

szia

en leiroma sajat tapasztalatom.

van egy amstaffom,elso ilyen fajtaju kutya,es amit irnak hogy kezdo gazdiknak nem valo nagyon is igaz.nagyon makacs,kemenyfeju,akaratos,es a "legrosszabb" hogy OKOS!!!

olyan szemekkel tud nezni amikor valami rosszat csinal hogy elnezed neki:))de ezt nem lehet.

a masik oldala: nagyon csaladcentrikus,imad a gazdaja laba melett,alatt lenni.imadja a csaladjat es megjobban a gyermekeket.:))legjobban a hassimit szereti.

nagyon megbiz mindenkiben,meg egy betorot is csak a csokjaival akarna folhoz donteni.

ha kemeny kezu vagy akkor ajanlom ezt a fajtat.mint mondtam nekem az elso kutyam de biztos hogy most mar mindig ilyen lesz.benne latom a huseget,szeretet,es azt hogy az eletet is odadna ertem.

csak ajanlani tudom.de megbizhato tenyesztotol vegyel,mivel nem lesz kellemes egy ideggyenge 40 kilos kutyat karban tartani,es igy lehet csokkenteni a fajtarol valo rossz mediahireket.

2012. ápr. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Szilvi & Argos ***** válasza:

Nekem nem volt még amstaffom, de ismerettségi körben elég sok van. Minden a neveléstől, a nagyon korai kölyökkori szocializációtól (már a TENYÉSZTŐNÉL) és a tartás módtól függ!

Nagyon megbízható helyről kell venni, ahol már a pár hetes kölykökkel is hozzáértően foglalkoznak, hozzászoktatják őket a kocsikázáshoz, a háztartásbeli és a kültéri furcsa hangokhoz, gépek zajához, gyerekekhez, más kutyákhoz és állatokhoz.

Az új gazdinak is azonnal el kell kezdeni a szocializálást, akár ölben sétáltatva, amíg nincsenek meg az oltások. A kutyákkal való kapcsolatára nagyon oda kell figyelni, szinte KÖTELEZŐ A KUTYAOVI!!! Ha kiskorában ráhagyják a túl lendületes és durva játékot, később a dominálgatást, akkor az azonos nemű és méretű kutyákkal kötekedő és agresszív lehet ivarérés után.

Az a tapasztalatom, hogy az emberek nem bánnak velük elég következetesen, és nem fegyelmezik őket elég erősen...így a behívás nem túl biztos, és kutyákkal is necces néha a dolog...

2012. ápr. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!